Otrdiena, 18. februāris Kintija, Kora

Ar Šteinbuku pārrunās pilsētas stratēģiju

Ar Šteinbuku pārrunās pilsētas stratēģiju
26.04.2012 16:53

Ar Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku piektdien, 27. aprīlī, Liepājā plānots pārrunāt pilsētas stratēģiju, gatavojoties nākamajam Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodam, informē Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

“Sarunās ar Innu Šteinbuku mēs gribam uzklausīt viņas argumentus un pārliecināties, vai tie virzieni, kuros strādājam, plānojot līdzekļu apguvi nākamajā ES fondu plānošanas periodā, ir pareizi,” “Rietumu radio” sacīja Uldis Sesks, uzsverot, ka gatavošanās – pilsētas attīstības stratēģijas izstrāde un konsultācijas ar Briseles ierēdņiem un valdības pārstāvjiem – notiek jau vairākus mēnešus. “Ir svarīgi izveidot šo sazobi, lai Liepāja atkal ir viena no pirmajām rindā pēc Eiropas Savienības fondu naudas,” sacīja Liepājas mērs.

Kā atzina Sesks, iepriekšējā ES fondu plānošanas periodā pašvaldība dažādiem infrastruktūras atjaunošanas un citiem projektiem piesaistījusi vairākus simtus miljonu ES finansējuma un nākotnē līdzekļi tam nebūs jātērē no pilsētas budžeta.

Ar Šteinbuku pilsētas vadība plāno runāt arī par to, kā uzlabot pašlaik sarežģīto ES projektu saskaņošanas procedūru dažādās ministrijās. Piemēram, projekti, kas saistīti ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu nomaiņu, ir jāiesniedz Vides un reģionālās attīstības ministrijā, savukārt siltumtrašu nomaiņas projektus administrējot Ekonomikas ministrija.

“Katrai no ministrijām projekta saskaņošanas procedūra atšķiras, un projekta vadītājam jābūt kā cirkus māksliniekam, lai nesanāk tā, ka sākumā ir nauda ielu asfaltēšanai, bet nauda komunikāciju izbūvei tikai pēc tam,” par sarežģīto birokrātiju stāsta Sesks.

Šteinbukai vizītes laikā Liepājā plānota arī tikšanā ar skolēniem un Liepājas uzņēmējiem, kā arī Eiropas Savienības Informācijas centra apmeklējums.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli