Otrdiena, 21. janvāris Agne, Agnese, Agnija

Glābēju tehnika joprojām netiek iekšpagalmos

Glābēju tehnika joprojām netiek iekšpagalmos
Foto: liepajniekiem.lv
28.05.2016 07:15

liepajniekiem.lv

Jau pagājušā gada pavasarī portāls rakstījām par to, ka operatīvajam transportam, sevišķi ugunsdzēsēju glābēju smagajai tehnikai, daudzviet Liepājā nav iespējams iekļūt uz izsaukumiem iekšpagalmos tur novietoto iedzīvotāju personīgo transportlīdzekļu dēļ. Pēc problēmas aktualizēšanas uz laiku situācija uzlabojās, bet nu viss iegājis vecajās sliedēs un glābēji ar savu smago tehniku atkal nevar operatīvi sniegt palīdzību, pārliecinājās portāls.

Pērn, pēc pilsētas apsekošanas pie sarunu galda sēdās operatīvo dienestu – ne tikai ugunsdzēsēju glābēju, bet arī Ātrās palīdzības, policijas u.c. – pārstāvji, meklējot labāko problēmas risinājumu.

Tika panākta vienošanās, ka ēku apsaimniekotāji veiks pārrunas ar māju iedzīvotājiem, lai personīgie transportlīdzekļi netiktu novietoti tieši pie ēku ieejas durvīm un citās vietās, kur tie bloķē operatīvā transporta pārvietošanos. Savukārt atsevišķās vietās uz iekšpagalmu iebrauktuves malām tika uzkrāsotas dzeltenās līnijas, kas liedz šajās vietās novietot transportu. Vēl atsevišķās vietās tika izvietotas ceļa zīmes, kas liedz šajās vietās novietot transportlīdzekļus.

Ja pagājušā gada rudenī pēc minēto aktivitāšu veikšanas situācija uzlabojās, tad nu, pēc ziemas viss atkal iegājis vecajās sliedēs – operatīvais transports daudzviet iekšpagalmos nevar iekļūt.

Par visproblemātiskākajām vietām, kur sevišķi vakara stundās novietoto personīgo transportlīdzekļu dēļ iekšpagalmos operatīvajiem dienestiem nav iespējams iekļūt, joprojām jāatzīst Daugavas iela Ezerkrastā, Krūmu iela Laumas rajonā, daudzdzīvokļu mājas Jūras ielā 3 un 5, kā arī Klaipēdas iela Dienvidrietumu rajonā. Tāpat problēmas iekļūt iekšpagalmā glābējiem ir Siļķu ielā un pie vairākām daudzdzīvokļu mājām M.Ķempes ielā.

”Ir labi piemēri pilsētā, kur īstenoti daudzdzīvokļu māju teritoriju  labiekārtošanas projekti,” atzīst VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas: ”Taču joprojām ir vietas, kur pie problēmas risinājuma jāstrādā nekavējoties. Jo operatīvo dienestu, sevišķi mediķu un ugunsdzēsēju glābēju, operatīva ierašanās uz izsaukuma vietu ir ļoti būtiska – no tās var būt atkarīgas cilvēku dzīvības!”

Portāls jau stāstīja, ka šopavasar ugunsdzēsēji glābēji saņēma jaunas autokāpnes, kuru garums ir 42 metri (par 5 metriem vairāk nekā līdzšinējām, kas ir 37 metrus garas) un ar kurām varēs sasniegt arī mūsu pilsētas augstākās ēkas – Liepājas reģionālās slimnīcas – jumtu.

Diemžēl jaunā tehnika, kas ir pat vēl prāvāka par glābēju jau esošo autotransportu, ne visur var piekļūt. ”Mēs priecājamies par jaudīgo un moderno tehniku, kaut kāda mums no tās jēga ”futbola laukumā”,” R.Andrijauskas ir patiesi sadusmots par situāciju pilsētā un iedzīvotāju vieglprātību: ”Nelaime var piemeklēt ikvienu! Arī no kaimiņu dzīvokļa. Tādēļ es ļoti aicinu ikvienu būt saprotošam pret glābējiem.”

Arī VUGD Kurzemes reģiona brigādes ugunsdzēsējs glābējs Mintauts Staņus, kuram visbiežāk iznācis strādāt ar jaunajām autokāpnēm, portālam apstiprināja, ka iebraukšana mikrorajonu iekšpagalmos reizēm ir ne tikai sarežģīta, bet pat neiespējama tur novietoto personīgo transportlīdzekļu dēļ.

Viņš skaidro, ka līdz šim jaunās autokāpnes izmantotas Jaunliepājā, Laumas rajonā. Un vissarežģītākā situācija ir pie daudzdzīvokļu mājām Siļķu un Krūmu ielās: ”Darba dienās un darba laikā vēl kaut kā izdodas iegrozīties iekšpagalmos, bet vakaros un brīvdienās tur novietoto personīgo automašīnu dēļ mūsu lielajai tehnikai iebraukt nav iespējams.”

Tādēļ, lai problēmu atkal aktualizētu, jau tuvākajā laikā glābēji vērsīsies pilsētas pašvaldībā, aicinot pie sarunu galda sēsties gan citus operatīvos dienestus, gan pašvaldības pārstāvjus un ēku apsaimniekotājus. ”Vēlamies, lai tiktu atjaunots komisijas darbs, pārskatītas problemātiskās adreses pilsētā un problēma risināta,” tā R.Andrijauskas: ”Tā sevišķi aktuāla ir tagad, vasaras sezonā, kad sākusies būvniecības sezona un daudzviet pilsētā tiek veikta ne tikai pagalmu rekonstrukcija, bet notiek arī siltumtrašu un ūdensvadu rekonstrukcija.”

”Gribētu aicināt personīgo transportlīdzekļu īpašniekus nevis censties savus automobiļus novietot tieši pie durvīm, bet pameklēt tuvāko auto stāvlaukumu,” viņš piebilst.

Glābēji, dodoties uz izsaukumiem, piefiksē arī problemātiskākās vietas. Tādējādi tiek veidota savdabīga Liepājas karte, atzīmējot tajā punktus, kur nepieciešami uzlabojumi.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)