Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Atklāj “sporta sākumskolu”

Atklāj “sporta sākumskolu”
Foto: Ģirts Gertsons
27.10.2017 19:53

liepajniekiem.lv

Piektdien, 27. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā pulcējās bērni un viņu vecāki, lai spertu soli pretī savam nākotnes sporta veidam. Tur tika atklāta jauna sporta programma bērniem no septiņu gadu vecuma – ”Atrodi savu sporta veidu”, kas ir līdz šim nebijis projekts.

Programmas ietvaros dalībnieki viena mācību gada laikā varēs iepazīties un apgūt pamatus vairākos sporta veidos.

Pasākuma vadītājs Raivis Šulcs pasākumu atklāja tumsā. Viņš vērsās pie klātesošajiem ar lūgumu ieslēgt telefonos zibspuldzes, lai ar gaismas stariem radītu svētku noskaņu. Olimpiskā centra zāle tika piepildīta ar gaismu un Melngaiļskolas bigbenda sniegto muzikālo priekšnesumu. Ar idejas autora, biedrības ”Bērnu ciematu Republika” vadītāja Kaspara Čerņavska uzrunu tika atklāta programma, kam sekoja katra sporta veida prezentācija.

Savas prasmes rādīja visu desmit sporta veidu pārstāvji. Klātesošie varēja baudīt sporta deju dejotāju priekšnesumus, florbolistu, vieglatlētlētu, volejbolistu trikus un pat dažādus džudo paņēmienus. Pat hokejisti un peldētāji pamanījās savus sporta veidus prezentēt bez ledus halles vai baseina. Kā noslēdzošais sporta veids tika prezentēts basketbols, kad laukumā iznāca Liepājas sieviešu basketbola komanda ar treneri.

Pasākums tika noslēgts ar skaļiem aplausiem, klātesošajiem kliedzot: ”Liepāja!”

Kaspars Čerņavskis atklāja, ka programmai pieteicies ievērojams skaits interesentu, taču precīzu skaitu neatklāja: ”Tie nav 100 bērni, bet nav arī gluži 50.” Tieši šie sporta veidi izvēlēti balstoties uz pieredzi, treneriem un praksi. ”Treneru iesaiste projektā notika kā jau dzīvē – ir cilvēki, kuriem interesē un ir tādi, kuriem nē.” Organizatori šo programmu sākuši dēvēt par ”sporta sākumskolu”.

Uz pasākumu ieradusies arī mamma Linda ar astoņgadīgo dēlu Tomu. ”Tā kā Tomam skolā ir sports un peldēšana, vēl nekādus treniņus viņš neapmeklē, taču nācām šeit, jo cerējām atrast viņam piemērotāko,” atklāj Linda. Viņa stāsta, ka Tomam interesējošie sporta veidi mainās ik pēc nedēļas. ”Mēs, protams, ieteicām, kur mūsuprāt viņam vajadzētu trenēties, taču izvēli atstāsim viņa ziņā. Nav jēgas bērnam kaut ko piespiest. Es uzskatu, ka šis projekts ir labs veids, kā bērnam izsecināt, ko viņš vēlas darīt.”

Uz jautājumu, kādu sporta veidu Toms vēlētos apgūt šobrīd, viņš atbild, ka basketbolu, taču jau pēc mirkļa pārdomā: ”Nē, labāk futbolu!” Mamma Linda skaidro, ka viņam šobrīd vieglāk ir bumbu spert, nevis driblēt.

Projekta ietvaros ar audzēkņiem strādās profesionāli treneri un būs pieejams inventārs basketbola, tenisa, džudo, florbola, futbola, hokeja, peldēšanas, sporta deju, vieglatlētikas un volejbola nodarbībām.

Pēc sporta programmas absolvēšanas vecāki saņems atzinumu – sertifikātu par bērnam piemērotāko un atbilstošāko sporta veidu, kuru nākotnē attīstīt un pilnveidot kādā no Liepājas Sporta skolām.

Nodarbības 2017./2018. mācību gadā bērniem no septiņu gadu vecuma tiks organizētas divreiz nedēļā Liepājas Olimpiskajā centrā, ledus hallē, stadionos un Liepājas Tenisa sporta skolas kortos.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli