Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Fonteins: “Man patīk vecas mājas!”

Fonteins: “Man patīk vecas mājas!”
Foto: Egons Zīverts
03.05.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Senais noliktavu komplekss Jāņa ielā 1, kur patlaban notiek remonta un iekārtošanas darbi, šovasar būs atvērts apmeklētājiem – apgalvo ēkas īpašnieks Stīns Lorencs jeb Luijs Fonteins. Viņš grib, lai ēka, kas tik ilgi stāvējusi nepieskatīta un vientuļa, atkal kļūtu dzīva.

Pirmais jeb pagrabstāvs jau ir pavisam tuvu pabeigtībai. Restorānu ar nosaukumu “Hot Potato”, kurā aptvers daudzu pasaules valstu virtuvi – vok, suši, ribiņas un citas lietas –, Fonteins cer atvērt jau maija vidū.

Otrajā stāvā paveikta puse darbu. Tur nācies nomainīt visas sijas, un tas prasījis laiku. Nu vairs tikai iztīrīšana un grīdu ielikšana, logi – un tas vairs nav tik ilgi. “Smagais darbs ir pabeigts,” saka saimnieks. Daļa otrā stāva būšot vaļā jūlijā, un tur atradīsies veikals. Darbus līdz galam pabeigt pagaidām kavē sliktā stāvoklī esošā gala siena, kas jāpārbūvē no jauna. Bet ēka kopumā ir labā stāvoklī un stabila. “Šī ir ļoti, ļoti stipra būve, ļoti labi būvēta,” Fonteins saka – ja tā jau stāvējusi simtiem gadu, tad tai nav iemesla nestāvēt vēl tikpat. Taču iekšpusē bijis daudz nepatīkamu pārsteigumu, kuriem iemesls ir nesaimnieciska izturēšanās pret to.

Veikalā būšot nopērkams viss kas no visas pasaules, no vīniem un garšvielām līdz pat dažādām mājsaimniecības precēm, tekstīlijām un mēbelēm. Plānots, ka šeit varēs arī iegādāties lietas vairumā, piemēram, viesnīcu iekārtojumam vai citām vajadzībām. “Te būs indiešu, afrikāņu preces, lietas no Ēģiptes, Ķīnas… Viss, kas vajadzīgs mājai. Tie nebūs tikai suvenīri – Liepājā nav tik daudz tūristu, lai tas atmaksātos.” Cenu līmenis nebūšot “ļoti zems, bet vidējs un uz augšu”. Veikalu, kam, pēc apraksta spriežot, drīzāk piederētos austrumnieciskais vārds bazārs, vadīs Gustavs Pelēcis.

Trešais ēkas stāvs gan šogad vēl netiks atvērts. Bet ārpusē, iespējams, varētu atrasties Latvijas dārzeņu un augļu tirdziņš.

Fonteins piebilst, ka atvēršana atkarīga no birokrātijas, kuras ir ļoti daudz, jo šis ir valsts kultūras piemineklis.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 3.maija numurā.

#kvards-20160503-01#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli