Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Būvēs cilvēcīgākas mājas bāreņiem

Būvēs cilvēcīgākas mājas bāreņiem
Foto: Ģirts Gertsons
18.04.2019 16:48

liepajniekiem.lv

Liepājas domnieki ceturtdien, 18. aprīlī, nolēmuši atbalstīt vairākus jaunus projektus, kurus gatavojas realizēt ar Eiropas Savienības fondu atbalstu.

Dažādos pilsētas rajonos

Bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, un cilvēkiem ar invaliditāti, lai palīdzētu viņiem integrēties sabiedrībā un dzīvot patstāvīgi, veltīts projekts ”Sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide deinstitucionalizācijas plāna realizēšanai”. Šis projekts paredz līdz 2022. gada 31. decembrim izveidot četrus atsevišķus sociālus objektus dažādos pilsētas rajonos. Ezerkrastā, Reiņu meža ielā 12, veicot jau esošas ēkas remontu, paredzēts izveidot Jauniešu māju ar nodrošinātu vides pieejamību. Tas būs dzīvoklis 214 kvadrātmetru platībā, kurā varēs mitināties divpadsmit jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem (atsevišķos gadījumos līdz 24 gadu vecumam). Jauniešu mājā izveidos dzīvojamās istabas – katra istaba diviem iedzīvotājiem. Būs arī kopēja dzīvojamā istaba, virtuve, veļas telpa, atsevišķas labierīcības. Savukārt Tosmarē, Viršu ielas 9/11 pirmajā stāvā 660 kvadrātmetru platībā izveidos astoņus grupu dzīvokļus pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Katrā dzīvoklī būs divi iedzīvotāji. Arī šajā mājoklī būs domāts par pilnīgu vides pieejamību. Bet Jaunliepājā, Teodora Breikša ielā 16/20, kur atrodas dienas centrs cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, tiks pārbūvēta garāža, kas atrodas mājas pagalmā. Garāžas vietā izveidos specializētas darbnīcas 150 kvadrātmetru platībā, un tajās varēs darboties centra klienti. Kādas tieši būs praktiskās nodarbības – keramikas darbnīca vai kas cits, tas gan vēl nav skaidrs – pastāstīja domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Savukārt Ezermalas rajonā, Salmu ielā 53 un Zaļajā birzē, Kuldīgas ielā 20 būvēs divas ēkas, kuras G. Ansiņš raksturo ar vārdiem ”kā palielas privātmājas”. Tajās varēs nodrošināt aprūpi 16 bērniem, kuriem nav ģimenes. Mērķis ir izveidot ģimenes apstākļiem cik vien iespējams pietuvinātu vidi, skaidroja domes priekšsēdētāja vietnieks. Abās adresēs būs gan labiekārtota dzīvojamā un saimniecības ēka, gan arī labiekārtota teritorija ap māju. Pilsētas izpilddirektora vietniekam Mārtiņam Tīdenam uzdots gādāt, lai ēku projektos, cik vien iespējams, tiek domāts par energoefektivitāti, lai tās, kad uzbūvēs, būtu maksimāli lēti ekspluatējamas. Mājas Salmu ielā 53 un Kuldīgas ielā 20 jau projektē SIA ”Livland Group”, būvprojektiem jābūt gataviem augustā. Kad šīs ēkas būs uzbūvētas, uz tām varēs pārcelties pilsētas bērnu nama iemītnieki. Kas notiks ar ēku Labraga ielā pēc tam, vēl nav zināms.

Šī deinstitucionalizācijas projekta kopējās izmaksas plāno 2,631 miljona eiro apmērā, no tā 85 procentus finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 3,75 procentus – valsts budžets, bet pašvaldības līdzfinansējums būs nepieciešams 296 tūkstošu eiro apmērā.

Papildina Investīciju plānu

Liepājas Attīstības programmas Investīciju plānu 2015. – 2020. gadam deputāti papildināja ar pieciem jauniem projektiem. Starp tiem ir gan drīzumā gaidāmā Cukura ielas rekonstrukcija no Grīzupes ielas līdz Nākotnes ielai, gan nākamajā gadā plānotie darbi – Ezermalas ielas rekonstrukcija un pludmales infrastruktūras projekts – tā saukto ”liedaga vārtu” izveide līdz ar inženierkomunikāciju izbūvi vairākās izejās uz jūru, paredzēta arī labiekārtotu tualešu ierīkošana.

Bez tam pilsētas Sporta pārvalde ieviesīs projektu ”Eiropa pilsoņiem” – ar piebildi, ka projektam vēl jāiztur konkurss uz finansējumu. Šis ir starptautisks projekts, kurā vadošais partneris ir kāda Spānijas pilsēta, bet piedalīsies arī Austrija, Holande un citas valstis, neskaitot Latviju, kuru pārstāv Liepāja. Vairākas no partnerpilsētām ir ar ”Sporta pilsētas” vai pat ar ”Eiropas Sporta pilsētas” statusu – pastāstīja Sporta pārvaldes projektu vadītājs Artis Lagzdiņš. Pēc ieceres, šīs pilsētas dalīsies savā labajā pieredzē par aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšanu pilsētās, izmantjot sportu un sadarbību. Notiks pieredzes apmaiņas braucieni un savstarpēja piedalīšanās dažādos sporta pasākumos. Pieredzes guvēji būs gan sporta biedrību, gan sporta skolu, gan arī Sporta pārvaldes pārstāvji. Domājams, ka citu pilsētu pārstāvji brauks arī mācīties no Liepājas. Triju gadu laikā, kamēre projektu ieviesīs, tiks izveidota arī interneta platforma, kurā pilsētu labā pieredze tiks demonstrēta un popularizēta. Šī platforma tiks uzturēta arī pēc tam, kad projekts jau būs beidzies, teica A. Lagzdiņš. Šajā projektā Liepājai paredzēts izlietot 25 tūkstošus eiro no ES fondu programmas ”Eiropa pilsoņiem”, bet no pilsētas budžeta nekas nebūs jāpiemaksā.

Investīciju plānā iekļāva arī projektu ”Kopīga aktīvu vietu izveide pilsētās”, taču vienlaikus deputāti ar citu lēmumu šo projektu atlika, lai lemtu par to maijā vai jūnijā, kad varētu būt skaidrs, vai tam ir izredzes uz ES fondu finansējumu. Šajā projektā pašvaldība četru gadu laikā iecerējusi izveidot dažādu grūtību pakāpju taku tīklu pastaigām, sportam un tūrismam Beberliņos.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz