Sestdiena, 19. septembris Verners, Muntis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Elīnai nepieciešama palīdzība

Elīnai nepieciešama palīdzība
02.10.2007 19:14

0

Liepājas Reģionālajā slimnīcā uzturas mazā liepājniece Elīna Zboroveca ar savu vecmāmiņu Dzidru Škuti. Meitenītei ir nedziedināmas kaites, kuru dēļ gada lielāko daļu abas ar vecmāmiņu dzīvo slimnīcās tepat Liepājā vai Rīgā. Lai bērniņš varētu dzīvot, ģimenei ļoti vajadzīga materiālā palīdzība, tāpēc slimnīcas sociālā darbiniece rosina: varbūt kāds turīgāks cilvēks vai uzņēmums varētu uzņemties par viņu rūpi.

Pietrūkst naudas pašam nepieciešamākajam

Kamēr mazā Elīna uzturas slimnīcā, trīs reizes nedēļā ar viņu strādā logopēde Baiba Trinīte. Mazā meitenīte, kurai ir jau astoņi gadiņi, nopietno veselības problēmu dēļ nerunā, tāpēc viņai jāiemācās sazināties ar zīmēm, lai spētu pastāstīt svarīgāko. B.Trinīte saka: “Elīna ir garīgi pilnīgi normāli attīstīts bērniņš, kuram vajadzētu mācīties. Ja meitenītei ik pa laikam nesaasinātos slimība, viņa pat varētu iet skolā.” Taču, tā kā Elīnai ik pa laikam ar speciālu aparatūru ir jāveic atsūknēšana, lai bērns nenoslāptu, skolā to nodrošināt nav iespējams. Palīdzēt varētu mājapmācība, taču tad skolotājam būtu jāseko bērnam līdzi uz slimnīcu. Un, tā kā šī gada pirmo pusgadu viņa kopā ar vecmāmiņu pavadīja dažādās slimnīcās Rīgā, arī to reāli nav iespējams izdarīt.

Vecmāmiņa par mazmeitiņu rūpējas no pusotra mēneša vecuma, kad arī sākās viņas problēmas. Elīnai ir ģenētiska slimība – labdabīgi audzēji kaklā, pie bronhiem, arī lielajiem asinsvadiem, sirds un daudz kur citur. Lai iegādātos nepieciešamos filtrus un katetrus, vecmāmiņai ik mēnesi tam nākas tērēt ap 90 latiem, taču ģimenes iztikšana ir pavisam pieticīga – abu kopējie mēneša ienākumi ir 230 latu. Bet šie filtri un katetri ir tik vajadzīgi, ka Elīna bez tiem nespēj izdzīvot. Tāpēc slimnīcas sociālā darbiniece Evita Ruicēna saka: “Varbūt ir kāds cilvēks, uzņēmums vai iestāde, kas varētu palīdzēt šīs palīgierīces iegādāties. Nav jādod skaidrā naudā,” viņa skaidroja. “Šis labdaris varētu apmaksāt čekus aptiekā.”

Elīnai gribētos dauzīties ar bērniem

Elīnas ārstējošā ārste Jūlija Cīrule stāsta, ka meitenītes veselības stāvoklis ir svārstīgs un tāpēc arī tik bieži jāuzturas slimnīcā. Pirms pieciem gadiem labdarības akcijā liepājnieki jau ziedoja šīs meitenītes ārstēšanai, lai vecmāmiņa varētu iegādāties speciālo iekārtu. Ar laiku būs jādomā arī par šī aparāta nomaiņu. Un asarām acīs Dzidras kundze stāsta par kādu labdari, kas abām palīdz. Pateicoties šim cilvēkam, viņa var mazmeitiņai iegādāties spēles, grāmatiņas, ir nopirkts DVD un var arī iet uz koncertiem un teātra izrādēm. “Kad ārstējāmies Rīgā, mēs noskatījāmies visas cirka un leļļu teātra izrādes,” viņa stāsta. Arī mūsu pašu Liepājas teātris mazajai skatītājai ir dāvinājis biļetes.

Neskatoties uz slimību, mazā Elīna ir gudra, kustīga, dzīvespriecīga un ļoti, ļoti emocionāla meitenīte. Un viņai ļoti patīk zīmēt. Ļoti gribētos skraidīt ar bērniem pagalmā, bet to gan nevar, jo viņa nevar ne mirkli palikt bez uzraudzības – ja vecmāmiņas nebūs tuvumā, meitenīte var noslāpt.

Vecmāmiņa vairs nedusmojas

Kā atzinusi gan Jūlija Cīrule, gan citi mediķi – tas, ka meitenīte dzīvo un smaida, ir vecmāmiņas panākums. Dzidras kundze neslēpj – reizēm ir spēku apsīkums un šķiet, ka vairs nav enerģijas, lai dzīvotu tālāk. Bet tad viņa saņemas un atkal rūpējas par mazmeitiņu, jo nav cita neviena, kam viņu uzticēt. Meitenītes mammu abas dažkārt satiek uz ielas, Elīna gan viņu pazīst, taču nekādas emocionālas saiknes abām nav. Turklāt mātei ir vēl divi bērni, no kuriem viens ir invalīds. Tētim, Dzidras kundzes dēlam, ir cita ģimene, kurā aug vēl četri bērni. Bet Elīna ļoti mīl un gaida tēti.

Dzidras kundze stāsta, ka tad, kad viss noticis un viņa palikusi viena ar mazo zīdainīti, dusmojusies. Dusmojusies arī tad, ja kaut kur slimā bērna dēļ saņēmusi asu un noraidošu attieksmi. Bet nu vairs dusmu neesot. “Vai es esmu pie tā pieradusi vai vienkārši neņemu vērā, nezinu,” viņa saka. “Bet man ir diezgan vienalga, galvenais, ka varu palīdzēt Elīnai. Un es nevienu netiesāju – katrs dzīvo savu dzīvi!”

Cilvēki, kuri vēlas palīdzēt mazajai Elīnai, var sazināties ar viņas vecmāmiņu Dzidru Škuti pa tālruni 26591332 vai ar slimnīcas sociālo darbinieci Evitu Ruicēnu pa tālruni 3403242 vai 29122423.

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

 

Uzlakoti nadziņi, ar lūpu spīdumu rotātas lūpiņas, košas rokassprādzes un matu sprādzītes un citas bērnišķīgas rotaslietiņas, kā arī grāmatas, filmas un daudz kas cits – tie ir mazās Elīnas prieciņi, lai nebūtu jādomā tikai par slimību.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz