Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Bīstami ir, bet ko darīt?” Nodegusi māja Ķēžu ielā jau vairākus gadus apdraud iedzīvotājus

“Bīstami ir, bet ko darīt?” Nodegusi māja Ķēžu ielā jau vairākus gadus apdraud iedzīvotājus
Foto: Konstantīns Fjodorovs
21.02.2020 07:00

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

Pirms vairāk nekā četriem gadiem Ķēžu ielā 6 izcēlās ugunsgrēks. Kopš tā laika mājā neviens nedzīvo, bet avārijas stāvoklī esošā ēka apdraud citus cilvēkus.

“Sienas ir izgāzušās, var kādam uzkrist. Šai mājai garām iet cilvēki uz šķūnīšiem, uz konteineriem. Kāpēc neviens neko nedara, lai novērstu nelaimi,” šādu vēstījumu “Kurzemes Vārds” saņēma no kāda lasītāja.

Portāls liepajniekiem.lv pārliecinājās, ka ēka tiešām izskatās bīstama. No Ķēžu ielas puses tā ir norobežota ar žogu, taču pagalmā, kur ir visbīstamākā mājas daļa, žoga nav. Tieši šeit cilvēkiem jādodas uz saviem šķūnīšiem.

Ugunsgrēks Ķēžu ielā 6 izcēlās 2015.gada 31.oktobrī. Ēkai nodedzis gan jumts, gan otrais stāvs. Pagājuši jau vairāk nekā četri gadi, taču problēma joprojām nav atrisināta. “Bīstami ir, bet ko darīt?” saka Brīvības ielas 80.mājas iedzīvotāja Indra Zvirgzdiņa. “Agrāk apsaimniekotājs mēģināja kaut ko darīt, bet rezultātu nav, daži dzīvokļi piederējuši ārzemniekiem.”

Kad nodega blakus esošā māja, I.Zvirgzdiņa atradās mājās un atmiņas nav tās patīkamākās. “Cik gadi jau pagājuši, bet nekas tā arī nav mainījies,” viņa norāda.

Informāciju par problēmām komunikācijā ar dzīvokļu īpašniekiem apstiprināja arī Liepājas būvvaldes vadītājas vietnieks Arvīds Vitāls. “Sākotnēji kontakts bija, tad pazuda. Situāciju sarežģī tas, ka dzīvokļu īpašnieki dzīvo ārzemēs – gan Eiropas savienības teritorijā, gan ārpus tas. Mēģinājām sazināties ar baltkrieviem, taču, acīmredzot, šāda saziņa nav efektīva” skaidro A.Vitāls.

Viņš norāda, ka pagaidām pašvaldība aktīvi nav iesaistījusies ēkas nojaukšanā, jo esot bijuši vairāki mēģinājumi piedzīt līdzekļus no dzīvokļu īpašniekiem. “2017. gadā pieņēmām lēmumu attiecībā uz īpašniekiem, lai viņi novērš bīstamību – iekonservē vai nojauc ēku. Tas netika izdarīts, līdz ar ko mēģinājām piespiedu veidā piedzīt no viņiem līdzekļus šim nolūkam. Tur jau ir trīsciparu skaitļi,” stāsta būvvaldes vadītājas vietnieks.

Pēdējo reizi būvinspektors šo ēku apsekojis šī gada 20.janvārī. A.Vitāls pieļauj iespēju, ka tuvākajā laikā bīstamības novēršanā pašvaldība varētu iesaistīties aktīvāk .

“Vēl aizsūtīsim īpašniekiem pēdējo brīdinājumu. Ja nekas nemainīsies, tad meklēsim citus veidus. Iespējams, pilsētas domes deputāti lems par ēkas bīstamās daļas nojaukšanu par pašvaldības līdzekļiem un turpmāko līdzekļu piedzīšanu no īpašniekiem,” atklāja A.Vitāls, uzsverot, ka runa nav par pilnu ēkas nojaukšanu, bet tikai par atsevišķo daļu demontāžu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz