Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ielikts pamatakmens ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu mājai Salmu ielā

Šodien Salmu ielā 53 tika ielikts pamatakmens dzīvojamai mājai bērniem, informē pašvaldībā. Tā paredzēta ārpusģimenes aprūpē esošiem un Liepājas Bērnunamā dzīvojošiem bērniem, kuri no Liepājas Bērnunama pārcelsies uz dzīvi šajā mājā 2021.gada rudenī.

Ielikts pamatakmens ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu mājai Salmu ielā
Foto: publicitātes
13.11.2020 13:07

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Pasākumu atklāja Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska, uzsverot, ka šī ēka nav vienkārša būve, bet arī cerība, ka Latvijā un Liepājā nākotnē visiem bērniem būs savas mājas, arī tiem, kuri vēl šobrīd dzīvo institūcijās. Linda Krasovska novēlēja ēkai ilgu mūžu , bet bērniem, kuri šeit dzīvos – laimīgu bērnību pēc iespējas ģimeniskākā vidē, bērnu smieklus un rosību daudzu gadu garumā.     

”Jebkurš mazais liepājnieks ir pelnījis dzīvot laimīgu dzīvi un tiesības uzaugt savās mājās ģimeniskā vidē, arī tad, ja ir palicis bez vecāku gādības, tādēļ Liepājas pilsētas pašvaldība, rūpēs par bērniem ar Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu un procesu palīdzību dod iespēju bērniem no institucionālās aprūpes pārcelties uz jaunām mājām, lai dzīvotu pilnvērtīgāku dzīvi ģimeniskā vidē” , teikts vēstījumā nākamajām paaudzēm, kuru parakstīja Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska, būvnieku pārstāvis Uldis Valdmanis un projekta ”Sociālo pakalpojumi infrastruktūras izveide DI plāna realizēšanai” vadītāji.

Kapsulā, kuru iemūrēja mājas pamatos, tika pievienots arī šodienas laikraksts ” Kurzemes vārds”, pašvaldības izdevums” Katram liepājniekam” un simboliska rotaļlieta – plīša lācītis no vēl esošā Liepājas Bērnunama.

Jau rakstījām, ka jaunajā mājā būs vieta astoņiem bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, un tajā pašvaldība vēlas radīt viņiem ģimenei pietuvinātas vides apstākļus. Pašreizējā lielā bērnunama ēka ir vien pusapdzīvota, tajā mitinās 22 bērni; bez tam šīs ēkas uzturēšana ir dārga. Turpretī jaunā būve būs pasīvā māja ar zemām uzturēšanas izmaksām, pastāstīja Sociālā dienesta Sociālo projektu daļas vadītājs Ainārs Bunka.

Būvniecības līgums ar ”Būvkompāniju BMR” ir par 464 744,50 eiro (summa bez pievienotās vērtības nodokļa). Pašvaldība bija plānojusi būvēt divas šādas ēkas ar ”ģimenei pietuvinātu pakalpojumu” bērniem, taču, tā kā attīstās audžuģimeņu kustība, bērnunamā iemītnieku ir aizvien mazāk.

Tādēļ no nodoma celt bērniem māju arī Kuldīgas ielā 20 pašvaldība atteicās jau gada sākumā. Jauno ēku pašvaldība būvē, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, un tā būs pilnībā nodrošināta ar visu aprīkojumu, ieskaitot mēbeles, galda piederumus un visu citu, kas nepieciešams bērnu dzīvei un personāla darbam.

Pašvaldība drīzumā plāno sākt arī bez vecāku aprūpes palikušu jauniešu dzīvokļa izveidi Reiņu meža ielā 12, šim mērķim pārbūvēs pašvaldības nedzīvojamās telpas.

Jaunajā mītnē būs vieta divpadsmit jauniešiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Par šiem būvdarbiem konkursa piedāvājumi ir atvērti, un arī šim dzīvoklim pēc gada jābūt gatavam dzīvošanai jauniešiem.

Tuvākā gada laikā Liepājā taps vēl divi sociālas nozīmes objekti. Teodora Breikša ielā 16/20 izbūvēs specializētas darbnīcas, kurās varēs darboties 18 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, viņiem būs iespēja apgūt vienkāršas prasmes, izgatavot praktiskas un noderīgas lietas. Būvdarbu konkursa piedāvājumus pretendenti vēl var iesniegt līdz 21. oktobrim.

Savukārt Tosmarē, Viršu ielā 9/11, izveidos desmit grupu dzīvokļus 16 cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuriem, līdzīgi kā sociālās mājas grupu dzīvokļu iemītniekiem Kuldīgas ielā 34, šī būs iespēja atstāt valsts sociālās aprūpes centrus un sākt dzīvi sabiedrībā ar sociālo darbinieku atbalstu.

Grupu dzīvokļu būvprojekts vēl nav apstiprināts būvvaldē, taču, tiklīdz tas būs noticis, pašvaldība arī plāno izsludināt tā būvdarbu iepirkumu. Grupu dzīvokļu un darbnīcu pakalpojumus divus gadus pēc objektu uzbūvēšanas segs valsts, teica A. Bunka. Pēc tam pakalpojumu izmaksas uzņemsies pašvaldība.

Visi šie četri būvobjekti ir iekļauti Liepājas deinstitucionalizācijas plānos, lai radītu jaunu infrastruktūru, kas palīdzētu cilvēkiem dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi sabiedrībā.

Saistītie raksti

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz