Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Darba vietu skaits Liepājā pērn pieaudzis par 820

Darba vietu skaits Liepājā pērn pieaudzis par 820
Foto: Egons Zīverts
10.05.2018 11:51

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas uzņēmumos reģistrēto darba vietu skaits pērn sasniedzis 27 646, kas ir par 820 darba vietām vairāk nekā gadu iepriekš, rāda jaunākā apkopotā statistika, portālu informējis Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs. 

Pēdējo piecu gadu laikā tas ir augstākais reģistrēto darba vietu skaits Liepājā. 

Kā rāda apkopotā statistika, no 19 tautsaimniecības nozarēm darba vietu skaita pieaugums pērn bijis 13 nozarēs, no kurām vislielākais palielinājums bijis būvniecības nozarē (+415) un apstrādes rūpniecības nozarē (+253). Tāpat par 72 palielinājies darba vietu skaits transporta un uzglabāšanas nozarē, kā arī par 71 vietu veselības aprūpes nozarē. 

Sešās tautsaimniecības nozarēs darba vietu skaits pērn Liepājā samazinājies. Lielākais darba vietu skaita samazinājums bijis tirdzniecības un auto, moto remonta nozarē, kur reģistrēts par 57 darba vietām mazāk. Kā skaidro pašvaldībā, galvenokārt tas saistīts ar to, ka nozarē darbojas liels skaits uzņēmumu (ap 600 uzņēmumiem) un darba vietu skaita samazinājumu ietekmējuši tādi procesi kā juridiskās adreses maiņa, saimnieciskās darbības apturēšana ar VID lēmumu, likvidācijas u.c.

Pērn Liepājā jaunreģistrēti 306 uzņēmumi, no kuriem 176 uzņēmumiem (jeb 57,5%) ir radītas darbavietas. Kopā jaunajos uzņēmumos pērn bija nodarbināts 521 darba ņēmējs.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli