Pirmdiena, 13. jūlijs Margarita, Margrieta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Dižvanagi” svin jubileju un saņem ziedojumu ēkas rekonstrukcijai

“Dižvanagi” svin jubileju un saņem ziedojumu ēkas rekonstrukcijai
Foto: Ruslans Šuļga
26.02.2018 14:11

liepajniekiem.lv

Pirmdienas pusdienlaikā Baltijas Rehabilitācijas centrā drūzmējās cilvēki,lai sveiktu biedrību “Dižvanagi” centra gada jubilejā. Tur palīdzību bērniem ar īpašām vajadzībām sniedz dažādi speciālisti, kas palīdz nodrošināt fizisko, intelektuālo un fizioloģisko attīstību, taču nākotnē centra vadītāja Ilze Durņeva cer pilnveidot pakalpojumus un piedāvāt atbalstu arī ģimenēm no citām valstīm.

Biedrība ”Dižvanagi” Baltijas Rehabilitācijas centru īpašo bērnu ģimenēm atvēra 2016.gada nogalē. Šodien biedrību ieradās sveikt ne vien labklājības ministrs Jānis Reirs, dažādu Liepājas uzņēmumu un pašvaldības iestāžu pārstāvji, bet arī rehabilitācijas kursu saņēmušās ģimenes.

”Dižvanagu” valdes priekšsēdētāja Ilze Durņeva neslēpj saviļņojumu par padarīto un to, kas vēl tikai priekšā. ”Sajūtas ir brīnišķīgas! Es tiešām neticu, ka tas ir noticis – gads ir pagājis un es ap mums pulcējas cilvēki… ”Dižvanagu” komandā ir 30 cilvēku, kas kā mazas skudriņas iet un dara. Paldies visiem, kas noticēja, jo šim stāstam ir grūti noticēt. Šajā dzīvē nekas nav neizdarāms, ja kaut ko ļoti vēlas. Kad pasaulē nāca mans īpašai dēls, es sapratu, ka es viņu, kamēr vien dzīvošu. Es ieguldīšu viņā visu, jo ir vērtības, ko neviens cits, kā mamma, nevar bērnam iedot. Tāpēc es ļoti vēlos izglītot vecākus, jo mēs kā komanda varam palīdzēt, taču visu laiku tas smagais darbs ir jādara vecākiem un ģimenei.”

Rehabilitācijas centrs piedāvā ģimenēm gan mediķu konsultācijas, gan sociālu, emocionālu, kā arī garīgu atbalstu. Sadarbībā ar Liepājas reģionālo slimnīcu un Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību tiek sniegta arī paliatīvā mājas aprūpe. Lai nodrošinātu iespējami daudzveidīgu pakalpojumu klāstu, biedrība sadarbojas ar speciālistiem gan Latvijā, gan ārzemēs.

Labklājības ministrs Jānis Reirs pauda savu pārliecību par nepieciešamību piešķirt lielākus finansiālos resursus nevalstiskajam sektoram, lai cilvēki saņemtu pēc iespējas kvalitatīvākus pakalpojumus un bērni nebūtu jāievieto sociālās aprūpes centros. “”Dižvanagi” ir piemērs tam, kā vajadzētu būvēt mūsu pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tam ir nepieciešama gan valsts, gan nevalstisko organizāciju un pašvaldības iesaiste.

Es domāju, ka valstij ir jādara tikai tas mazumiņš – jāsagādā finanses, jo pakalpojumu neviens nespēs sniegt labāk par nevalstisko sektoru, ko pierāda gan notikumi mūsu valstī, gan ārvalstīs.”

Pasākuma laikā tika parakstīts līgums ar vienu no lielākajām būvkompānijām “LNK Group” par ziedojumu, lai finansētu izdevumus, kas saistīti ar esošo telpu remontu, kā arī centra otrā stāva rekonstrukciju.

Jau tuvākajā laikā centra darbību plānots paplašināt. Martā tiks uzsākti otrās kārtas remontdarbi, lai varētu pilnveidot pakalpojumus un piedāvāt atbalstu ģimenēm ne tikai no Latvijas.

”LNK Group” pārstāvis Krists Leiškalns uzsvēra šī ieguldījuma nozīmi, lai veicinātu rehabilitācijas iespējas Latvijā. ”Problēma šajā situācijā visbiežāk ir tā, ka mēs mēdzam palīdzēt atsevišķiem gadījumiem, konkrētiem bērniem, taču nereti pietrūkst sistēmiskas palīdzības valstī.

Ļoti bieži tiek palīdzēts bērniem, nosūtot tos uz kādu ārvalstīs esošu medicīnas iestādi, tomēr daudz svarīgāk ir veikt ieguldījumu šeit Latvijā, lai palīdzību saņemtu ne vien vairāk bērnu, bet arī ģimeņu.”

Parakstītais līgums garantē, ka tiks segtas visas biedrības “Dižvanagi” spēkā esošās kredītsaistības, kas saistītas ar pirmā stāva izbūvi. Nākamais projekta punkts paredz līdz 2018.gada rudenim izbūvēt otro stāvu, lai nodrošinātu ģimenēm kvalitatīvus uzturēšanās apstākļus. Aptuvenais kopējais ziedojuma apmērs varētu sasniegt 140 000 – 150 000 eiro.

Pasākuma svinīgās daļas noslēgumā ”Dižvanagu” vadītāja Ilze Durņeva, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, labklājības ministrs Jānis Reirs, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un ”LNK Group” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Milovs pārgrieza sarkanu lentu, kā noskrieta maratona un jaunas starta līnijas simbolu.

”Šo lentu pārgriežot, mēs, iespējams, atjaunojam kaut ko, kas kādreiz bijis. Sociālmedicīniskas iestādes nedrīkst atdalīties, tām jābūt vienkopus un klāt jāpaņem arī izglītība. Es centīšos, lai šeit būtu arī izglītība,” savos plānos un cerībās darās Ilze. ”Šis modelis, kas šodien šeit pie lentas griešanas izveidojās, ir vispareizākais – mecenāts, ministrija un pašvaldība, lai viss smagums nav tikai uz viena pleciem.”

Pagājušā gada nogalē Rehabilitācijas centrs tika iekļauts ārstniecības iestāžu reģistrā, tādējādi šobrīd darbojas ne tikai kā sociālas rehabilitācijas institūcija, bet kā pilnvērtīga ārstniecības iestāde.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz