Sestdiena, 29. februāris

Grantēts kvartāls pārvēršas

Grantēts kvartāls pārvēršas
Foto: Egons Zīverts
13.11.2018 07:09

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Dārza ielas kvartāls starp Zirņu un Ālandes ielu ir pārvērtību apogejā – gatavs vēl nav, bet skaidri redzams, ka viss būs citādāk, nekā bija.

Vienlaikus tiek veidotas gan ietves – pagājušajā nedēļā būvnieki lika trotuāru apmales –, gan zemē guldītas gūlijas lietus ūdens notecei. Ūdensvads ielikts jau senāk. Un sagaidāms, ka drīzumā klās arī asfaltu, šogad – vismaz tā apakškārtu, “ja laiks pēkšņi nepaliks sliktāks”, saka Komunālās pārvaldes Ielu infrastruktūras daļas vadītājs Mārtiņš Jākobsons.

Šis ir viens no nedaudzajiem grantēto ielu posmiem, kuru šogad pašvaldība paredzējusi asfaltēt. Šeit tas iespējams tādēļ, ka lietus ūdensvads bija ierīkots jau pirms gadiem pieciem kādā “Liepājas ūdens” ūdenssaimniecības attīstības projektā. Bez lietus noteces sistēmas asfaltēt grants ielas būtu bezjēdzīgi – iepriekš jau ir skaidrojis pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

Trotuāra aprises vienā ielas pusē rāda, ka apgaismes stabi paliks ietves vidū. Komunālās pārvaldes Būvprojektu daļas ceļu inženieris Egils Muižulis pastāsta, ka tas ir mānīgs priekšstats. Starp gājēju ceļu, ko veido betona bruģis, un brauktuvi tiks veidota josla – zāliens, vietām arī akmens bruģis. Līdz ar to laternu balsti atradīsies gājēju trases malā (izņemot vienu balstu, tuvāk Zirņu ielas stūrim, bet tur arī ietve ir platāka), un kārtīgiem gājējiem stabi pretī neskriešot.

Dārza ielu šajā posmā pārbūvē SIA “CTB”, apakšuzņēmumi “Grobiņas SPMK” un “Volts 1”. Darbu veikšanai dotas 90 dienas (kopš būvlaukuma nodošanas būvnieku rīcībā). Termiņi tiek ievēroti, teica M. Jākobsons.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli