Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Esi redzams tumsā! Atstarotāji, kurus gribas valkāt

Esi redzams tumsā! Atstarotāji, kurus gribas valkāt
Foto: No "Twinkle Twinkle LV"
17.11.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Diennakts tumšajā laikā gājēji aicināti lietot atstarotājus, taču kā sevi “izgaismot”, lai nevajadzētu vilkt bezformīgo spilgtās krāsas vesti vai karināt bezgaumīgos atstarotājus?

Vestes mazajiem ķipariem

Zīmola “Twinkle Twinkle LV” radītāja Zane Sitenkova šuj košas un ar apdruku atstarojošas vestes bērniem. “No dažādām dzīves situācijām – pieredzes vai redzētā,” atbild Zane, vaicāta, kā radusies ideja par jauna stila atstarojošām vestēm. “Redzot uz ielas mazos ķiparus ar vienādajām dzeltenajām vestēm radās doma par alternatīvu versiju. Atbilstošs materiāls jau bija pieejams, – tādu pašu izmantojam gan ratu guļammaisiem, gan lietus plēvēm, tātad no ūdensnecaurlaidīga materiāla. Nācās tikai piestrādāt pie atbilstoša izpildījuma.” Rezultātā tapušas pirmsskolas vecuma bērniem paredzētas, pielāgojama izmēra vestes, kuras bērni paši var sev uzvilkt. Tās iespējams pielāgot gan sānos, gan pie pleca. Der gan plānākām rudens drēbēm, gan biezajām ziemas jakām.

Radīt ko citādāku savā ziņās pamudinājis “Twinkle” šā brīža pircēju loks. “Maniem klientiem patīk funkcionālas, kvalitatīvas un skaistas lietas. Līdz ar to

šeit apvienota gan galvenā funkcija – būt pamanāmam, kvalitāte, – tā kalpos ilgi, gan arī pozitīvās emocijas to velkot virsū.

Kuru vesti jūs izvēlētos, ja būtu iespēja izvēlēties starp dzelteno vai arī dizainu?” retoriski jautā Zane.

Pamatā “Twinkle” produkcijas mērķgrupa ir bērni, tāpēc arī vestes radītas tieši viņiem. Taču Zane novērojusi, ka interesi izrāda pieaugušiem, tāpēc tiekot apsvērta doma veidot kaut ko arī “lielajiem”. Vestes ir pavisam jauns “Twinkle” produkts, radīts tikai šoruden, tāpēc klienti ar to vēl jāiepazīstina. “To varētu salīdzināt ar sniega pikas velšanu lejā pa kalnu, – sākumā tā ir maza un beigās jau pavisam liela. Klientiem ir arī svarīga citu pieredze, lai būtu pārliecināts, ka šis tiešām “strādā”,” pieredzē dalās uzņēmēja.

Gada tumšākajos mēnešos atstarojošā veste ir obligāts “apģērbs”, it īpaši tiem, kas mēro garākus maršrutus par maz apgaismotiem ceļiem, uzskata liepājniece. “Kājāmgājēji bieži neapzinās to, ka viņus autobraucējiem tumsā ir grūti pamanīt. Ja vēl tumsu papildina lietus, autovadītājs gājēju bez atstarojošajiem elementiem neredz vispār. Tāpēc sargāsim paši sevi un savus bērnus,” Z.Sitenkova aicina neaizmirst par drošību. “Arī manā skapī ir apģērbs ar atstarojošiem elementiem.”

Nemaz nemana, ka uzģērbts kas atstarojošs

Rucavas rokdarbniece un uzņēmēja Līga Ate jau vairākus gadus izgatavo cepures un šalles, kurā ieada vai ietamborē atstarojošo diegu. “Šķiet, vīrs dzirdēja kādā radio raidījumā, ka ir tāda dzija, un es sāku meklēt, kas tas ir un kur var dabūt,” atminas rokdarbniece. Pirmās galvassegas un kakla sildītāji ar atstarotājiem tapušas pašas bērniem. Tas bijis pirms astoņiem gadiem, un nu jau katram ģimenes loceklim tādu ir pat vairāki eksemplāri.

Līga īpašo diegu iegādājas bāzē. Taču to varot nopirkt arī internetveikalos, izpētījusi rokdarbniece, bet jārēķinoties ar lielākām izmaksām, jo šāds diegs ir dārgāks, nekā parastā dzija.

“Cepures un šalles kalpo ne vienu sezonu vien. Pēc izmazgāšanas diegs savu funkciju nezaudē,” zina teikt Līga.

“Spīd ļoti labi, paši esam tumsā testējuši fotografējot un uzņemot video. Es arī to lieku daudz, – tā, lai ir kāda jēga.” Dzija ar atstarojošo elementu gan ādai varot būt nepatīkama – tā kož, atstarotājs ir ass un nepatīkams. Tāpēc Līga cepurēm to neieada pieres daļā. “Bet šalle cimperlīgākam kaklam nederēs,” norāda rokdarbniece.

Salīdzinot ar citām sezonām, pieprasījums viņas radošajā darbnīcā ”Ligate” Rucavā pēc atstarojošajām galvassegām un šallēm vēl esot mazs. Iespējams, sezona tā īsti nav sākusies. Lai arī Līgas darinājumus izvēlas valkāt arī vietējie, vairums tomēr saadītā “iet prom”.

Līga ar atstarojošajiem elementiem darinājusi arī tamborētas brošiņas, bet tās neesot tik labs spīdeklis tumsā, kā šalle vai cepure. “Tās tomēr ir praktiskākas, redzamas no visām pusēm, līdz ar to ir lielāka drošība,” uzskata rokdarbniece. ”Ja labi saskaņo krāsas, tad diennakts gaišajā laikā nezinātājs nemaz nemanīs, ka uzģērbts kas atstarojošs.”

Brošiņa ar spēcinošu latviešu zīmi

Tekstilmāksliniecei Sandrai Zālei-Zālītei viena no mīļākajām nodarbēm ir aušana, tā ir viņas sirdslieta. Pie stellēm Sandra darbojas jau vairāk nekā 40 gadu. Tapušas dažāda modeļa un faktūras šalles, tai skaitā arī šalles, kurās iestrādāts gaismu atstarojošs diegs. Par šo ideju Sandra saka: “Pirmais eksemplārs tapa pasen, abpusējas sadarbības rezultātā ar maniem audzēkņiem. Kāda projekta ietvaros biju Somijā, un tur nopirku mazu gaismas atstarojošu diega pavedienu. Reiz, kad domājām, ko varētu radīt kvalifikācijas darbā, ierosināju to ieaust šallē. Un tā tas aizgāja.”

Parasti stellēs reizē top kādas desmit šalles. “Pašu šalli var noaust vienā dienā, lielākais ir iekārtošanas darbs, kas var prasīt arī trīs dienas,” atklāj S.Zāle-Zālīte. Arī atstarojošā lente iepriekš ar asām šķērītēm jāsagriež daudz smalkāk – divus milimetrus plānās stērbelītēs. Viņa izdomājusi, kā to ieaust šalles virskārtā tā, lai tas valkātājam “nekostu” kaklā.

Vēl kāds radošas partnerības projekts, kurā riteņbraucējiem radīti aksesuāru komplekti, tai skaitā cepures un cimdi ar atstarotājiem, Sandrai devis ierosmi brošiņu veidošanai no filca. Aksesuāru pamatā rotā dažādas latviešu spēka zīmes.

“Mums, latviešiem, ar savām aizsardzības zīmēm jālepojas,”

smaidot paskaidro māksliniece. Elementi, kas iepriekš uzzīmēti datorā un izploterēti uz īpašas plēves, uz filca auduma tiek uzspiesti ar termopreses palīdzību. Pēc tam tos izgriež, piepilda ar vilnas gabaliņu vai sinteponu, seko maliņu apstrāde, “kājiņas” piešūšana. Un gatavs. “Man patīk filcs, jo tas neirst. Vienkārši nošuju, nav vajadzīga nekāda speciālā apstrāde,” zina teikt rokdarbniece.

Sandra novērojusi, ka viņas brošiņas cilvēkiem patīk. “Jā, nēsā, redzu uz ielas,” priecājas S.Zāle-Zālīte. Tie visbiežāk piesprausti pie apģērba, somas vai bērnu ratiņiem. “Der gan kā moderns aksesuārs, ar ko papildināt savu tēlu, gan reizē dara redzamus diennakts tumšajā laikā.” Māksliniece nereti savas brošiņas svētkos pasniegusi kā dāvanas citiem, tai skaitā bērniem: “Šogad jāuztaisa kāda pele, tā kā nākamais ir Žurkas gads. Pērn man bija smieklīgas cūciņas, – bērniem patika.”

Atstarotājs nepieciešams arī pārvietojoties pa pilsētu

“Visbiežāk sastopamies ar viedokli, ka tas ir neglīts un nepiestāvēs ikdienas apģērbam,” teic Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova, vaicāta par iemesliem, kāpēc gājēji nenēsā atstarotājus. “Taču tagad ir tik daudz un dažādu veidu atstarotāji! No atstarojoša materiāla tiek veidoti atstarotāji rotaļlietu formā, kas noder bērniem, arī pieaugušajiem. No tāda paša materiāla tiek veidoti atstarotāji – skaistumlietas, piemēram, brošas, ziedi ar bārkstīm. Tāpat ir pieejamas adītas cepures un šalles no atstarojošiem materiāliem – diegu vai dziju. Tāpat ir dažādas cepures pieejamas ar rakstu apdruku, kas reizē ir arī kā atstarotājs.”

Valsts policija atkārtoti atgādina iedzīvotājiem, ka

atstarotāji ir jālieto – gan gājējam, gan velosipēdistam, tāpat atstarotāji jāpiestiprina pie velosipēda, bērnu un invalīdu ratiņiem, kā arī pie somas un apģērba.

“Ja kājāmgājējs vai riteņbraucējs iepriekš savu maršrutu ir izplānojis vietās, kur ielu apgaismojums nav vispār, piemēram, lauku apvidos, drošāk būtu lietot atstarojošās vestes, ar kurām ceļu satiksmes dalībnieks ir pamanāmāks,” iesaka M.Šeršņova.

Valsts policijas pārstāve zina teikt, ka diemžēl joprojām cilvēkiem ir priekšstats, ka atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem jātērpjas tikai ārpus apdzīvotām vietām. “Iedzīvotāji uzskata, ka pilsētas ir pietiekami apgaismotas un atstarojošās vestes vai apģērbā iestrādāti atstarojošie elementi nav tik būtiski. Tomēr vēršam uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem ir jārūpējas par savu redzamību,” uzsver M.Šeršņova. Jo dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementu vai vestes esamība jau laicīgi liek manīt vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs.

Uzziņai

Kā pareizi jālieto atstarotājs?

Gājējiem:

Tumšajā diennakts laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, kur ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jālieto gaismu atstarotājs vai cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai jātur rokā iedegts lukturītis. Gaismu atstarojošo elementu apģērbā vai aksesuāros nekad nav par daudz un tie ļauj transportlīdzekļa vadītājam tevi laikus pamanīt. Būtu vēlams tumšajā diennakts laikā vilkt mugurā gaišas drēbes, kas arī ļauj daudz laicīgāk pamanīt gājēju. Atstarotāji jāpieliek pie apģērba tā, lai pretim braucošo automobiļu vadītāji laikus tos varētu pamanīt.

Velosipēdu un mopēdu vadītājiem:

Braucot ar mopēdu jebkurā diennakts laikā, priekšā jābūt iedegtam baltās gaismas lukturim, bet aizmugurē sarkanās.

Velosipēdam tumšā diennakts laikā vai nepietiekamības redzamības apstākļos abos sānos jābūt diviem oranžiem gaismas atstarotājiem, kā arī priekšā jādeg baltās gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas krāsas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju.

Avots: Valsts policija

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz