Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Cīnās par vides pieejamību

Cīnās par vides pieejamību
Foto: Egons Zīverts
24.04.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Būdami neapmierināti ar to, kā tiek risinātas vides pieejamības problēmas Liepājā, tikties ar pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti devās Jānis Kupšis un Hūgo Vācietis, divi aktīvi liepājnieki, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā.

Gan J. Kupšis, gan H. Vācietis pa pilsētu brauc ar elektrisko četrriteņu motorolleru. Tas aizņem lielu vietu, un ne visur ar to var izgrozīties, bieži vien ar to nav iespējams iekļūt arī ēkās. Par problēmām abi pastāstīja J. Vilnītim. J. Kupšis it sevišķi zūdījās par nule atklāto jauno tenisa halli, kurai viņš pats nevarot atvērt durvis, jālūdz vai jāgaida kāda cita cilvēka palīdzība. Ar skūteri esot problēma iekļūt arī invalīdiem domātajā tualetē, viņš stāstīja. Sarunā piedalījās arī halles pārzinātājs, Tenisa skolas direktors Elans Zīverts, kurš sacīja, ka, tā kā hallei nav automātiski atveramas durvis, tad zvans pie durvīm varētu būt risinājums. Atbildot uz J. Kupša iebildumiem, ka viņam apgrūtināta tenisa spēļu skatīšanās, E. Zīverts skaidroja, ka to var darīt caur stikloto logu no halles vestibila. Savukārt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām domātā tualete ikdienā būšot slēgta, atslēgu varēšot dabūt pie informācijas centra darbiniecēm. 

Komunālā pārvalde šogad plāno vairākās ielās uzlabot nobrauktuves uz gājēju pārejām un izņemt no trotuāriem ārā kantainos lietus noteces elementus, kas padara nelīdzenu braukšanu ne vien ratiņkrēslos sēdošajiem. Bet dažkārt cilvēkiem ir gadījies, ka ratiņkrēsls vai elektriskais skūteris uz ielas salūst. Ko tādā gadījumā iesākt invalīdam? Lai tādās situācijās bez braucamā palikušo un viņa pārvietošanās līdzekli aizgādātu uz vajadzīgo vietu, divas Pašvaldības policijas automašīnas būs aprīkotas ar āķiem, un ir jau iegādāta arī piekabe.

D. Jēriņš atzina, ka ar elektriskajiem skūteriem daudzās vietās iekļūt ir problemātiski tādēļ, ka agrāk tādu ierīču nebija un, risinot vides pieejamību, tika domāts par to, kā ēkās iekļūt ar ratiņkrēsliem, kas aizņem mazāk vietas, nevis skūteriem. Pirmā sabiedriskā tualete, kur speciāli būs paredzēta iekļūšana ar elektrisko skūteri, būs pie Ziemeļu mola. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 24. aprīļa numurā.

#kvards-20190424-08#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)