Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Arodbiedrība: “Metalurga” darbinieki uz iespējām atgriezties uzņēmumā raugās piesardzīgi

Arodbiedrība: “Metalurga” darbinieki uz iespējām atgriezties uzņēmumā raugās piesardzīgi
Foto: liepajniekiem.lv
13.11.2013 13:58

BNS

Maksātnespējīgā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” darbinieki uz iespējām atgriezties uzņēmumā pēc pārdošanas raugās piesardzīgi, aģentūrai BNS norādīja Liepājas Metalurgu arodbiedrības priekšsēdētājs Jānis Grava.

“Tas, ka darba tiesiskās attiecības ar darbiniekiem tiks pārtrauktas, bija skaidrs jau kādu laiku. Šodien (trešdien) uzņēmuma maksātnespējas administrators [Haralds Velmers] tikai nosauca skaitu – tātad darbu zaudēs aptuveni 1500 cilvēki. Pagaidām gan nav zināms, kuri būs tie, kas darbu saglabās – attiecību pārtraukšana ar darbiniekiem sāksies rīt (ceturtdien, 14.novembrī),” sacīja Grava.

Viņš atzīmēja, ka darbinieki pret iespējām atgriezties kompānijā pēc tās pārdošanas raugās piesardzīgi, jo viņiem jau kopš pavasara stāstīts, ka investoru interese ir un uzņēmums tiks nopirkts.

“Ceram jau, ka Velmera kungam izdosies atrast pircēju, turklāt tādu, kas vēlēsies ražot, nevis sagriezt uzņēmumu metāllūžņos. Tomēr uz iespējām atgriezties raugāmies piesardzīgi. Skaidrs, ka bez pārkvalifikācijas Liepājā darbu varēs atrast 20-30 speciālisti , tātad pārējie dosies prom no Liepājas vai valsts. Protams, palikušajiem darbiniekiem būs aizgājušo koordinātes, taču nav garantijas, ka pēc šiem sešiem mēnešiem viņi vēl būs darba tirgū,” teica arodbiedrības vadītājs.

Velmers trešdien paziņojis, ka darbu “Liepājas metalurgā” līdz tā pārdošanai varēs saglabāt ne vairāk par 300 cilvēkiem. Viņš atzīmēja, ka īstenojot kompānijas pārdošanas plānu noteiktajā termiņā – sešu mēnešu laikā -, darbiniekiem pastāv iespēja atgriezties uzņēmumā līdz valsts garantētā bezdarbnieku pabalsta beigām.  

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)