Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iestājoties siltākam laikam, aicina piesargāties no ērcēm

Iestājoties siltākam laikam, aicina piesargāties no ērcēm
Foto: LETA
10.04.2017 19:32

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Laikam kļūstot siltākam, no miega ir modušās ērces, tādēļ Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrība līdzdalības daļa aicina iedzīvotājus piesargāties no ērcēm.

Pavasara un vasaras laikā daudzi dodas atpūsties ārpus mājām. Lai šī atpūta tiktu izbaudīta ar prieku, dodoties pie dabas, nepieciešams ievērot piesardzību. Lai ērces būtu labāk pamanāmas, jāvelk gaišas krāsas apģērbs, dodoties pļavā vai mežā, jāvelk garās bikses un apģērbs ar garām piedurknēm, kā arī jālieto galvassega.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Iekšķīgo slimību nodaļas virsmāsa Valentīna Grincēviča uzsver, ka atkārtoti dodoties uz mežu, nevajag vilkt tās pašas drēbes, kas bija mugurā jau iepriekšējā reizē. ”Ērces ir ļoti sīkas, tās var paslēpties apģērba vīlēs, adījumos un cilvēki tās var nepamanīt arī tad, ja rūpīgi apskata apģērbu,” norāda V.Grincēviča un iesaka drēbes pēc meža apmeklējuma uzreiz izmazgāt.

Lielākoties ērces dzīvo uz zāles stiebriem apmēram 10 centimetru augstumā virs zemes. Tieši potīšu rajoni ir neaizsargātākie, tādēļ mežā nedrīkstētu iet ar kleitām un plandošiem apģērbiem. Vajadzētu nosegt potīšu rajonu, vai nu ieliekot bikšu galus zeķēs vai kā citādi. Ejot pa pļavu vai mežu, ļoti svarīgi ik pa brīdim paskatīties, vai nav pieķērusies ērce.

Tāpat ieteicams izmantot dažādus kukaiņu atbaidīšanas aerosolus, ar kuriem apsmidzināt savu apģērbu. Atrodoties mežā, bieži jāpārbauda savs apģērbs un āda. Atkārtota pārbaude jāveic arī pēc atgriešanās mājās. Ja iespējams, jāpalūdz, lai kāds palīdz pārbaudīt, vai uz ķermeņa nav ērces. Pieaugušie aicināti īpašu uzmanību pievērst bērnu ķermeņu daļu apskatīšanai. Ērces mājās var atnest mājdzīvnieki, kā arī tās var ienest ar pļavas puķēm un koku zariem.

Esot pie dabas, ik pēc pāris stundām vajadzētu pārbaudīties, vai kaut kur nerāpo ērce, īpaši jostas, kakla un potīšu rajonā, kur apģērbs var parauties uz augšu. Vienmēr pēc meža vai pļavas apmeklējuma jāiet dušā, jo tā var noskalot nost no ķermeņa ērces.

Ja ir piesūkusies ērce, tad vislabāk to nekavējoties izņemt ārstniecības iestādē. Ja izlemts piesūkušos ērci izņemt pašam, tas jādara ļoti uzmanīgi, lai nenorautu snuķīti, kurš atrodas cilvēka ķermenī. To var veikt, ja uzmet parazītam stipra diega cilpu un uzmanīgi velk.

Liepājas Reģionālās slimnīcas traumpunktā ērci var noņemt speciālists, taču, lai to pārbaudītu, ērce jāsūta uz Rīgu, un tas ir maksas pakalpojums. To, vai ērce ir inficēta, var noteikt tikai laboratorijā.

V.Grincēviča stāsta, ka pēc ērces noņemšanas vajadzētu izvairīties no saaukstēšanās un papildus lietot polivitamīnus, lai stiprinātu organisma imunitāti, kā arī vērot, vai neparādās paaugstināta temperatūra, galvas sāpes, drebuļi, vai koduma vietā uz ādas neparādās kādi plankumi, apsārtums. ”Tad jādodas pie ģimenes ārsta, lai viņš izvērtē Jūsu veselības stāvokli,” norāda V. Grincēviča.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz