Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Investorus meklēja arī Emirātos

Investorus meklēja arī Emirātos
Foto: Ģirts Gertsons
08.03.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Ja tu neesi pie galda, tad tu neesi vispār,” saka Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdes loceklis Gunārs Ansiņš, pamatojot, kāpēc bija nepieciešams doties līdzi Valsts prezidentam Raimondam Vējonim vizītē uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Brauciens notika no 25. līdz 28. februārim, un no pašvaldības budžeta tas prasījis nepilnus 300 eiro – noskaidroja “Kurzemes Vārds”.

G. Ansiņš par svarīgāko šajā braucienā uzskata vizīti “vienā no četriem lielākajiem ostu uzņēmumiem” “DP World” Dubaijas ostā, un tieši šīs tikšanās dēļ arī izlēmis, ka austrumu valstī jābūt pārstāvētai arī Liepājai, līdzās Ventspils un Rīgas ostai. “Es varēju prezentēt Liepājas ostu un tās iespējas kompānijai, kas ir ļoti liela un nopietna un izstrādā loģistikas plānus Eiropā, tāpēc mana klātbūtne bija objektīvi pamatota,” teica G. Ansiņš. Šī tikšanās bijusi tik svarīga tādēļ, ka uzņēmums, kurš pašlaik pārstāvēts 110 dažādu valstu ostās un kurā strādā 37 tūkstoši cilvēku, un kurš nodrošina lielu kravu apjomu starp dažādām valstīm, tagad meklējot sev vietu kādā no Baltijas jūras ostām. Tagad, pēc atgriešanās mājās, mēs, Liepājas osta kopā ar Satiksmes ministriju, “veidojam konkrētu atbildes piedāvājumu kompānijai “DP World”, un jautāsim, vai viņi ieradīsies te”. Līdz šim Liepāju apmeklējot apmēram viens arābu biznesmenis gadā. “Pašlaik kravu apgrozījums ar arābu valstīm pat nav iespējams, jo vispirms tam ir jāizveido kravu sauszemes koridors. Nav loģistikas tam visam. Satiksmes ministrija jau cīnās par Ķīnas kravām,” teic A. Ansiņš.  

Vēl Dubaijā G. Ansiņš vienu stundu pavadījis lielāko pasaules pārtikas ražotāju izstādē un piedalījies arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajā biznesa forumā, kurā bijuši pieaicināti arābu un Indijas izcelsmes ļaudis un ticies “ar vairākiem ļaužiem, kam interesē Eiropa”, un viņš atzīst, ka “ar šo pasauli strādāt ir sarežģīti”, piemēram, uz kādu tikšanos sarunas partneri nācies gaidīt pat vairāk nekā divas stundas. Tomēr tas bijis jādara, jo forumā piedalījušās investīciju grupas, kuras meklē iespējas biznesam pasaulē. “No Emirātiem daudz neredzēju, tikai ielidojot un izlidojot, un pārbraucienos. Īsta priekšstata par Apvienotajiem Arābu Emirātiem [no ceļojuma] man nav,” atzīst A. Ansiņš. Viņš uzskata, ka šis komandējums nav bijis nekas īpašs, jo “kas tur ekskluzīvs sešas stundas pavadīt lidmašīnā”, un piebilst, ka Valsts prezidentam līdzi braukuši ne tikai 62 uzņēmēji, bet arī Jelgavas un Jēkabpils pilsētu mēri. Savukārt R. Vējoņa vizīte AAE bijusi plānota jau pērn, taču tad to izjaukusi prezidenta slimība.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 8.marta numurā.

#kvards-20170308-01#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli