Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Iedzīvotājus aicina ieteikt vietas, kur pilsētvidē nepieciešams uzstādīt soliņus

Iedzīvotājus aicina ieteikt vietas, kur pilsētvidē nepieciešams uzstādīt soliņus
Foto: Publicitātes
21.09.2016 15:54

liepajniekiem.lv

Pēdējo gadu laikā Liepājā dažādu projektu ietvaros pilsētvidē uzstādīta virkne jaunu soliņu un atkritumu urnu. Lai turpinātu iesāktos vides labiekārtošanas darbus, iedzīvotāji aicināti izteikt savus priekšlikumus par jaunu soliņu un atkritumu urnu nepieciešamību dažādās pilsētas vietās, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Pēc Liepājas pilsētas Būvvaldes un Komunālās pārvaldes speciālistu atzinuma pilsētā šobrīd jaunus soliņus un atkritumu urnas būtu vēlams uzstādīt aptuveni 12 vietās. Pašvaldības speciālisti, ņemot vērā gājēju kustību uz darbu, skolu, veikalu, autobusu pieturu un citām sabiedriskām vietām vai uz dažādām atpūtas vietām, piemēram, pludmali un ezermalu, konstatējuši, ka būtu nepieciešams uzstādīt aptuveni 60 jaunus soliņus un aptuveni 20 atkritumu urnas uz pašvaldībai piederošās zemes (skat. speciālistu sagatavoto vizuālo materiālu).

Pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt savus ierosinājumus par vietām, kur pilsētas publiskajās teritorijās (ūdens malas, veloceļi, gājēju ceļi, laukumi, skvēri u.tml. teritorijas) vēl būtu nepieciešami soliņi un atkritumu urnas, aizpildot aptaujas anketu pašvaldības mājas lapā. Savus ierosinājumus iedzīvotāji var iesniegt arī rakstiski domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā līdz 6.oktobrim.

UZZIŅAI:

2012. gadā Būvvalde  sagatavoja materiālu par nepieciešamajiem soliņiem  un atkritumu urnām pie ūdens malām un citās sabiedriskās vietās. Toreiz tika izteikti dažādi varianti par soliņu un atkritumu urnu dizainu, materiāliem, esošo objektu remontiem utt. Daļa no priekšlikumiem laikā no 2013. līdz 2015. gadam ir īstenoti atbilstoši piešķirtajiem līdzekļiem un iepirkumu procedūrām.

2012. gada vasarā notika plenērs ”Dizaina objekts – parka soliņš”, kā ietvaros Jūrmalas parkā gar veloceļu, posmā no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai, uzstādīti 12 oriģināli, mākslinieku veidoti soliņi. Vēlāk, apgaismojuma rekonstrukcijas projekta ietvaros, šajā posmā izvietoti vēl 17 dekoratīvie metāla soliņi ar atkritumu urnām, savukārt cita finansējuma ietvaros – 15 ozolkoka bluķa soliņi un 15 atkritumu urnas pie 10 izejām uz pludmali vai to tuvumā.

Soliņi un atkritumu urnas aizvadītajos gados tika izvietotas arī Zaļās birzes, Karostas un Tosmares mikrorajonā, pie ūdens tilpēm Dienvidrietumu mikrorajonā, Ezerkrastā, Beberliņos un citviet.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli