Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Darbu sāk vienotas Valsts un Pašvaldības policijas velopatruļas

Darbu sāk vienotas Valsts un Pašvaldības policijas velopatruļas
22.04.2019 07:03

liepajniekiem.lv

Zaļajā ceturtdienā darbu Liepājas ielās sāka policijas velopatruļas. Šogad ar velosipēdiem patrulē ne tikai Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki. Ar pārrobežu projekta atbalstu velosipēdi iegādāti arī Valsts policijai, līdz ar ko ielās strādā vienotas Valsts un Pašvaldības policijas velopatruļas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds  pastāstīja, ka starptautiskā projekta ”SCAPE”, kurā piedalās Latvija un Lietuva, ietvaros šobrīd Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei piegādāti četri velosipēdi, no kuriem divi ir ielas velosipēdi, bet divi – elektrovelosipēdi.

”Velosipēdi tiks izmantoti, lai kopā ar Pašvaldības policijas darbiniekiem patrulētu pilsētā un veiktu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku uzraudzību,” viņš skaidro. Un piebilst, ka Liepājā Valsts policijai ar četriem velosipēdiem pietiks, jo ”sadarbība ar Pašvaldības policiju ir ļoti laba”.

Jaunie velosipēdi ir daudz modernāki un daudzpusīgāk izmantojami, nekā tie, kas Valsts policijas rīcībā bija pirms vairākiem gadiem: ”Ražotāji ar katru gadu velosipēdus cenšas uzlabot. Šie ir viegli un ļoti ērti lietošanai. Mērķis ir veikt preventīvo darbu, motivēt mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus apgūt un ievērot vismaz elementārākos satiksmes noteikumus. Un, protams, velopatruļas kontrolēs, lai kāds nepārvietotos ar zagtu velosipēdu.”

Un komplektā ar velosipēdiem ir atstarojošas mugursomas, kurā policijas darbiniekiem ievietot nepieciešamo līdzi ņemamo inventāru, piemēram, dokumentus.

Velosipēdi un novērošanas kameras

Viens no galvenajiem projekta ”SCAPE” LLI-269 projekta mērķiem ir uzlabot sabiedrības drošību Lietuvas un Latvijas pierobežas apgabalos, nostiprinot policijas un pašvaldību iestāžu darbinieku kapacitāti, klāsta G.Ešenvalds, uzsverot, ka projekts ir daudz plašāks: ”Velosipēdi ir tikai viens no tā posmiem.”

Projekta ietvaros Valsts policija atklātā iepirkuma konkursa rezultātā ir noslēgusi iepirkuma līgumu ar SIA ”Transserviss” par sešu velosipēdu iegādi, no kuriem divi ir elektrovelosipēdi, bet četri – pilsētas velosipēdi: ”Velosipēdi pamatā tiks izmantoti veicot patrulēšanu pa veloceliņiem, tādejādi pieejamāki un redzamāki sabiedrībai. Īpaši siltās sezonas laikā, kad pludmales pietuvinātā teritorija ir noslogota ar apmeklētajiem. Šobrīd ir saņemti četri velosipēdi, bet divi vēl būs un tos izmantos Pašvaldības policijas darbinieki.”

Tāpat ir noslēgts līgums ar SIA ”Sentios” par 30 novērošanas un video ierakstīšanas (video reģistratoru) ierīču iegādi: ”Video reģistratori tiks izmantoti, lai nodrošinātu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonu, īpaši iecirkņu inspektoru ikdienas darbu, darbu profilaktisko pasākumu laikā, apsekojot teritorijas, fiksējot likumpārkāpumus un nodrošinot sabiedrisko kārtību.”

Kā arī projekta ietvaros pērnā gada izskaņā Klaipēdas apgabala Galvenais policijas komisariāts organizēja semināru pašvaldību ierēdņiem un brīvprātīgo policistu palīgiem, lai viņi papildinātu zināšanas. Seminārā Klaipēdā piedalījās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, pašvaldību pārstāvji no Klaipēdas, Palangas un Liepājas, kā arī Lietuvas policijas brīvprātīgie policistu palīgi.

Projekta ”SCAPE” ilgums ir 24 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 548 511,99 eiro, no kuriem 85% jeb 466 235,18 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds.

Vēl projekta ietvaros plānots piedalīties Lietuvas policijas organizētajās mācībās par velosipēdu zādzībām; apmācību organizēšana par elektrošoka ieroču izmantošanu; Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja un Liepājas iecirkņa ekipējuma nodrošināšana, iegādājoties  elektrošoka ieročus, nakts redzamības videokameras, ķermeņa kameras, dronu ar nakts redzamību un termokameru.

Apsekos gan atpūtas zonu, gan veloceliņus

Kamēr divi no jaunajiem projekta ietvaros iegādātajiem velosipēdiem vēl tiek gaidīti, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki patrulēšanu pilsētā sākuši ar jau gadiem kalpojušajiem velosipēdiem.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Uldis Novickis atgādina, ka Pašvaldības policijas velopatruļas siltajā sezonā Liepājā strādā jau gadus desmit.

”Velopatruļu maršrutus plānosim, vadoties pēc nepieciešamības,” viņš stāsta: ”Bet tā, lai cilvēki parkos un uz veloceliņiem justos droši. Pa veloceliņiem Brīvības ielā un Karostā patrulēt sākām uzreiz, līdzko infrastruktūra tika nodota ekspluatācijā.”

”Jāņem vērā arī tas, ka velosipēds dod iespēju daudz ātrāk nokļūt tajās vietās, kur ar automašīnu policijas darbiniekiem piekļūšana ir neiespējama,” viņš turpina: ”Pirmkārt, patrulēsim pa veloceliņiem, Jūrmalas parku un pludmales zonu. Jo tās ir vietas, kur samērā bieži ir problēmas ar mājdzīvnieku palaišanu bez pavadas. Otrkārt, vietas, kur nav iespējams piekļūt ar auto. Treškārt vietas, kas jāapseko bieži un operatīvi.”

Un, protams, velopatruļas uzrunās un izglītos apvienoto gājēju un velo celiņu lietotājus, lai velobraucēji izmantotu velosipēdistiem paredzēto joslu, bet kājāmgājēji – gājējiem paredzēto: ”Tas darīts jau visus iepriekšējos gadus. Un ļoti ceram, ka cilvēki, kuri iepriekšējos gados tika pamācīti, to būs sapratuši un ņēmuši vērā.”

”Un, protams, ka velopatruļas steigs arī uz izsaukumiem, ja viņi izsaukuma vietai būs tuvumā,” piebilst U.Novickis.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz