Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Cilvēkiem ar gremošanas traucējumiem veidos izpratni par veselīgu uzturu

Cilvēkiem ar gremošanas traucējumiem veidos izpratni par veselīgu uzturu
Foto: Publicitātes
18.03.2019 16:55

liepajniekiem.lv

Lai paplašinātu zināšanas un veidotu izpratni par veselīgu uzturu saistībā ar gremošanas traucējumiem, personas vecumā no 54 gadiem un vairāk ir aicinātas apmeklēt bezmaksas veselīga uztura lekciju 23. martā pulksten 11 Liepājas Olimpiskā centra Saules zālē. Lekciju pasniegs uztura speciāliste Līga Jaunzema.

Lekcijas tēma ir ”Uzturs un gremošanas problēmas, rīšanas traucējumi”. Uz lekciju aicinātas personas ar šāda veida traucējumiem, kā arī to atbalsta personas.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina informē, ka nodarbībā tiks apskatītas tēmas par ēdiena konsistenci, sausumu mutē, gastrītu, par uzturu barības vada atviļņa gadījumā, uzturu aizkuņģa dziedzera iekaisuma gadījumā u.c. Nodarbības laikā uztura speciāliste sniegs praktiskus padomus, kā mainīt ēdiena konsistenci, iepazīstinās ar ēdiena iebiezināšanas vielām.

L. Jaunzema par lekciju: ”Nodarbībā pārrunāsim, kā ēst un gatavot, ja ir rīšanas un/vai košļāšanas grūtības, piemēram, pēc pārciesta insulta, vai arī, ja ir, piemēram, Parkinsona vai multiplās sklerozes diagnoze. Uz nodarbību aicinātas arī atbalsta personas, lai uzzinātu, kā palīdzēt organizēt uzturu pie šādiem stāvokļiem. Apskatīsim arī tēmu par uzturvielu deficītu personām, kurām ir 54 gadi un vairāk.”

Uz lekciju nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28 612 877 (Līga), sūtot īsziņu ar vārdu, uzvārdu. Lekcijas ilgums ir divas stundas.

Papildu informācija: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa, tālr. 63 404 747, e-pasts: [email protected]

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)