Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Bērnus izrādē neielaiž. Ir pasākumi, kas paredzēti tikai pieaugušajiem

Bērnus izrādē neielaiž. Ir pasākumi, kas paredzēti tikai pieaugušajiem
Foto: Kārlis Volkovskis
08.10.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Mākslas forums, kas aizritēja septembra nogalē, atstājis sarūgtinājumu skatītājiem, kas uz atsevišķiem festivāla pasākumiem vēlējās doties kopā ar bērniem. Vecāki ir neizpratnē, kas gan tāds bija laikmetīgās dejas izrādē, lai to nevarētu apmeklēt piecgadīgais, un kāpēc bērni pie ieejas “tikuši izķerti”.

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” noteikumi pasākumu apmeklētājiem paredz, ka  bērni līdz piecu gadu vecumam netiek ielaisti pasākumos, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, skaidro koncertzāles Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Savukārt vecāki vai citas pavadošās personas ar bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem tiekot lūgti iegādāties biļetes parterā, zāles izejas durvju tuvumā, lai gadījumā, ja bērnam pasākuma laikā nepieciešams atstāt zāli, to varētu izdarīt pēc iespējas nemanāmāk, netraucējot citus apmeklētājus.

“Virpi Pahkinenas dejas izrāde bija vakara pasākums pieaugušo auditorijai,” norāda S. Margeviča.

Noteikumi par ierobežojumiem bērnu auditorijai lasāmi kā interneta vietnē “Biļešu paradīze” pie iespējas iegādāties biļetes, tā arī pieejami “Lielā dzintara” mājaslapā un informācijas centrā.

“Šādi ierobežojumi lielākoties ir saistīti nevis ar pasākuma saturu, bet gan ar cieņpilnu attieksmi pret citiem apmeklētājiem. Nereti esam saņēmuši sūdzības, ka nav iespējams izbaudīt vakaru, ja līdzās ir mazi bērni, kuriem bieži vien vakara pasākumos ir grūti noturēt uzmanību un būt klusiem. Bērniem un ģimenēm koncertzālē ir īpašas programmas, tāda bija sarūpēta arī Liepājas Mākslas forumā. Tāpēc aicinām vecākus nopietni izvērtēt, vai viņu bērniem būtu jāapmeklē programma, kas primāri adresēta pieaugušajiem. Virpi Pahkinenas deju izrādē netika ielaista māmiņa ar zīdaini, taču, neskatoties uz noteikumiem, pārējie vecāki ar bērniem pasākumu apmeklēja, pēc koncertzāles darbinieku lūguma izvēloties sēdvietas tuvāk izejas durvīm,” pastāsta koncertzāles pārstāve.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)