Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Āriņa balvai datorikā izvirzīts arī lektors Dzintars Tomsons

Āriņa balvai datorikā izvirzīts arī lektors Dzintars Tomsons
Foto: Publicitātes
15.10.2018 15:11

LETA

Eižena Āriņa balvai datorikā izvirzīti astoņi pretendenti, kuru zinātniskā darbība vai izstrādātie praktiskie risinājumi būtiski sekmējuši vairāku nozaru attīstību un konkurētspēju, piemēram, veicinājis informācijas tehnoloģiju (IT) izglītības attīstību Latvijā, kā arī vairāki izstrādātie projekti guvuši starptautisku atzinību, aģentūru LETA informēja IT uzņēmumā AS “Emergn”, kas ir viens no balvas rīkotājiem.

“Tehnoloģijas ir svarīgs instruments, kā veidot uz zināšanām balstītu ekonomiku, tostarp uzlabot dzīves kvalitāti katram no mums. Ir gandarījums ar ikgadējās balvas novērtējumu izcelt cilvēkus, kuri šobrīd ar savu darbu IT nozarē – gan zinātnē, gan biznesā – veicina Latvijas konkurētspēju. Sinerģija starp zinātni un biznesu veido jaunus risinājumus un izglītības bāzi turpmākajai nozares attīstībai,” sacīja “Emergn” valdes priekšsēdētājs Pēteris Krastiņš.

Uz Eižena Āriņa balvu šogad pretendē arī Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes lektors Dzintars Tomsons. Pateicoties Tomsona uzņēmībai, Liepājas Universitātē ir izstrādātas bakalaura, maģistra un doktora studiju programmas datorzinātņu jomā un Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides B programma “Datorika” (informātika). Pateicoties IT studiju programmu esamībai Liepājā, pilsētā darbu sākuši ne tikai Latvijas lielākie IT uzņēmumi, bet arī ārvalstu kompānijas turklāt vairākus IT uzņēmumus dibinājuši Liepājas Universitātes datorzinātņu un IT absolventi. Liepājas skolas, pateicoties Tomsona iniciatīvai, skolēniem nodrošina iespēju mācīties programmēt.

Balvas laureāti tiks nosaukti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 18.oktobrī.

Profesora Eižena Āriņa balvu datorikā pasniedz uzņēmums “Emergn”, Latvijas Zinātņu akadēmija un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds. Balva tiek pasniegta par praktisko un teorētisko ieguldījumu IT jomā kā izstrādājot, tā ieviešot novatoriskus un sabiedrībai nozīmīgus IT risinājumus.

Eižena Āriņa balva datorikā ir viens no prestižākajiem apbalvojumiem Latvijas IT nozarē, kas tiek pasniegta kopš 2000.gada. Apbalvojums nosaukts par godu Latvijas datorzinātnes pamatlicējam profesoram Eiženam Āriņam, un to var iegūt tikai reizi mūžā. Balvas ieguvējs saņem īpašu zelta medaļu, diplomu un naudas balvu 2500 eiro apmērā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli