Pirmdiena, 20. maijs Venta, Salvis, Selva
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Augšgala tēriņi – kā krīzes laikā

Augšgala tēriņi – kā krīzes laikā
07.02.2012 15:00

Atslēgvārdi

No darba samaksas un citu uzturēšanas tēriņu viedokļa 2012. gada budžets aizvien vēl ir stipri piesardzīgs, uzskata Liepājas domes Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs. “Algas nav mainījušās,” uzsver domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Puka.

Liepājas domei un mārketinga pasākumiem šogad tiek atvēlēti 1,65 miljoni latu. Finanšu pārvaldes vadītāja vietniece Evija Kalveniece un Izdevumu daļas vadītāja Īrisa Kēniga skaidro: tos izlietos ne tikai pašvaldības administrācijas uzturēšanai, bet arī lietām, kas skar visas pašvaldības iestādes.

Liepājas domē šogad ir 104 darbinieki, no tiem pieci ir bērna kopšanas atvaļinājumā, pēc sabiedrisko attiecību speciālistes Guntas Jākobsones teiktā. Šī apmēram simta darbinieku un bez tam vēl Pilsētas domes deputātu atalgošana pilsētai šogad izmaksās 906 tūkstošus latu, tajā skaitā ir arī darba devēja maksātais sociālais nodoklis. Salīdzinājumam: 2009. gadā jeb krīzes dziļākajā posmā domes darbinieku (togad 106), 15 deputātu un vēl komisiju locekļu (tobrīd – ap 200) atalgojuma fonds bija lielāks – 1,5 miljoni latu; togad domes darbiniekiem tika arī veselības apdrošināšana par budžeta līdzekļiem. Tagad tādas uz budžeta rēķina nav, un lielākā daļa komisiju strādā bez atlīdzības. 

2012. gadā domes darbinieku algas aizvien ir samazinātas – krīzes budžeta līmenī. Deputāta algu nosaka, piemērojot noteiktu koeficientu un ņemot vērā oficiāli apstiprināto vidējo algu valstī (pēc 2009. gada pirmā pusgada rādītāja, tas ir – 471 lats mēnesī): deputātu mēnešalgas koeficients ir 0,9. Domes pastāvīgo komiteju priekšsēdētājiem – 1,1. Deputātiem mēnešalgu samazina par katru neapmeklēto domes sēdi par 25 latiem, par kavētu komitejas sēdi – par 15 latiem. Domes priekšsēdētāja vietniekiem algas koeficients ir 3,2, bet domes priekšsēdētājam – 3,64. Domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Puka sacīja: lai gan vairāku gadu gaitā vidējā alga valstī ir mainījusies, atalgojums amatpersonām nav mainīts kopš 2009. gada. Domes darbiniekiem nav paredzētas ne prēmijas, ne atlīdzība par mācību izdevumiem. Štatu nepalielināšot.

Mārketinga pasākumiem šogad paredzēti 103 800 latu, tas ir par 6 tūkstošiem latu vairāk nekā bija 2011. gadā, stāsta I. Puka. Kā mārketinga pasākumi izpaužas budžetā? Plāno, ka izdevuma “Katram Liepājniekam” izdošana mums, liepājniekiem, izmaksās 35 tūkstošus latu. Šā gada budžetā paredzēti desmit numuri, kas būs domāti katram pilsētniekam, bet arī trīs speciāli izdevumi pilsētas reprezentācijai Rīgā.

Egona Zīverta foto

Liepājas domes vadītāju un deputātu alga ir atkarīga no vidējās algas Latvijā 2009. gadā atbilstoši “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma” pārejas noteikumiem. Ja algu piemērotu katra gada vidējai mēnešalgai, būtu citādi: 2009. gadā valstī vidējā mēnešalga bija 471 lats, 2010. gadā – 427 lati, 2011. gadā – 447 lati.

Plašāk lasiet laikrakstā “Kurzemes Vārds” 7. februāra numurā.
 #kvards-20120207-03#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz