Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pedagogi sašutuši par saņemto algu

Pedagogi soctīklos sašutuši par saņemto algu. Vieniem tā palielinājusies, citiem nav mainījusies, bet daļai – pat kļuvusi mazāka. Kā to skaidro izglītības nozarē strādājošie, un kā šajā situācijā jūtas pedagogi Liepājā un Dienvidkurzemes novadā?

Pedagogi sašutuši par saņemto algu
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
17.10.2023 00:00

liepajniekiem.lv

Mazāk bērnu, mazāk naudas

Lai saprastu, kā Liepājā izveidojušās atšķirības pedagogu algu jautājumā, Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere stāsta: “Vispirms jāpaskaidro situācija, kāda bija 1. janvārī. Liepājas vispārējās – pamata un vidējās – izglītības iestādēs pedagoga vidējā alga par pilnu likmi, kas tajā laikā bija 30 stundas nedēļā vai 120 stundas mēnesī, bija 1226,03 eiro, vienas stundas izmaksa – 10,22 eiro. Valstī tobrīd par šādu likmi nedrīkstēja maksāt mazāk par 7,50 eiro, tātad – mums jau bija vairāk.

Bet tagad, ar 1. septembri, Liepājas vispārējās – pamata un vidējās – izglītības iestādēs pedagoga vidējā alga par pilnu likmi, kas tiek rēķināta 36 stundas nedēļā jeb 144 stundas mēnesī, ir 1448,48 eiro, vienas stundas izmaksa ir nedaudz zemāka, nekā tā bija janvārī, – 10,06 eiro.

Valstī ir noteikts, ka tai ir jābūt vismaz 8,50 eiro.

Iznāk tā, ka valsts ar likumu stundas izmaksas paaugstināja, bet uz Liepājas fona, ņemot vērā visu mērķdotāciju sadalījumu, aprēķinus ar skolu tīkliem utt., mums tā ir samazinājusies tieši tādēļ, ka stundu ir vairāk.”

Skaidrojot, kādēļ daļai pedagogu nu maciņā naudas ir mazāk, K. Niedre-Lathere min arī faktoru, iespējams, tādēļ, ka šajā mācību gadā izglītības iestādēs ir mazāk bērnu. “Ir skolas, kurās bērnu skaits ir mazāks, līdz ar to

ar esošo aprēķina modeli varētu būt tā, ka kādam skolotājam attiecīgi arī ir samazinājums.”

Pārvaldes vadītāja stāsta, ka 65 procentus no darbalaika skolotājam ir jāvelta mācību stundu vadīšanai, savukārt 35 procenti paliek citu pienākumu veikšanai, kas ietver gatavošanos stundām, darbu labošanu utt.

Tā varētu būt, ka piešķirto valsts finansējuma apjomu tik tiešām ietekmē izglītojamo skaits iestādē – sadalījumā lielās un mazās skolas.

K. Niedre-Lathere nedomā, ka tas ir pareizi, taču izteikta skolēnu diference ir vidusskolas posmā, kur tiešām skolēnu skaits dažās skolās ir diezgan būtiski samazinājies. “Un tas ietekmē atalgojumu,” zina teikt K. Niedre-Lathere.

Par pilnu likmi – no 1233 eiro

Lai arī ar jauno kalkulāciju algas pedagogiem ir svārstījušās uz vienu vai otru pusi, K. Niedre-Lathere uzsver, ka jāvērtē situācija kopumā un ārējie faktori, kas to nosaka.

Mērķdotāciju aprēķina pēc tiem datiem, ko skolas iesniedza 5. septembrī, bet, tā kā ir veikta slodžu balansēšana, iespējams, darbā bijis nepieciešams pieņemt vairāk pedagogu, kas ietekmē arī kopējās naudas sadali.

“Kopējā mērķdotācija jau netiek piešķirta pēc pedagogu, bet gan skolēnu skaita,”

viņa paskaidro. “Bet es nevaru pateikt, vai šis faktors ir skāris arī mūsu skolas,” norāda K. Niedre-Lathere, jo šādu datu neesot.

K. Niedre-Lathere pieļauj, ka situāciju būtiski varētu uzlabot, ja mērķdotāciju uz vienu izglītojamo paaugstinātu.

Patlaban MK noteikumi nosaka, ka vecumposmā no 1. līdz 6. klasei viena bērna izmaksas ir 108,64 eiro, posmā no 7. līdz 9.klasei – 139,99 eiro, savukārt vidusskolas klasēm – 150,43 eiro.

Šīm izmaksām vēl piemēro reģionālos koeficientus un visus pārējos papildu koeficientus, piemēram, par speciālajām programmām, neklātieni, tālmācību utt.

Vai Liepāja vēl kaut ko var pielikt klāt jau piešķirtajām valsts mērķdotācijām, lai pedagogu atalgojums būtu lielāks?

“Pašvaldība finansē metodisko centru, jo centrs no valsts mērķdotācijām nesaņem neko, un tas ir papildus gan kursu, gan atbalsta personāla piedāvājums skolām. Arī digitālais atbalsta rīks “EMU:Skola” ir pašvaldības finansēts visām skolām, lai monitorētu skolēnu emocionālo labbūtību skolas vidē un palīdzētu identificēt riskus.

Šajā projektā notiek arī pedagogu un klases audzinātāju apmācība.”

No 1. septembra vidējais atalgojums Liepājā, ko par pilnu likmi saņem pedagogi, ir, sākot no 1233 eiro, savukārt augstākais – 1556 eiro.

“Valstī šī zemākā alga ir noteikta 1224 eiro, tā ka mums situācija nav sliktākā,” atzīmē K. Niedre-Lathere.

Ņem papildu darbus, lai būtu pieaugums

“Alga samazinājusies nav, bet esmu apkrāvusies ar darbiem,” saka pedagoģe, kura strādā vienā no Liepājas vidusskolām.

“Ja es būtu ņēmusi rekomendēto mēreno slodzi, tad mana alga būtu mazāka. Es šobrīd strādāju pilnu slodzi, ņemu klāt aizvietošanas, respektīvi, brīvās vakances, lai varu strādāt virsstundas, papildus ņemu darbu ar talantīgajiem bērniem, vadu fakultatīvo, projekta darbu, par ko piemaksā.

Kur varu, savācu papildu stundiņas, lai vismaz kaut kas pienāk klāt.

Tā ir mana izvēle, es nevaru sūdzēties, tas nav piespiedu kārtā. Bet, tā kā es vēlējos, lai alga paliek tāda pati vai ir mazliet lielāka, nekā bija pagājušā mācību gadā, tad man tas bija vajadzīgs.”

Skolotāja stāsta, ka arī daudzi citi kolēģi rīkojušies līdzīgi, lai samazinājuma nejustu.

“Kāda par to ir sajūta? Ka tas pats vien ir – vecie vēži jaunā kulītē. It kā no malas apgalvo, ka ir paaugstinājums, bet ir atrasti apvedceļi, kā tomēr nepielikt klāt.”

Tomēr pedagoģe piebilst: “Es neteikšu, ka ir drūmi, nē, nav.

Sāpīgākais laikam ir tas, ka no malas izskatās, ka skolotāji pieprasa miljonus un nemitīgi saņem miljonus, un viņiem nekad nepietiek.

Rodas iespaids, ka skolotājs ir rīma, kas negausīgi pieprasa, un ka viņam tik dod un nekad nav gana. Bet tajā pašā laikā ar noteikumiem paaugstinājumu izšķīdina tā, ka tas vienkārši pazūd.”

“Es ar savu pedagoga algu vienmēr esmu bijusi apmierināta,” savukārt portālam liepajniekiem.lv saka kāda pedagoģe, kas skolā strādā vien dažus gadus.

“Pēdējos divus gadus uz papīra man bija 1600 eiro, arī šobrīd, kad ir izmaiņas, nekas īsti nav mainījies, saņemu uz rokas ap 1200 eiro, varbūt ir kādi 30 eiro mazāk. Bet es arī vadu mazāk stundas, līdz ar to nepārdzīvoju par šo starpību. No citiem pienākumiem man ir vēl tikai klases audzināšana.”

Jā, kolēģi esot izteikuši neapmierinātību ar saņemto algu. “Mana kolēģe, kas dara apmēram to pašu, ko es, saņem par 150 eiro mazāk nekā iepriekš. Viņa, protams, ir sašutusi,” skolotāja mums saka.

No kolēģiem, īpaši vecāka gadagājuma, kas jau gadiem ilgi strādā skolā, bieži dzirdot, ka

“alga nav pietiekami liela”, jo neatsver visas ieguldītās pūles.

Ļoti daudz stundu tiekot pavadīts, gatavojoties stundām, labojot darbus, vēl audzināšanas pienākumi, bieži vien ir kaut kas ārpus darbalaika, un tad izskanot frāze: “Man par to nemaksā!”

Skolotāja stāsta, ka darbā skaļi neafišē, ka ir apmierināta ar savu  algu. “Jo esmu dzirdējusi, it sevišķi atkal no vecāka gadagājuma kolēģiem, ka viņiem sāp sirds, ka pat jaunajiem skolotājiem ir lielāka alga nekā viņiem. Tāpēc tā ir tāda delikāta tēma, ko darba laikā ar kolēģiem īsti nepārrunājam.”

Tarifikācijā viena stunda, dzīvē – divas

Dienvidkurzemes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Kampare informē: “Valsts finansējums tika saņemts laikus, un algas izmaksātas pēc apstiprinātām tarifikācijām. Pedagogu alga novadā ir atkarīga  no slodzes, izglītības iestādes, kurā viņš strādā, stundu plāna utt.

Kārtība ir tāda: pašvaldība saņem valsts mērķdotāciju, tālāk saskaņā ar pieņemtajiem normatīviem aktiem tā tiek sadalīta izglītības iestādēm, savukārt izglītības iestāde pēc savas apstiprinātās kārtības to sadala saviem pedagogiem, ar katru izrunājot un vienojoties. Līdzīgā veidā tiek sadalīts pašvaldības finansējums.”

Dzērves pamatskolas direktors Mairolds Blūms saka: “Mūsu skolu ir grūti salīdzināt ar citām; mums naudas maz, jo mazs bērnu skaits un kādas klases dažos mācību priekšmetos ir jāapvieno, taču nav tā, ka tās visu laiku mācītos kopā.

Mēs variējam pēc iespējām – kurās klasēs mazāk skolēnu, tās liek kopā.”

Tāpēc bieži skolotājam ir tarificēta viena stunda par to, ka viņš māca divas klases vienlaikus, taču viņam grūti strādāt ar dažādu posmu klasēm, turklāt skolotājs apzinās, ka pazeminās izglītības kvalitāte, tāpēc tomēr māca atsevišķi – vienas stundas vietā realitātē ir divas. Vienai klasei vispirms, otrai pēc tam, bet naudu par otro stundu viņš nesaņem.

“Līdz ar to skolotājam alga mainās, jo viņam samazinās kontaktstundu skaits. Tāpēc grūti salīdzināt mūsu skolotāju algas ar lielo skolu pedagogu atalgojumu, kuri strādā visu laiku vienu slodzi. Tāpēc arī reāla algas pieauguma nav, skolotāji palielinājumu neredz.

Agrāk slodze bija 30 stundas, tagad – 36, par to arī vairāk maksā, bet skolotāji nejūt, ka alga būtu lielāka.”

Par gatavošanos stundām Dzērves skolotāji saņemot maz, arī konsultāciju skaits niecīgs. Pašvaldība maksā papildus galvenokārt par darbu pagarinātajā grupā, citādi tās skolā nebūtu, piebilst direktors.

Par 200 eiro vairāk

Kādas mazas lauku skolas direktore, kura arī strādā atļautās sešas kontaktstundas klasē ar skolēniem, pastāsta, ka par tām saņēmusi 30 eiro lielāku atalgojumu nekā iepriekš.

Patīkams arī tāds it kā neliels pielikums, taču vairāk gandarījuma viņai nesis visa skolotāju kolektīva noskaņojums. “Tāda kolēģa nebūs, kurš jums teiks, ka šogad saņēmis mazāku algu,” viņa apgalvo.

“Slodzes nav samazinājušās, mums pat kādam skolotājam varētu būt vēl, ko darīt, bet viņam jau ir atļautā stundu skaita robeža un vairāk nedrīkst ņemt.

Visi saņēmuši lielākas algas, tiesa, tās nav ļoti lielas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, bet mazāka nav nevienam.

Valstī noteiktā kontaktstundu un papildstundu proporcija mazā lauku skolā nestrādā skolotāju [mazā] skaita dēļ. Vienojoties ar mani, skolas direktori, viņiem ir vairāk kontaktstundu, bet mazāk papildstundu,” viņa paskaidro.

Šogad apmaksā vairāk stundu, kurās skolotāji dara papilddarbus, – četras, piecas vai sešas, kā kuram, bet arī šīs stundas paaugstina algu.

“Pirmsskolas grupas skolotājai arī alga lielāka. Viņai pagājušajā gadā bija 1090 eiro algas likme, tagad 1240, bet mazāka slodze, jo mazāk bērnu, attiecīgi – mazāk darba stundu.

Lai viņai būtu vairāk naudas, skolotāja papildus strādā vēl pagarinātās dienas grupā,”

direktore atklāj situāciju iestādē.

Citas Dienvidkurzemes novada pamatskolas skolotājai, kurai apmaksā 29 kontaktstundas, vēl arī vienu stundu par klases audzināšanu un 10 stundu par citiem pienākumiem, bruto atalgojums ir 1600 eiro.

Pagājušajā mācību gadā, viņa saka, darba apjoms bija tāds pats, bet tad viņai uz papīra alga bija 1400 eiro. Tātad šogad par 200 eiro vairāk. Un skolotāja esot ļoti apmierināta.

Ja vēl pirms pieciem sešiem gadiem viņa prātoja, vai nemeklēt darbu citā profesijā, tad tagad tāda doma ir pagaisusi. Otrajā plānā atvirzījušies iebildumi pret nepārtrauktajām pārmaiņām izglītības saturā, jo arī tās likušas pārdomāt, vai no skolas nebūtu jāiet prom.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz