Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Darba gadatirgū – simtiem vakanču; daudzi prom dodas ar smaidu sejā

Darba gadatirgū – simtiem vakanču; daudzi prom dodas ar smaidu sejā
07.03.2017 13:34

liepajniekiem.lv

Šodien ļoti liela rosība pie Liepājas Latviešu biedrības nama un tajā, jo te jau ceturto reizi, kā ik pavasari, norisinās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) organizētais starptautiskais darba gadatirgus “Darbs un karjera 2017”. Un, kā pārliecinājās portāls, liela daļa vakanču gadatirgus apmeklētāji mājup devās ar smaidu, jo bija atraduši meklēto.

Pasākums Biedrības namā norisinās līdz trijiem pēcpusdienā, taču jau pirmās vakanču gadatirgus stundas laikā to bija paspējuši apmeklēt tūkstošiem interesentu, noskaidroja portāls.

Darba meklētājiem šopavasar kopumā Latvijā tiek piedāvātas vairāk nekā 1200 brīvās darba vietas. Liepājā darba devēji piedāvā tādas vakances, kā administrators, apsardzes darbinieks, bārmenis, eksporta menedžeris, galdnieks, glābējs, elektromontieris, kasieris, kempinga administrators, krupjē, maiznieks, mārketinga speciālists, menedžeris, metālapstrādātājs, metālapstrādes darbgaldu operators, metinātājs, pakotājs, pārdošanas speciālists, pavārs, ražošanas iekārtu operators, ražošanas konstruktors, telefonists, veikala pārdevējs, viesmīlis, virtuves palīgs u.c.

Gadatirgus apmeklētājiem ir iespēja iepazīties arī ar ārvalstu darba devēju piedāvātajām vakancēm un darba intervijās pārrunāt nodarbinātības iespējas, kā arī saņemt konsultācijas par darba, izglītības, karjeras un biznesa iespējām citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, Norvēģijā u.c. 

No pārdevēja līdz karavīram

Portāls novēroja, ka vislielākā interese darba meklētājiem ir par dienestu NBS. Par to interesējas gan dažādu vecumu vīri un puiši, gan dāmas.

Kā portālam pastāstīja SIA ”Taxi Kurir Latvia”, kam ir filiāles ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā un Daugavpilī un kas orientējas uz Zviedrijas klientiem, pārstāvji, interese no darba ņēmēju puses ir ievērojama – saņemta jau virkne anketu.

Kaut vēlamas zviedru valodas zināšanas, uzņēmums, ja interese būs liela, apsvērs iespēju organizēt darbinieku apmācību.

Ievērojama interese par vakancēm ir arī ”Maxima” un ”Rimi”, tāpat kazino un pie ārvalstu darba iespēju stendiem. Kā pastāstīja “Rimi” pārstāvji, piedāvātas tiek ne tikai vakances Liepājā, bet arī Rīgā. Un par tām interese ir gan dāmām, gan kungiem. 

Karostas cietums vakanču gadatirgū piedāvā četras vakances: ”Mums nepieciešami divi virtuves darbinieki un labākajā gadījumā arī divi bufetnieki. Lai ir maiņas – vasaras sezonā darba diena pie mums gara.” 

Taujāti, kā ar interesi, Karostas cietuma pārstāvji portālam atzīst: ”Interese ir. Bufetnieki grib būt arī kungi. Un arī par virtuves darbinieka vietu interesējas. Domājam, ka būs, no kā izvēlēties.”

Tāpat par iespēju strādāt Veikparkā interese ir jau no paša rīta, atzīst “BB Wakepark” vadītāja Santa Vēvere: ”Kaut, godīgi sakot, gaidām jauniešus, studentus un arī skolēnus. Tādus cilvēkus, kas gatavi darbam vasarā, jo mūsu specifika tomēr ir tūrisms un aktīvā atpūta. Līdz ar to gaidām aktīvus un atraktīvus darbiniekus.”

Santa stāsta, ka meklēts tiek gan pavārs, gan viesmīlis, bārmenis, kempinga, administrators, veikborda instruktors, operators un glābējs. Viena no prasībām ir arī svešvalodu zināšanas: ”Jo vairāk, jo labāk.”

Ļoti lielu vakanču skaitu gan vīriešiem, gan arī sievietēm piedāvā Liepājā strādājošais uzņēmums ”iCotton”. Mekēti tiek gan ražošanas iekārtu operatori, gan ražošanas iekārtu mehāniķis, pakotājas, maiņas meistari.

Kā portālam pastāstīja SIA ”iCotton” personāla vadītāja Sabīne Gūtmane: ”Tā kā esam sākuši darboties ar pilnu jaudu, mums nepieciešams ievērojams skaits darbinieku. Šodien esam saņēmuši ļoti daudz pieteikumu. Tiesa, visvairāk par darba iespējām interesējas sievietes pirmspensijas vecumā. Bet, ja tas ir cilvēks, kurš patiesi grib strādāt, tad mums nav svarīgi, cik viņš vecs. Galvenais, lai cilvēks grib strādāt!”

Mērķis sasniegts

Ja pērn vakanču gadatirgus Liepājā bija uz pesimistiskas nots – lielākā darba meklētāju daļa portālam pauda, ka šim pasākumam nav jēgas, jo darbu atrast nevarot, tad šogad, gluži pretēji, pasākums noris pozitīvā noskaņā. Kā pārliecinājās portāls, lielākā daļa pasākuma apmeklētāju prom devās apmierināti, jo savu mērķi bija sasnieguši.

Kā pastāstīja vidusskolas pēdējā kursa audzēkne Jūlija, viņa uz vakanču gadatirgu ieradusies, lai iegūtu pēc iespējas izsmeļošāku informāciju: ”Pēc skolas beigšanas gribu mācīties. Te ieguvu informāciju ne tikai par izglītības gūšanas iespējām Latvijā, bet arī ārvalstīs – Vācijā, Norvēģijā, ko var apvienot ar darbu.” Viņa neizslēdz iespēju, ka tieši pēdējo iespēju arī varētu izmantot.

Jūlijas biedrene Alla arī stāsta, ka meklē jaunas iespējas un izaicinājumus: ”Lūkoju, kur studēt, kur, iespējams, braukt – kādi varētu būt labākie man piemērotie varianti. Šis ir ļoti vērtīgs pasākums, kur gūt ļoti daudz jaunas informācijas. Vismaz es šodien uzzināju daudz tāda, par ko man iepriekš nebija informācijas. Līdz šim domāju, ka pēc skolas došos uz Rīgu, taču te uzzināju par interesantām iespējām arī Liepājā un ārvalstīs.”

Liepājnieks Edgars, kurš ir bijušais metalurgs, Biedrības namu pamet ar platu smaidu sejā. Taujāts par iemeslu, viņš skaidro, ka nupat aizpildījis anketu un cer tuvākajā laikā sākt strādāt:

”22 gadus nostrādāju uzņēmumā ”Liepājas ūdens”, bet tad pārgāju uz metalurgu un… paliku bez darba. Kādu laiku pabiju Anglijā, bet man vairs nav tas vecums – gribu strādāt un dzīvot Latvijā, jo 55 gadi vairs nav vecums, kad tik kardināli mainīt vidi.”

Vakanču gadatirgus laikā viņš sarunājis darbu uzņēmumā ”iCotton”: ”Solīja. Pierakstīju gan vēl vairākus,” tā Edgars, piebilstot: ”Jācer to labāko.”

Savukārt liepājnieks Ričards, kurš gan nav bezdarbnieks, uz vakanču gadatirgu ieradies labāk apmaksāta darba meklējumos: ”Esmu metinātājs, taču darba vietā, kur strādāju patlaban, mani neapmierina atalgojums.” Gadatirgus apmeklējums bijis rezultatīvs: ”Atradu interesantus piedāvājumus dāņu uzņēmumos, kas saimnieko Kapsēdes ielā.”

Turpretī liepājniece Irina atzina, ka nav atradusi to, pēc kā ieradusies uz vakanču gadatirgu: ”Meklēju celtņa operatora vakanci.” Sievietei ir 52 gadi un viņa atzīst, ka šajā vecumā tik specifisku darbu atrast neesot viegli. Viņa ir viena no tām, kas bez darba palika metalurga krīzes dēļ – tur strādājusi savā profesijā. Patlaban Irina ir bezdarbniece, taču nav atmetusi cerību atrast sev piemērotu darbu: ”Meklēju darbu gan caur NVA, gan pētu sludinājumus.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz