Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Zināms, cik izmaksās brauciens uz Grobiņu

Zināms, cik izmaksās brauciens uz Grobiņu
Foto: Egons Zīverts
30.12.2019 07:12

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Pēc garām diskusijām atklātas biļešu cenas, ar kādām turpmāk būs jārēķinās tiem, kuri mēros ceļu no Grobiņas uz Liepāju. Viena biļete braucienam Grobiņas teritorijā maksās 50 centus, savukārt garākos posmos un starp pilsētām – līdz 1,20 eiro, laikrakstu informē Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Jau iepriekš laikrakstā rakstījām, ka, sākot ar 2020. gada 1. janvāri, gaidāmas izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos Nr.904 “Kuršu iela – AS “Grobiņa””; Nr.912 “Kuršu iela – Grobiņa”; Nr.912A “Kuršu iela – Iļģi” un Nr.912B “Kuršu iela – Lidosta – Grobiņa”. Maršrutā “Liepāja – Grobiņa”, “Liepāja – Cimdenieki – Grobiņa” visi reisi tiks uzsākti Liepājas pieturā “Siena tirgus”.

Lielākās diskusijas starp Autotransporta direkciju, AS “Liepājas Autobusu parks” un Grobiņas novada domi izraisīja jautājums par biļešu cenu. Šobrīd, ņemot vērā reģionālo maršrutu tarifu, izlemts, ka viena brauciena biļete Grobiņas novada teritorijā maksās 50 centus, tajā skaitā no Grobiņas līdz Dubeņiem. Savukārt viena brauciena biļete līdz Liepājas pilsētas robežai maksās 80 centus, no Liepājas līdz Grobiņai – 90 centus, līdz Iļģiem – 1 eiro, bet līdz Dubeņiem (AS “Grobiņa”) – 1,20 eiro. Biļeti braucienam turpmāk varēs iegādāties pie autobusa vadītāja, norēķinoties skaidrā naudā vai ar bankas karti.

Lai regulāriem pasažieriem tēriņi būtu mazāki, ieviestas abonementa biļetes: par 20 braucieniem cena būs 15,30 eiro, par 40 braucieniem – 28,80 eiro, kalendārā mēneša biļete darba dienām – 30,24 eiro, kalendārā mēneša biļete visām dienām – 36 eiro. Speciālās abonementa biļetes skolēniem Autotransporta direkcija šobrīd nav paredzējusi, taču aicinājusi AS “Liepājas Autobusu parks” vienoties ar pašvaldībām, lai tās ieviestu.

Otrs svarīgākais jautājums, par ko tika lemts, – kur būs iespējams iegādāties abonementa biļetes. Iepriekš par vienīgo vietu tika minēta Liepājas autoosta, tomēr iesaistītās puses atzina, ka tas pasažieriem nebūtu īpaši ērti. Ar 2020. gada 1. janvāri abonementa biļetes braucienam maršrutā Nr.6912 “Liepāja –Grobiņa” un Nr.6904 “Liepāja – Dubeņi” varēs iegādāties četrās tirdzniecības vietās – Grobiņā: “Martas kioskā”, Lielajā ielā 56a, un SIA “Grobiņas namserviss”, Celtnieku ielā 36, un Liepājā: Liepājas autoostā, Rīgas ielā 71, un picērijā “Pizza Shop”, Kuršu ielā 30.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli