Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Izgāztuvē jau nogādāts vairāk nekā 54 tonnas satalkoto atkritumu

Izgāztuvē jau nogādāts vairāk nekā 54 tonnas satalkoto atkritumu
Foto: liepajniekiem.lv
01.05.2019 07:09

liepajniekiem.lv

Līdz aprīļa beigām izgāztuvē nogādātas jau 54,58 tonnas atkritumu, kas Liepājā tika savāktas 27.aprīlī, kad tradicionālās Lielās talkas laikā Liepājā tika uzposts ap 40 talkas vietu – gan pašvaldības ieteiktās, gan arī iedzīvotāju izvēlētās.  

Taču satalkoto atkritumu izvešana joprojām turpinās, portāls uzzināja Liepājas pilsētas pašvaldībā. Līdz ar to pagaidām precīzs savākto atkritumu daudzums vēl nav zināms.

Portāls jau informēja, ka šogad pirmo reizi iedzīvotāji tika aicināti talkas laikā savāktos atkritumus uzreiz šķirot, tādēļ arī bija divu veidu maisi – baltā un zilā krāsā. Zilajos maisos iedzīvotāji bija aicināti vākt visa un jebkura veida plastmasu, savukārt baltajos maisos – pārējos atkritumus.

Tāpat jau ziņots, ka, lai atvieglotu pilsētas uzkopšanas darbus, tika izveidota karte, kurā atzīmētas ne vien talkošanas vietas, bet arī ceļš – atkritumu savākšanas mašīnu maršruts. Komunālās pārvaldes un pašvaldības aģentūras ”Nodarbinātības projekti” transports pa šo maršrutu brauc un savāc noliktos pilnos atkritumu maisus, lai tos nogādātu atkritumu poligonā.

2018.gada pavasarī Lielās talkas laikā Liepājā tika uzposts lielāks teritoriju skaits – 137 talkas vietas. Uz poligonu ”Ķīvītes” tika aizgādātas 80,46 tonnas atkritumu.

Jāsecina, ka pilsēta ar katru gadu kļūst tīrāka un sakoptāka. 2017.gadā Lielās talkas laikā iedzīvotāji talkoja 148 vietās pilsētā un uz poligonu ”Ķīvītes” tika aizgādātas 190,85 t atkritumu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)