Svētdiena, 26. maijs Varis, Eduards, Edvards
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolēni Latvijai dzimšanas dienā uzdāvina deviņas kūkas

Liepājas Bērnu un jaunatnes centrā (LBJC) ”Laumiņa” aizvadīts priecīgs un saviesīgs pasākums “Mana kūka – manai Latvijai”. Bērni no astoņām Liepājas skolām valsts dzimšanas dienu svinēja, demonstrējot savas prasmes virtuvē, galda kultūrā, kā arī asināja prātu erudīcijas konkursā ”Ko tu zini par Latviju?”.

Skolēni Latvijai dzimšanas dienā uzdāvina deviņas kūkas
Foto: Ruslans Šuļga
Foto: Ruslans Šuļga
11.11.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Nav kulinārijas konkurss

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra metodiķe Marina Vikaine stāsta, ka šāda pasākuma pirmsākumi meklējami jau pirms 12 gadiem.

Sākotnēji pasākums tika koncentrēts vairāk uz vēderpriekiem, bet, pamanot, ka, ēdot kūku, mazie prātvēderi vēl ir gatavi pļāpāt ilgi un dikti, izlemts rīkot arī erudīcijas konkursu.

5. klases bērni izvēlēti ar nodomu, jo viņi ir tie, kuri sper lielu soli, pārejot no sākumskolas uz lielo skolu. ”Gribam dot viņiem tādu patīkamu stimulu, saliedēšanos, kopīgu komandas darbu, kas parādītu, ka arī tālāk skolas gaitās viss ir interesanti un forši.

Tā kā mīlestība iet caur vēderu, man šķiet, šis ir brīnišķīgs veids, kā visiem kopā nosvinēt Latvijas dzimšanas dienu.”

M. Vikaine novērojusi, ka šo ideju atzinīgi vērtē vairākas skolas, dažas no tām pat tradīciju lēnām pārņem, un arī citas klases skolā gatavo svētku kūku.

J. Čakstes Liepājas 10. vidusskola šogad tika pārstāvēta divkārt, pieteicies tik liels gribētāju skaits, ka nācās veidot divas komandas. Attēlā: viena no skolas kūkām. Foto: Ruslans Šuļga

”Manuprāt, šī ir ļoti jauka iniciatīva. Ir Latvijas dzimšanas diena, un dzimšanas dienās ir jāēd kūkas. Šogad piedalās deviņas komandas (viena skola izveidoja divas), tātad būs deviņas kūkas. Dalībnieku gan ir mazāk nekā citus gadus, tomēr mēs par to neskumstam – zinām, ka skolās šobrīd tiek piedāvāta ļoti plaša kā mācību, tā interešu izglītības programma, bērni ir nodarbināti dažādās jomās.

Divus gadus organizējām kūku gatavošanu attālināti, bērni darbojās skolas telpās un sūtīja mums bildes, tur bija ļoti skaisti darbi,” atceras metodiķe.

Katrai komandai piešķirtas trīs jau gatavas biskvīta plātnes, viņi var izpausties ar pildījumu, dekorēšanu, galda noformējumu.

Daži izvēlas ievārījumu un putukrējumu vai kādu paštaisītu krēmiņu, citi uzsver veselīgu dzīvesveidu, tie vairāk izvēlas biezpienu un augļus. ”Jāsaprot, ka tas nav kulinārijas un mājturības konkurss, tas ir vairāk par radošumu un svinīgu kopā būšanu. Te bērni iemācās arī to, cik dažādi mēs patiesībā esam. Tematiski skolēniem šoreiz esam devuši lielāku brīvību, tā ir Latvijas dzimšanas dienas svētku kūka – pārējo viņi var improvizēt atbilstoši saviem uzskatiem,” stāsta M. Vikaine.

Acīs prieks un aizrautība

Kad pasākums atklāts un bērniem ierādītas klases, kurās viņi varēs darboties, sākas liela kņada. Mazie velk priekšautus un steidzas uz ierādītajām telpām, līdzi nes ogu un cepumu traukus, kāds aizsteidzas ar mikseri, cits sāk locīt salvetes un gatavot galdautus.

Kādā no klasēm dzirdam miksera rūkoņu, tur ieejot, satiekam meitenes no J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas. Skola šogad pārstāvēta divās komandās.

Vienā no komandām kūkmeistares ir Estere, Alise un Līva. Viņas pildījumam izvēlējušās saldo biezpiena masu, vidējai plātnei vidū izgriezušas caurumu, kuru aizpildījušas ar dzērveņu džemu, ko pašas taisījušas.

Vēl pildījumam meitenes sablendējušas zemenes ar cukuru, cerot panākt garšas nianses, kuras būtu saldskābas. Dekorācijām plānots izmantot zemeņu ievārījumu, kas papildināts ar dzērvenēm un pūdercukuru, tādējādi veidojot Latvijas karoga simboliku. Apkārt kūkai tiks likti balti bezē cepumi. Sagatavoti arī mazi karodziņi, ko papildus iestiprināt kūkā.

Otru komandu pārstāv Dita un Elizabete. Viņas gatavo kūku ar jāņogu mērci un putukrējumu, dekorēšanai plāno izmantot dažādas ogas, bezē cepumus un svaigumam piparmētras zariņu. Pēc sarunas Dita apņēmīgi turpina putot saldo krējumu, kamēr Elizabete jau sagatavoto masu smērē uz biskvīta plātnēm.

Spriežot pēc apmierinātām sejas izteiksmēm, Liepājas 8. vidusskolas piektklasnieku abpusējais pārsteigums ir izdevies, kā galds, tā kūka izskatās sirsnīgi un skaisti. Foto: Ruslans Šuļga

Liepājas 8. vidusskolas galda dekorētāji Elīza, Kristaps un Enija cītīgi rosās svinību zālē. Skolēni atklāj, ka viņiem nav zināms, kāda tieši būs skolasbiedru taisītā kūka, jo ar kūkmeistariem norunāts, ka tas būs pārsteigums. Vienojušies un saskaņojuši bērni neko neesot, bet ir pārliecināti, ka viss izdosies lieliski.

Interesantu izvēli izdarījuši Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas 5. klases bērni. Viņiem izlemts, ka galdu dekorē puiši, bet kūku gatavo meitenes.

Leons, Kristians un Daniels vareni pacentušies ar galda dizainu – sagatavojuši galda kartes un toņu izvēlē pieturējušies pie sarkanbaltsarkanās krāsas.

Kad galds saklāts, puiši stāsta, ka gaida arī erudīcijas spēli, īpaši gatavojušies gan neesot, jo tāpat visu par Latviju labi zinot. ”Galu galā mums līdzi ir vēsturnieks,” viens klasesbiedrs norāda uz otru un smaida.

Savukārt Anna, Henrijs un Amanda no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas galda klāšanai idejas meklējuši pinterestā, tur viss esot ļoti skaists un ir no kā iedvesmoties.

Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas bērnu sejās manāms satraukums. Žūrija vērtē viņu sniegumu. Foto: Ruslans Šuļga

Viena no interesantākajām lietām, ko bērni izmantojuši, – katram priekšā nolikuši zeltītu kartona pamatnīti un nokaisījuši to ar pūdercukuru, uz tās plānots likt kūku. ”Mums būs ļoti garšīga kūka ar banāniem un ”Oreo” cepumiem,” saka Anna un pastāsta, ka arī mājās labprāt cep svētku kūkas.

Kūkas degustē un vērtē

Darboties prieks bija acīmredzams, tomēr, kad galdi uzklāti un kūkas nodemonstrētas, tās tika arī cītīgi vērtētas. Žūrija no katras kūkas nogaršoja nelielu gabaliņu un vērtēja, kura tad ir tā gardākā, kura skaistākā.

Žūrijā darbojās Liepājas Valsts tehnikuma Viesmīlības nodaļas konditorijas skolotāja Ineta Moiseņa, audzēknes Paula Šuklā un Alīna Slūtiņa, mājturības pulciņa skolotāja Liene Lazdupa no Bērnu un jaunatnes centra un Jauniešu mājas padomes pārstāves Elīna Vītoliņa un Eleonora Kuzičkina.

Labākie erudīcijā izrādījās Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, 7. vidusskolas un Katoļu pamatskolas bērni, viņi ieguva 31 punktu. Otro vietu ar 29 punktiem saņēma Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola, savukārt 8. vidusskola ieguva 28 punktus.

Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas puiši savu darbu ir paveikuši, galds izdekorēts, tagad jāgaida, kad meitenes nesīs svētku kūku. Foto: Ruslans Šuļga

Žūrija atzinusi, ka visinteresantāk kūkas dekorējuši 7., 15. un Liedaga vidusskolas bērni. Nomināciju ”Labākais galda klājums” ieguva Katoļu pamatskola (specbalva par “dzintaru galdu”), 8. vidusskola un 7. vidusskola, kas saņēma arī gardākās kūkas titulu.

Kopvērtējumā: 1. vieta – 7. vidusskolas 5.a un 5.b klases apvienotajai komandai, skolotājs Raivo Bērziņš. 2. vieta – Katoļu pamatskolas 5. klases komandai ar skolotāju Lieni Mileiko, savukārt 3. vieta – Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolai, skolotāja Anita Strazdiņa.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz