Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Baletdejotāja Māra Liepas pieminekli veidos Gaits Burvis

Baletdejotāja Māra Liepas pieminekli veidos Gaits Burvis
11.02.2011 11:18

Pieminekli baletdejotājam Mārim Liepam, ko iecerēts novietot laukumā starp Latvijas Nacionālo operu un pilsētas kanālu Rīgā, uzticēs veidot Gaitam Burvim, kas ir viens no Liepājā, Kūrmājas prospektā, izstādītās skulptūru grupas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēlniekiem.

 

G.Burvis metu konkursā saņēma trešo prēmiju, preses konferencē paziņoja žūrijas komisijas priekšsēdētājs arhitekts Andris Kronbergs, informēja aģentūra LETA.

Pirmā un otrā prēmija konkursā netika piešķirta. Veicināšanas prēmija piešķirta SIA “Sampling” pārstāvjiem – Lienei Jākobsonei, Mantenam Devrīntam un Ginteram Krumholcam.

Kopumā konkursam tika iesniegti 15 projekti, no kuriem viens netika vērtēts, jo autors to bija iesniedzis ar novēlošanos, kā arī nebija izpildījis vairākas konkursa nolikuma prasības, sacīja Kronbergs.

Konkurss notika, Kultūras ministrijai sadarbojoties ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fondu, Māra Liepas labdarības fondu un Rīgas domi.

I.Tetereva žurnālistiem norādīja, ka piemineklim atvēlēta ļoti skaista vieta, un Liepa bijis personība, kas pelnījusi ļoti skaistu pieminekli. Arī žūrijas komisijas loceklis Andris Liepa uzsvēra, ka viņa tēvs M.Liepa bija izcils dejotājs, tāpēc arī viņam veltītajam piemineklim jābūt izcilam.

Burvja piedāvātais pieminekļa mets, kura devīze ir “Dzīves deja”, iecerēts kā kompozīcija no deviņām baletdejotāja siluetiem.

Aģentūrai LETA Burvis pastāstīja, ka viņa piedāvātajā metā redzami M.Liepas silueti viņa nozīmīgākajās baleta lomās, kuras vainago slavenais Krasa lēciens no Arama Hačaturjana baleta “Spartaks”. Pieminekli iecerēts veidot no tērauda, izņemot Krasu, kas tiks veidots no bronzas.

Žūrijas sastāvā bija kultūras ministre Sarmīte Ēlerte (V), Andris Kronbergs, Juris Dambis, Andris Cinis, Jānis Dripe, Ojārs Spārītis, Borisa un Ināras Teterevu fonda pārstāvis un norvēģu māksliniece Jorunna Sannesa, bet žūrijas komisijas konsultanti – Māra Liepas labdarības fonda pārstāvji Andris un Ilze Liepas.

Nodomu protokols par pieminekļa izveidi tika parakstīts 2010.gada 24.augustā, klātesot Latvijas baleta leģendām, M.Liepas skatuves partneriem, klasesbiedriem un Latvijas Nacionālās operas baleta trupas populārākajiem solistiem.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli