Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Balva par jūras sargāšanu

Balva par jūras sargāšanu
Foto: Egons Zīverts
17.04.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Par ieguldījumu Baltijas jūras vides aizsardzībā un jūras piesārņojošo atkritumu problemātikas aktualizācijā kampaņai “Mana jūra”  piešķirta starptautiskā “Baltijas jūras fonda” ikgadējā balva un 20 000 eiro. Šī ir pirmā reize kopš vairāk nekā 20 gadiem, kad balva tiek piešķirta Latvijas pārstāvim, ziņo kampaņas rīkotājs – Vides izglītības fonds.

Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme priecājas par saņemto atzinību. Tomēr, viņaprāt, vispirmām kārtām šī balva esot apliecinājums tam, cik aktuāla Baltijas jūras reģionā ir jūras piesārņojošo atkritumu problēma: “Ja mēs negribam, lai piepildās draudīgās prognozes par to, ka pēc dažiem gadu desmitiem jūrās un okeānos plastmasas atkritumu būs vairāk nekā zivju, tad risinājumi jāmeklē jau šodien.” J. Ulme uzskata, ka ir jāizbeidz absurdie mēģinājumi atkal nepieļaut depozīta sistēmas izveidi Latvijā, jāierobežo vai jāaizliedz vienreiz lietojamie plastmasas trauki, kā arī jāpaaugstina dabas resursu nodoklis tādiem materiāliem un produktiem, kas atstāj būtiskāko ietekmi uz jūras piesārņojošo atkritumu problēmas saasināšanos.

Kampaņa “Mana jūra” norisinās kopš 2012. gada. Tā kļuvusi populāra, pateicoties ikgadējai ekspedīcijai visas piekrastes garumā no Nidas līdz Ainažiem. Tās laikā vides aktīvisti veic jūras piesārņojošo atkritumu monitoringu, cenšoties apvienot pašvaldības, uzņēmējus un iedzīvotājus, lai viņi kopīgi uzturētu tīru mūsu piekrasti. Gan Latvijas tīrāko, gan netīrāko pludmaļu topā katru gadu iekļūst arī Liepājas apkaimes pludmales. Kampaņas rīkotāji izstrādā arī priekšlikumus uzlabojumiem jūras piesārņojuma mazināšanā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)