Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Gandarīti par darbu, kritizē Ģirtu Kronbergu

Gandarīti par darbu, kritizē Ģirtu Kronbergu
Foto: liepajniekiem.lv
16.11.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Vakar, nedēļu pirms prognozējamās Liepājas mēra nomaiņas, pilsētas domes vadība sniedza pārskatu par to, kas paveikts vairāk nekā gada laikā, kopš šis sasaukums sācis darbu.

Šādā veidā atskats Pilsētas attīstības komitejas sēdē notika pirmo reizi. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, vietnieki Atis Deksnis, Gunārs Ansiņš, speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis sniedza ziņojumus par uzdevumiem, kurus katrs pats apņēmies pilsētas attīstības politiskajās vadlīnijās. G. Ansiņš un J. Vilnītis izsmeļoši un detalizēti, A. Deksnis īsāk izskatīja konkrētus pienākumus, par kuriem bijuši atbildīgi. U. Seska pārskats saucās ”Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja darbs”. Pilsētas galva pastāstīja, ko domes priekšsēdētājs dara kopumā, jo ”līnijas grūti novilkt, kur šis darbs sākas un beidzas, tas pārklājas ar valstiskām un nozaru funkcijām”. Pilsētas vadītāji ir lepni par paveikto – gan par dažādajiem projektiem piesaistītajiem Eiropas Savienības un valsts budžeta miljoniem eiro, par pilsētas infrastruktūras attīstību un un par citiem panākumiem, no lidostas panākumiem līdz sabiedrības iesaistei vingrošanā. J. Vilnītis sacīja, ka SEZ darbs 2017. un 2018. gadā ir bijis teicams – kravu apjoms palielināts, radītas 257 jaunas darbavietas, tiek celtas jaunas rūpnīcas, attīstās osta. J. Vilnītis arī uzsvēra, ka tas viss ir ”komandas darbs”.

Pārskatu par darbu nesniedza nesen demisionējušais trešais priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Kronbergs, taču viņš vakar, pēc paša vēstītā ”Kurzemes Vārdam”, atzīmēja Latvijas simtgadi Minskā. Par viņa darbu pārskatu mēģināja sniegt J. Vilnītis, teikdams, ka bijuši vienojušies, ka atskaiti iesniegšot pats Ģ. Kronbergs, bet tas neesot noticis. Kolēģis bija spiests secināt, ka par virzību vienos Ģ. Kronberga darbos nekas nav zināms, bet dažos citos rezultāta ”nav”. ”Kurzemes Vārdam” Ģ. Kronbergs gan vēstīja, ka atskaiti politiskajiem partneriem esot iesniedzis jau sen.

Komitejas priekšsēdētājs Vilnis Vitkovskis vērtēja, ka Ģirts Kronbergs neesot padarījis ”ne tik, cik melns aiz naga”. V. Vitkovskis bija nedaudz kritisks par pārskatiem kopumā: ”Visu cieņu par izdarīto. Bet reizēm vērtīgāk paskatīties uz neizdarīto. [Pārskatos] neparādījās jaunas iniciatīvas. Neviens ziņotājs nedeva pašnovērtējumu, vai labi strādāts, vai varēja labāk?”

Tomēr dažus trūkumus domes vadītāji pieminēja arī paši: veco ļaužu pansionāts ir apsolīts, bet kā to izveidot, vēl nav izdomāts, atzina G. Ansiņš. Ir garas rindas uz bērnudārziem, bet būtisku risinājumu A. Deksnis sola ne ātrāk par 2020. gadu. U. Sesks aicināja turpmāk pievēsties pirmām kārtām bērnudārzu problēmai, industriālajos parkos radīt darbavietas ar augstu pievienoto vērtību un labām algām un gādāt, lai pilsētā var iegūt labu izglītību, jo visi darba devēji prasa speciālistus.

Domes koalīcija – Liepājas partijas un Reģionu apvienības deputāti – savstarpēji ir vienojušies, ka pēc šī darba izvērtējuma var arī pārskatīt politiķu atbildības jomas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli