Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aptauja: Latvijā 68% iedzīvotāju naudu pievilina ar māņticīgām metodēm

Latvijā 68% iedzīvotāju naudu pievilina ar māņticīgām metodēm, aģentūrai LETA pavēstīja “Swedbank” pārstāvji, atsaucoties uz bankas Finanšu institūta veiktās aptaujas datiem.

Aptauja: Latvijā 68% iedzīvotāju naudu pievilina ar māņticīgām metodēm
Ilustratīvs (Foto: pexels.com)
09.11.2022 12:37

LETA

Atslēgvārdi

Tostarp aptaujā secināts, ka populārākās metodes ir monētas ielikšana jaunā makā – gan sev pērkot, gan otram dāvinot (24%), un “veiksmīgās” monētas vai banknotes nēsāšana līdzi ikdienā, ko piekopj katrs piektais aptaujātais.

Tāpat gandrīz katrs piektais jeb 19% respondentu mājās nesvilpo, jo tad var nebūt naudas, un tikpat daudzi tur makā zivju zvīņas. Vēl 17% mājās audzē naudas koku, 16% aptaujāto pērk gana lielu maku, kurā ielikt banknotes, lai tās nebūtu jāloka uz pusēm, un tikpat daudzi atturas likt somu uz grīdas un, iepērkoties veikalā vai tirgū, neliek naudu pārdevējam rokā, bet gan uz galda.

Starp Latvijas iedzīvotāju iecienītajām māņticīgajām metodēm ir arī sarkana naudas maka iegāde, lai nauda vairotos, čeku krāšana un dedzināšana, lai nauda atgrieztos, izvairīšanās no tādām frāzēm kā “nav naudas”, jo tad tās patiešām nebūs, kā arī regulāra iepirkšanās, jo “naudai patīk, ka to skaita” un citi.

Bankā norāda, ka sievietes biežāk iegādājas maku sarkanā krāsā (tā rīkojas 19% sieviešu un tikai 2% vīriešu) un arī pērk gana lielu maku, lai banknotes nenāktos locīt uz pusēm (21% sieviešu un 11% vīriešu).

Vienlaikus vīrieši biežāk (41% vīriešu un 24% sieviešu) norāda, ka nav māņticīgi un neko no visa minētā nepiekopj.

Salīdzinot Latvijas iedzīvotāju paradumus dažādās vecuma grupās, secināts, ka gados jaunāki iedzīvotāji retāk aizraujas ar māņticību – vecuma grupā līdz 39 gadiem 38% aptaujāto norāda, ka nav māņticīgi un ar naudas maģiju nenodarbojas.

Savukārt visaktīvākie naudas pievilinātāji ir vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem un populārākā metode ir zvīņu nēsāšana makā, gana lielas naudas maka iegāde un naudas koka lološana. Respondenti ar personīgajiem ienākumiem, kas pārsniedz 1500 eiro pēc nodokļu nomaksas, biežāk (43%) atbildējuši, ka nav māņticīgi.

Aptauja “Nauda un māņticība” veikta sadarbībā ar “Omnicom Media Group” 2022.gada novembrī, aptaujājot 1002 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz