Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Baltā spieķa dienas svētki

Baltā spieķa dienas svētki
09.10.2012 07:09

Liepājas Neredzīgo biedrība piektdien, 12. oktobrī, atzīmēs Starptautisko baltā spieķa dienu ar kuplu sarīkojumu Latviešu biedrības namā. Par to pastāstīja biedrības vadītājs Māris Ceirulis.

Biedrībai darbojoties, ir izdevies daudzus redzes invalīdus izvilināt no mājām, cilvēki ir kļuvuši aktīvāki, atzina M. Ceirulis. Tāpēc arī uz ikgadējiem svētkiem tiek gaidīti jau apmēram 300 cilvēku – pērn svētkus svinēja apmēram 240. “Sanāksim kopā, būs atskats uz to, kas bijis, uz to, kas plānots, kas ir, būs koncerts, klāti galdi un sadraudzība – un viss bez maksas, naudiņu svētkiem esam makšķerējuši no visām pusēm, bet mūs atbalsta daudzi, arī Liepājas uzņēmumi,” teica biedrības vadītājs. Latviešu biedrības namā būs arī neredzīgo rokdarbu izstāde un tirdziņš.

Savukārt īstajā Baltā spieķa dienā – 15. oktobrī – paredzēta tradicionālā ielu akcija, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka cilvēki ar balto spieķi sabiedrībā un pilsētas ielās “ir, bija un būs”.

Biedrībā jau ir vairāk nekā 500 biedru – to skaits pašlaik aug, jo ir izdevies parādīt, kādas iespējas ir darboties arī cilvēkam ar lielām redzes problēmām, uzskata M. Ceirulis. Bet vēl aizvien vēl ir iespēja iesaistīties jauniem dalībniekiem dažādajās nodarbībās – gan praktiskos rokdarbu pulciņos, gan valodu mācībās (pašlaik līdztekus angļu valodas stundām sāktas arī vācu valodas mācības), gan citās nodarbībās, ko piedāvā Liepājas Neredzīgo biedrība.

“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli