Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ceļā uz kovidbrīvību caur pretrunu vārtiem. Kas sagaidāms Liepājas kafejnīcās un sporta zālēs

Šonedēļ spēkā stājās Covid-19 ierobežojumus mīkstinoši noteikumi, kas paredz lielāku brīvību cilvēkiem, kas potējušies pret neganto vīrusu. Vakcinētie (arī izslimojušie vai ar negatīviem testiem, iegūstot Covid-19 sertifikātu) tagad var baudīt maltīti kafejnīcu un restorānu iekštelpās, tāpat arī trenēties sporta klubu telpās. “Kurzemes Vārds” aptaujāja gan ēdināšanas uzņēmumu, gan fitnesa zāļu saimniekus, lai noskaidrotu, vai pakalpojumu sniedzēji ir gatavi jaunajiem apstākļiem.

Ceļā uz kovidbrīvību caur pretrunu vārtiem. Kas sagaidāms Liepājas kafejnīcās un sporta zālēs
"Sajūtas ir neparastas, jo tik ilgi neesam bijušas kafejnīcā, sēdējušas pie galdiņa, dzērušas kafiju un nesteidzīgi runājušās!" priecīgi atzina kafejnīcā "Sakta" satiktās liepājnieces Ludmila Ivanova (no kreisās) un Svetlana Kūsiņa. Iespēju beidzot pasēdēt kafejnīcā izmantoja arī Konstantīns un Sņežana Orlovi. (Foto: Egons Zīverts)
"Sajūtas ir neparastas, jo tik ilgi neesam bijušas kafejnīcā, sēdējušas pie galdiņa, dzērušas kafiju un nesteidzīgi runājušās!" priecīgi atzina kafejnīcā "Sakta" satiktās liepājnieces Ludmila Ivanova (no kreisās) un Svetlana Kūsiņa. Iespēju beidzot pasēdēt kafejnīcā izmantoja arī Konstantīns un Sņežana Orlovi. (Foto: Egons Zīverts)
17.06.2021 06:00

Daiga Lutere, Roberts Džeriņš

"Kurzemes Vārds"

Ēdinātājiem apjukums un liela vēlme strādāt

“Vēl tāda neskaidra situācija un apjukums,” atzīst vairāki uzrunātie ēdināšanas uzņēmu īpašnieki un arī darbinieki. No vienas puses, it kā jūtams neliels atvieglojums, ka lēni tiek mīkstināti pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi, bet, no otras puses, ēdinātājus satrauc tas, ka viņiem uzdots pienākums kontrolēt klientus – ir vai nav derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošais dokuments.

Viena no uzrunātajām teic: “Ļaujiet taču mums beidzot strādāt un cilvēkiem nākt uz kafejnīcām un restorāniem! Mēs esam ēdinātāji, nevis žandarmi…”

Vēl jūtams, ka uzņēmējus pārņēmis zināms nogurums, precīzāk, zudis optimisms, jo laikā, kad ēdināšanas uzņēmumi bija slēgti, klienti pierada pie šīs situācijas un šobrīd nesaprot, ko drīkst, ko nedrīkst, kuru kafejnīcu izvēlēties un kas viņus tur gaida. Daudzi vispār izvairās apmeklēt ēdināšanas vietas, jo ierobežojumu dēļ negrib justies neērti vai tikt atraidīti.

Otrdien priekšpusdienā, vērojot situāciju Tirgoņu ielā, bija skaidri redzams, ka liepājnieki soļo garām atvērtajām kafejnīcu durvīm. Daži pie tām pieiet, uzmanīgi, pat bailīgi palūkojas iekšā, bet tad dodas prom. Uzņēmēji savukārt ir noguruši ne tikai no ierobežojumiem, bet arī no noteikumiem, kas visu laiku mainās un mainās.

“Beķerejas Roma” mārketinga vadītāja Nika Siliņa prognozē, ka apmeklētāji pie galdiņiem telpās varēs sēdēt tad, kad būs skaidri visi noteikumi, kas jāievēro kā klientiem, tā uzņēmumam. Darbinieki tiks apmācīti, kā pārbaudīt klientu digitālos sertifikātus. N. Siliņa: “Mēs sekojam līdzi informācijai, ko publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Kad zināsim, kā tālāk rīkoties, apsvērsim iespēju klientus apkalpot telpās. Tagad mūsu viesi sēž pie galdiņiem ārpusē.”

Konditorejā “Marcipāns” otrdien, pirmajā atļautajā dienā, klientus iekštelpās vēl neapkalpoja. Produkciju pārdeva tikai līdznešanai. Pārdevēja Sarmīte Bunce saka, ka jāgaida rīkojums, kā strādāt tālāk: “Krēsli, galdi, protams, mums ir, tikai jāsaprot, kā viss notiks pēc jaunajiem noteikumiem. Zinu, ka klientam, kurš kafiju grib padzert pie galdiņa iekšpusē, jāuzrāda digitālais sertifikāts, personu apliecinošs dokuments.

Vai vecajiem ļaudīm tas nebūs apgrūtinājums? Ierobežojumi un to nepārtrauktā maiņa visus ļoti nogurdina…”

Pārdevēja novērojusi, ka ļaudis, kas konditorejā ienāk pēc tirgus apmeklējuma, labprāt padzertu kafiju, apēstu kādu smalkmaizīti, bet to nedrīkst. Tad nu iet laukā, sēž autobusu pieturā un ēd tur.

Pēc rekonstrukcijas apmeklētājiem durvis vērusi kafejnīca “Aromāts”. Tas notika maija vidū. “Grūti saprast, kādēļ cilvēki tagad tā tiek šķiroti – potētie un nepotētie. Kādēļ nepotētais nedrīkst pie mums ienākt, apsēsties, izdzert kafiju, apēst desertu? Mums jāprasa dokumenti, jākontrolē. Tas taču cilvēkus atbaida,” neizpratni pauž uzņēmuma valdes locekle Jekaterina Žeigure.

Viņai piebalso otra valdes locekle Tatjana Drozda: “Saistībā ar ierobežojumiem ir ļoti daudz jautājumu par ēdināšanas nozari. Salīdzinājumam tikai viens piemērs – nepotēts cilvēks drīkst apmeklēt skaistumkopšans speciālistu un būt kontaktā, bet kafejnīcā iekštelpās sēdēs tikai potētie. Gribētos saņemt kaut kādus loģiskus skaidrojumus.” Darbinieki, kas to vēl nav izdarījuši, ir gatavi potēties, lai varētu strādāt.

“Gandrīz visiem mūsu darbiniekiem ir Covid-19 sertifikāti, diviem vēl jāsaņem otrā pote. To, kā strādāsim tālāk, kā pārbaudīsim klientus, grūti pateikt,” spriež atjaunotās kafejnīcas “Sakta” un uzņēmuma “Tropu zieds” valdes locekle Jeļena Judina un telefonā parāda savu sertifikātu.

“Saprotu, ka daudziem nepotētajiem ir sajūta, ka viņi tiek diskriminēti un šķiroti. Likums ir likums, un mums tas jāievēro. Prasīsim, lai klienti rāda savus sertifikātus un dokumentus. Ko gan citu?” viņa apņēmīgi nosaka.

Kafejnīcas un ceptuves “Keikereja” saimnieks Sandris Štāls atzīst, ka vēl mazliet jānogaida. Noteikumi ik pa laikam mainās, un situācija joprojām nebūt nav tāda, kas uzņēmēju un klientu dzīvi padara paredzamu un vieglāku. “Keikerejā” joprojām gaida ikvienu, kas vēlas baudīt kvalitatīvus konditorejas izstrādājumus, bet tos pārdod līdzņemšanai.

Savu nostāju tīmekļa vietnē Facebook nedēļas sākumā uzskatāmi pauda picērija “Amberpizza”, publicējot tekstu: “Mēs, “Amberpizza”, esam noilgojušies pēc savu klientu klātbūtnes zālē pie galdiņiem, pēc klātienē pateikta paldies par gardajām picām, bet… Mūsu valsts valdība pieņem lēmumus, ierobežojumus un sāk iedalīt, diskriminēt cilvēkus un arī mūsu klientus. Mēs tā nedarīsim. Ikviens no jums mums ir ļoti svarīgs. Mēs nešķirosim un nediskriminēsim nevienu cilvēku. (..) Mēs turpināsim strādāt tāpat kā līdz šim līdz brīdim, kad mūsu picērijā pie galdiņiem drīkstēs sēdēt jebkurš, kurš to vēlēsies.”

Fitnesa zāles paliek slēgtas. Ar izņēmumiem

“Visi esam pusgadu gaidījuši brīdi, kad mums atkal atļaus nodarboties ar mūsu iemīļoto sporta veidu un visi cilvēki varēs apmeklēt zāli – visi, bez ierobežojumiem. Diemžēl valdības neadekvāto, praktiski neizpildāmo un diskriminējošo noteikumu dēļ mēs savu klubu 15. jūnijā nevarēsim atvērt,” publiskā paziņojumā kluba Facebook lapā pirmdien pavēstīja “Gym Lāčplēsis” vadītājs Māris Šveiduks.

Šis ieraksts izpelnījās lielu uzmanību un strauji tika pārpublicēts vairāk nekā 250 reižu, saņēma arī vairākus dučus komentāru, kuros pārsvarā M. Šveiduka lēmums izpelnījās atbalstu un cieņu, bet neiztika arī bez žēlām nopūtām, kas pierāda, ka liepājnieki pēc sporta tik tiešām ir noilgojušies. Šī nav vienīgā fitnesa zāle pilsētā, un, lai gan viedokļi un stratēģijas ir dažādas, spēles laukums visiem ir viens un arī riski lielākoties tie paši.

Valdība lēmusi, ka no 15. jūnija atļauti sporta treniņi iekštelpās tām personām, kurām ir sertifikāts, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19, vīrusa pārslimošanu vai testa veikšanu, bet sporta iestādēm jāievēro vairākas drošības prasības: vismaz 25 m² platība vienai personai; telpu piepildījums nedrīkst pārsniegt 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj šo telpu infrastruktūra; pie ieejas labi redzamā vietā jābūt izvietotai informācijai par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties konkrētajā vietā; vienā treniņgrupā drīkst pulcēties ne vairāk kā 12 personas, ieskaitot sporta speciālistus; dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski nedrīkst pārklāties; treniņa ilgums nedrīkst pārsniegt 90 minūtes; ģērbtuvēs maksimālais piepildījums nedrīkst pārsniegt 25%; sporta telpā jābūt nodrošinātai apmeklētāju un iesaistīto darbinieku reģistrācijai.

Sporta un fitnesa klubu vadītāji Liepājā ierobežojumus vērtē dažādi, liela daļa nesaskata iespēju darbību atsākt, tomēr daļa arī noskaņota optimistiski, bet vēl citi – nogaidoši.

Lēmumu 15. jūnijā durvis vēl vaļā nevērt pieņēmusi sporta kluba “Better Bodies Gym” vadība. Kluba pārstāvis laikrakstam norāda, ka šis nav labs laiks, lai atsāktu darbību, balstoties uz finansiāliem apsvērumiem.

“Gaidīsim, kamēr sportot varēs visi gribēji. Cilvēku šķirošana nozīmē strādāt ar lieliem mīnusiem, labāk izvēlamies nestrādāt vispār.”

Līdzīgu iemeslu virzīts, fitnesa zāli neatvērs arī “Royal Fitness” vadītājs Guntis Kopštāls. Viņš norāda, ka kluba telpas ir plašas un teorētiski vienlaikus sportot varētu aptuveni 25 cilvēki (ne mazāk kā 25 m² vienai personai), bet darbības atsākšanai nav finansiāla pamatojuma, tas nozīmētu papildu darbinieku algošanu, plašu kontrolēšanu un citas neērtības.

“Mēs neesam pret vakcināciju, iemesls ir finansēs. Mums ir automatizētā ieejas sistēma, līdz ar to sportistu kontrolēšanai būtu jāalgo cilvēks, tās uzreiz ir lielas naudas summas, un tas nozīmē mīnusus. Labāk esam uz nullēm, nekā ejam mīnusos,” teic G. Kopštāls.

Vasara tradicionāli ir laiks, kad uz treniņiem iekštelpās iet vismaz par divām trešdaļām mazāk cilvēku, jo ir ļoti daudz aktivitāšu ārā. “Ja vēl no tās daļas jāatsijā nost un turklāt jāalgo darbinieks, – mēs to nevaram atļauties,” viņš saka.

Valdības lēmums arī nosaka, ka treniņa ilgums nedrīkst pārsniegt 90 minūtes. “Ar to kārtīgam treniņam nepietiek,” uzsver G. Kopštāls, skaidrojot, ka

“atnākt, pārģērbties, iesildīties – tās jau ir 20 minūtes, vēl vismaz 10 paiet dušā un garderobē pēc treniņa. Tas nozīmē, ka atliek nepilna stunda, un ar to tādam kārtīgam treniņam jau ir par maz.”

Pēc viņa paustā, būtu jākontrolē ne vien sportotāju skaits, bet arī laiks, ko viena persona pavada telpās, lai aiz durvīm neveidotos rinda. Būtu jāizstrādā grafiks, jo citādi cilvēki kā lielveikalos ar groziņiem stāvētu rindā, vien groziņu vietā, iespējams, izmantotu dvielīšus, viņš jokodams piebilst. “No kluba puses kontrole nepieciešama diezgan spēcīga. Turklāt, ja pārbaudē konstatē pārkāpumus, sodu maksā uzņēmējs. Noteikumi ir bargi,” norāda fitnesa kluba vadītājs.

Finansiālos apsvērumus kā vienus no galvenajiem min arī “Gym Lāčplēsis” vadītājs M. Šveiduks, līdztekus izceļot arī ētiskos faktorus: “Ja apmeklēt zāli var viena desmitā daļa klientu, tad rēķinus neviens par 90% nesamazina. Tas ir nāves spriedums mazajiem un vidējiem komersantiem. Tas ir kā aizvest uz mīnu lauku un teikt – ejiet droši!”

Kluba vadība neiestājas pret vakcināciju, bet kategoriski neatbalsta cilvēku šķirošanu. M. Šveiduks uzsver, ka zāle šobrīd paliks slēgta. Arī kvadratūras ierobežojumi rada neērtības. “Kāpēc autobusos var stāvēt divi cilvēki uz pusmetru, bet fitnesa zālē jāievēro tik striktas prasības?” neizpratni pauž kluba vadītājs.

Ne visu fitnesa zāļu vadītāji ir vienisprātis, un sportot gribētāji pie hantelēm, stieņiem un trenažieriem var tikt Liepājas Olimpiskā centra (LOC) tenisa hallē, kur ierīkota viena no jaunākajam, modernākajām un arī apmeklētājiem dārgākajām fitnesa zālēm Liepājā.

LOC mārketinga vadītājs Mārtiņš Sīlis laikrakstam atklāj, ka šī ir vienīgā LOC fitnesa zāle, kura šobrīd atvērta. “Izrēķinot finansiālo ieguvumu pret riskiem, šīs zāles izmantošana ir vismazākais risks un lielākais ieguvums. Pārējā LOC infrastruktūra apmeklētājiem paliek slēgta,” viņš skaidro.

Durvis neatvērs arī LOC baseins, kurā treniņi teorētiski drīkst notikt, nodrošinot vienai personai 15 m² no ūdens virsmas platības. Savukārt kontroles nodrošināšanā M. Sīlis nekādas problēmas nesaskata. “Kā tikām galā līdz šim, tā tiksim galā arī turpmāk,” viņš nosaka.

Risinājumu turpināt sportot arī pandēmijas apstākļos jau iepriekš raduši vairāki sporta klubi, tostarp “CF Liepāja”, kas iespēju trenēties nodrošināja āra apstākļos. “Treniņu vieta ārtelpās ir gandrīz pilnīgi gatava, vēl nepieciešami kādi smukuma darbi, bet strādājam arī esošajos apstākļos. Jau ziemas laikā bija līdz desmit cilvēku liela grupiņa, kas aktīvi trenējās ārā,” saka “CF Liepāja” vadītājs Gundars Lauva.

Runājot par treniņiem un nodarbībām iekštelpās, viņš norāda, ka, iekams nemainīsies valdības nostāja, iekštelpās publiskas nodarbības netiks rīkotas: “Mēs nešķirosim cilvēkus, iekšā nodarbības šobrīd neatsāksim.”

Arī “Power House Liepāja” komanda strauji reaģēja uz pulcēšanās ierobežojumiem un jau aizvadītā gada decembrī sāka piedāvāt fitnesa treniņus zem nojumes ierīkotā zālē, kur tie turpinās arī tagad. Atsākt nodarbības iekštelpās klubs pagaidām nesteidzas.

“Nesen nodarbības laikā pilnai grupai (20 cilvēki) teicu, lai paceļ rokas, kurš grib iet iekšā. Neviens nepacēla. Jautāju, kurus apmierina treniņi āra apstākļos, un 18 cilvēki pacēla roku,” atklāj “Power House Liepāja” vadītājs un treneris Jānis Putra.

Lai gan lielākā daļa kluba darbinieku ir vakcinēti, kā arī liela daļa klientu ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19 un atbilst sertifikāta prasībām, klubs ir apmierināts ar laika apstākļiem un darba ritējumu šādā formātā. “Pagaidām nesteidzamies. Gaidāmi arī sarkanie datumi, nav jēgas satraukties, stresot. Mazliet nogaidīsim un no jūlija ļausim vakcinētajiem sportot iekšā, bet ārā – visiem,” pauž J. Putra.

Uzziņai

Atvieglojumi no 15.jūnija

  • Vakcinētas personas vai personas, kuras Covid-19 ir pārslimojušas, var apmeklēt kino, teātra izrādes, koncertus, klubus, muzejus grupā gida pavadībā, piedalīties amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos vienā grupā un saņemt citus līdzīgus pakalpojumus, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju 2 metru distanci. Lai šādus pakalpojumus sniegtu, arī visu kultūrvietu darbiniekiem jābūt vakcinētiem vai vīrusu pārslimojušiem. Pasākumu organizatoriem jānodrošina kontrole, lai tajos neielaistu apmeklētājus, kas neatbilst minētajām prasībām.
  • Vakcinēto personu skaits, kuri var piedalīties laulību ceremonijā, nav ierobežots, bet jāvienojas ar Dzimtsarakstu nodaļas amatpersonu vai garīdznieku par pieļaujamo vakcinēto personu pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimojošo personu skaitu. Personām, kuras piedalīsies laulību ceremonijā, dokumentāri ar Covid-19 sertifikātu jāpierāda, ka ir vakcinēti pret Covid-19 vai vīrusu pārslimojuši. Vakcinētās personas, kā arī personas, kuras pārslimojušas Covid-19, laulību ceremonijas laikā gan baznīcā, gan Dzimtsarakstu nodaļā var nelietot aizsargmasku un neievērot 2 metru distanci gan iekštelpās, gan ārtelpās.
  • Uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu, publiskus pasākumus var apmeklēt cilvēki, kuri:
    * vakcinējušies pret Covid-19;
    * pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19;
    * pēdējo 48 stundu laikā veikuši Covid-19 testu, un tas ir negatīvs;
    * pēdējo 6 stundu laikā veikuši Covid-19 ātro antigēna testu, un tas ir negatīvs.
  • Visus šos gadījumus reģistrē digitālajā Covid-19 sertifikātā, kas jāuzrāda pie ieejas pasākumā.
  • Pasākumus kopā ar vecākiem var apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti un nav pārslimojuši Covid-19, un viņiem nebūs jāveic Covid-19 tests.
  • Vakcinētām un pārslimojošām personām, kā arī personām, kas var uzrādīt negatīva Covid-19 testa sertifikātu, kā arī šīs personas pavadošiem bērniem līdz 11 gadu (ieskaitot) vecumam bez testiem, pieejami sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi iekštelpās.
  • Ārtelpu sporta sacensības klātienē turpmāk drīkst vērot skatītāji, kuri uzrāda vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.
  • Darbu organizētā un kontrolētā veidā drīkst atsākt arī iekštelpu sporta norises vietas, piedāvājot treniņus (nodarbības) personām, kuras var uzrādīt derīgu vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu.

Avots: covid19.gov.lv

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz