Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Autobusu šoferi piketēs Rīgā

Autobusu šoferi piketēs Rīgā
Foto: Egons Zīverts
01.10.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrība “LAKRS” 4. oktobrī Rīgā, pie Satiksmes ministrijas, rīkos visas Latvijas autobusu šoferu piketu. Tajā piedalīsies arī Liepājas Autobusu parka šoferi, pastāstīja “LAKRS” Liepājas Autobusu parka šūniņas vadītājs Agris Laugalis.

Aizvadītajā nedēļā notikušo tikšanos ar ministru Uldi Auguli A. Laugalis pagaidām nevēlējās komentēt, jo “viss ir procesā”. Liepājā autobusu vadītāju protesta akcijas pašlaik netiekot plānotas.

“LAKRS” priekšsēdētājs Juris Kalniņš informēja “Kurzemes Vārdu”, ka piketa rīkošanu 4. oktobrī ir pieteicis Rīgas domē un jāgaida atļauja. “Piketa mērķis ir pievērst sabiedrības, politiķu un valdības uzmanību zemajam darbinieku atalgojumam, sliktajiem darba apstākļiem un citām problēmām nozarē. Autobusu parkiem nepietiek dotācijas, tā no gada uz gadu nemainās, tāpēc arī algas ir zemas un šoferu darba samaksa nav motivējoša,” teica J. Kalniņš. Pagaidām viņš nevarēja pateikt, cik pārvadātāju būs protesta akcijā, būšot kādi “padsmit autobusu parki”.

Satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Liene Užule teica, ka par piketiem dzirdējusi, bet konkrētas informācijas tieši par 4. oktobrī paredzēto viņas rīcībā vēl nebija. “Ministrs vienmēr ir aicinājis gan arodbiedrības, gan darba devējus un sociālos partnerus sēsties pie viena galda un konstruktīvā ceļā meklēt risinājumus. Protams, dzīvojam demokrātiskā valstī. Ja arodbiedrības ieskatā pikets ir risinājums, viņi var to darīt. Bet ministrs ir gatavs sarunāties, tikties un rast kompromisus. Jo stāsts ir par divām pusēm, un jārod tāds risinājums, lai neciestu ne darba devējs, ne darbinieks,” teica L. Užule.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli