Ceturtdiena, 9. februāra Simona, Apolonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mārtiņa Seska labākais rallijs viņa dzīvē

“Telefons kūp, lietas notiek…” dažas dienas pēc pārliecinošās uzvaras FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Liepājā saka pilots Mārtiņš Sesks, atbildot uz jautājumu, vai nav palielinājusies interese par viņu no cilvēkiem, kas stāv tuvu WRC (pasaules rallija čempionāta) virtuvei.

Mārtiņa Seska labākais rallijs viņa dzīvē
Foto: Edijs Pālens
Foto: Edijs Pālens
08.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Protams, nekas nav tik vienkārši, nav tā, ka atskanējis laimes zvans, toties Mārtiņš trešo reizi savā rallija braucēja karjerā ir kļuvis par liepajniekiem.lv cilvēku nedēļas centrā.

Kā Sebastjans Lēbs

Pēc sacensībām 22 gadus vecais liepājnieks sacīja, ka aizvadītais rallijs bijis līdz šim labākais viņa dzīvē. Emocijas piezemējušās. Kā uz to viņš raugās tagad?

“Sasniegums ir ļoti īpašs, jo šajā gadsimtā WRC vai ERC (Eiropas rallija čempionāts) sacīkstēs visos ātrumposmos uzvarējis vienīgi Sebastjans Lēbs 2005. gadā Korsikā. Tagad mēs Renāru Franci to pašu izdarījām 2022. gadā Liepājā.

Esam pierādījuši, ka ar mums viss ir kārtībā, esam konkurētspējīgi, ir redzams progress un arī potenciāls,”

priecīgi saka pilots.

Jā, bija tādi, kas Mārtiņu Sesku pēc vairākām neveiksmēm jau bija, tā teikt, norakstījuši, jo viņam visādi ir gājis – Pasaules junioru čempionātā pēdējie gadi nebija tie labākie. Un, protams, šis aspekts bija kā psiholoģisks spiediens Liepājas rallija ekipāžai, kura būtībā ir vienīgā Latvijā, kas intensīvi sitas starptautiskajā apritē un joprojām cer uz progresu.

Izrādās, nozīmīga loma bija psiholoģijai. Kaut ko izdevās sevī pārlauzt. To atzīst ne tikai Mārtiņš pats, atbildot uz jautājumu, kas ir lieliskās uzvaras stūrakmens.

“Šis bija liels psiholoģiskās sagatavotības nopelns, jo līdz šim bieži vien treniņos braucām ātri, bet sacensībās bija neveiksmes un nebija pārliecinātības,”

domā M. Sesks.

“Esmu nesaprašanā un pat šokā par viņa panākumu. Teikšu godīgi, nebiju gaidījis. Kāds uzskata, ka Latvijas posmā nebija īstas konkurences, bet es teikšu, ja neskaita divas ekipāžas, visi bija.

Protams, mājas sienas, kā es smejos, palīdz līdz piecām sekundēm. Tas Mārtiņam līdzēja ļoti daudz no sportiskā viedokļa, jo viņš ir te daudz braucis un trenējies. Bet tajā pašā laikā mājas sienas uzliek arī morālo atbildību, kas iedzen bišķiņ tādā stresā, un bieži sanāk, ka šīs lietas līdzsvarojas.

Mārtiņam bija viena problēma – viņš rallijos uz pirmajiem ātrumposmiem nevarēja uzreiz ieskrieties. Ja rallijs sākās no rīta, labākajā gadījumā viņš pamodās ap pusdienlaiku. Pēdējās sacensībās viņš šo stereotipu salauza pilnībā. Tas manī radīja patīkamu šoku.

Varbūt tas ir arī apkārt esošo cilvēku un komandas darbs. Tika piesaistīti arī daži cilvēki, lai to panāktu…” spriež bijušais rallija braucējs, sacensību rīkotājs un Latvijas Automobiļu federācijas eksprezidents Dainars Dambergs.

Viņš piebilst, ka šajā Eiropas čempionāta posmā bijis teju vai otrādi, ekipāža iedegusies par traku – brauca tik ātri, ka bija jānomierinās.

“Braucām savā pasaulē, savā ritmā un bez pārgalvīgiem momentiem – sanāca viss plūstoši,” savukārt teic M. Sesks.

Sportista bijušais klasesbiedrs Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā Renārs Spinga Mārtiņa raksturā izceļ trīs lietas: darbaspējas, atbildības sajūtu un pozitīvismu.

“Ja Mārtiņam bija jākavē skola treniņu vai sacensību dēļ, tad no rīta mēs satikāmies konsultācijās, kur viņš apguva to, ko nokavējis. Vienmēr, tā teikt, atstrādāja, nebija tā, ka iekavēja, nebija vieglprātīgs.

Bet ārpus skolas Mārtiņš vienmēr ir pozitīvs, kompānijas cilvēks, kuram patīk par visiem parūpēties, svinēt dzīvi. Ar to viņš pievelk apkārtējos.”

Viveks Ponusami: “200 tūkstošus…?”

Līdz šim Mārtiņš lielākoties sacensībās piedalījies ar priekšpiedziņas mašīnām, nu izdevās tikt pie kārtīga aparāta – “Škoda Fabia Rally 2 EVO”. Ar šādām brauc gan WRC, gan ERC.

Lasītājiem gan jāpaskaidro, ka šī ir visātrākā mašīna, ar kuru iespējams braukt Eiropas čempionātā, taču tā ir vienu pakāpīti zemāk par spēcīgāko WRC1 sacīkšu auto.

Televīzijas translācijā ikviens, kas redzēja atraktīvo indieti, nevarēja nepriecāties līdzi viņa gavilēm par liepājnieku panākumu pēc finiša. Kas ir šis kungs? Viveks Ponusami.

“Pēdējos divos posmos mums uz apģērba ir daudz uzrakstu, īpašs akcents uz nosaukumu “MRF Tyres”, kas ir Indijas riepu ražotājs. Esam sākuši ilgtermiņa sadarbību ar viņiem.

“MRF Tyres” nodrošina ne tikai riepas, atbalsta pakete ir lielāka. Viveks ir mūsu boss un galvenais atbalstītājs.

Latvijā bāzētā komanda SRT savukārt nodrošina tehnisko servisu – atrisina visus tehniskos jautājumus. Šī sadarbība arī ir komandas panākumu atslēga,” pauž M. Sesks.

Viens amizants atgadījums kaut kādā ziņā raksturo to, cik grūti no Latvijas izsisties līdz WRC un piesaistīt sponsorus. Mārtiņš pastāsta par sadarbības sākumu ar šo indiešu kompāniju:

“Viņi prasīja: ja mēs atbalstīsim, cik liels tirgus ir Latvijā, cik sporta riepu sezonā varētu pārdot? Es teicu, ka sezonā varētu pārdot kādas 200 sporta riepas. Viņš: kā? Nu 200 tūkstošus…?”

Protams, iekļūšana kādā no WRC komandām un starts prestižākajā pasaules rallija seriālā ir Mārtiņa sens mērķis. Jā, zvani un interese esot. Un pēc šī panākuma ne tikai no liepājnieku puses, bet arī no tās otras.

“Būšu godīgs, domāju, ka citās sacensībās, kur ceļi nebūs tik pazīstami, viņš varētu cīnīties par 1. līdz 5. vietu ar mainīgām sekmēm. Kāds būtu galarezultāts? Kā jau rallijā – kāds kļūdīsies, citam nepaveiksies, kāds būs uz viļņa… Nākotne? Šis brīdis ir tas, kad jāmēģina izmantot iespēju tikt tālāk,” rezumē D. Dambergs.

Viļņa Bulava zīmējums

CV

Mārtiņš Sesks

 • Rallija pilots.
 • Dzimis 1999. gada 18. septembrī.
 • Beidzis Liepājas Valsts 1. ģimnāziju.
 • Karjeru sācis kartinga un bagiju trasēs.
 • Latvijas junioru čempions.
 • Latvijas čempions LRC3 klasē.
 • Eiropas junioru čempions 2018. gadā.
 • WRC junioru vicečempions 2020. gadā; Igaunijas posma uzvarētājs.
 • Eiropas čempionāta Latvijas posma absolūtais uzvarētājs 2022. gadā.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz