Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto un video: Tipogrāfijas radošajā kvartālā svinīgi atklāj Latvijas jauniešu galvaspilsētas gadu

Ar “burziņu” Tipogrāfijas radošajā kvartālā iestartēts Liepājas kā Latvijas jauniešu galvaspilsētas gads. Esam vienīgā pilsēta, kura līdz šim ieguvusi šo godu divas reizes.

01.02.2025 23:20

liepajniekiem.lv

Saviesīgais pasākums notika kultūrvietas 3. stāvā, pulcējot dažādu vecumu jauniešus un jaunatnes jomu pārstāvjus.

Vakara vadītāja lomā iejutās radio un TV personība Lauris Zalāns.

Ar iedvesmas un motivācijas pieredzes stāstiem dalījās horeogrāfe Kristīne Brīniņa un pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis.

Viņi aicināja ticēt saviem spēkiem un spert drosmīgus soļus pretī mērķiem.

Īpašs brīdis bija iepazīstināšana ar 10 jauniešu galvaspilsētas vēstnešiem, kurus izvēlēja no vairāk nekā 40 pieteikumiem.

Un tie ir: Daniels Haralds Vecbaštiks, Andželika Ivaščenko, Anna Galbāliņa, Anastasija Jemeļjanova, Sendija Kaprānova, Patriks Tomsons, Elze Ignāte, Aleksis Ture, Sindija Ruzaiķe un Marta Brikmane.

Viņi būs tie, kas visa gada garumā popularizēs jauniešu iespējas un rādīs piemēru, iedvesmos
darboties.

Turpinājumā ballīti iegrieza mūziķi: grupas “Pretvējš” un “Jauniešu kvartets”, kā arī īpašie viesi no Ventspils – “Bukte”.

Paralēli tam, kas notika uz skatuves, kupli sanākusī publika varēja apmeklēt izglītības iestāžu, interešu un neformālās izglītības stendus, kā, piemēram, “You+”, digitālās ražošanas laboratorija “FabLab Liepāja”,
centrs “Marta” u.c., lai pārbaudītu savas prasmes, piedalītos aktivitātēs un uzzinātu par iespējām, kā jauniešiem pavadīt brīvo laiku un attīstīt savu talantu.

Visa gada garumā Liepājas un citu pašvaldību jaunieši, kā arī jaunatnes jomas darbinieki būs aicināti iesaistīties vismaz 40 pasākumos, kopīgi īstenojot Liepājas jauniešu izvirzīto saukli 2025. gadam – “Jaunieši
lauž stereotipus!”.

Tuvākie pasākumi notiks jau pavisam drīz – 7. februārī ikviens jaunietis aicināts apmeklēt izglītības iespēju izstādi “Kur mācīties tālāk?”, 7. martā Liepājas pludmalē norisināsies vērienīga jauniešu flash mob aktivitāte, 13. martā Liepājas Jauniešu mājā norisināsies sarunu vakars par piederību un iekļaušanu, veicinot vienlīdzīgas iespējas visiem jauniešiem, savukārt, atzīmējot Liepājas 400. dzimšanas dienu, svētku nedēļā plānota radoša garšu darbnīca un tiešsaistes video aktivitāte gaismas pastaigas “Izgaismotā Liepāja” ietvaros, tādējādi aicinot arī citu pašvaldību jauniešus pievienoties klātienē vai attālināti kopīgā svētku svinēšanā.

Ar gada pasākuma programmu un jaunumiem ikviens aicināts sekot līdzi Liepājas pašvaldības mājaslapā un Liepājas Jauniešu mājas sociālo tīklu kontos.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz