Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izveidota vēsturi atainojoša digitāla mācību ekskursija skolēniem “Siļķa brāķa stāsts”

SIA “Rozīņu rezidence” radījusi jaunu digitāla satura mācību produktu 5.-10.klašu skolēniem par 100 gadu seniem vēsturiskiem notikumiem un kādu senu amatu – zivju brāķēšanu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Lelde Kiršteine.

Izveidota vēsturi atainojoša digitāla mācību ekskursija skolēniem “Siļķa brāķa stāsts”
Foto: Ruslans Šuļga
05.03.2022 16:10

LETA

Atslēgvārdi

Digitālās mācību stundas saturs ir aizgūts no divus gadus veiksmīgi notikušās izzinošās ekskursijas “Siļķa brāķa noslēpums”, kas norisinājās kultūrvēsturiskā ēkā Liepājā, Zivju ielā 2a un ik vasaru pulcēja vairāk nekā 2500 tūristu, kā arī mācību gadu sākumā bija arī skolēnu un skolotāju iecienīta vieta, ko apmeklēt, un kas ir iekļauta ar “Latvijas Skolas somas” programmā.

Kiršteine akcentē, ka “Siļķa brāķa stāsts” arī digitālajā vidē norisinās senajā Siļķa brāķa noliktavā un tās vēsturiskajā pagalmā, kuras pastāvēšanas ilgums mērāms jau trīs gadsimtos. “Siļķu brāķis” ir zivju šķirošanas noliktava – tajā zivis vestas no visas Eiropas un šķirotas trīs šķirās – kroņa, brāķa un dubultbrāķa, lai pēc tam sašķirotās mucas eksportētu tālāk uz Norvēģiju, Vāciju, plašo Krievzemi un citviet.

Tie bija gadi, kad Liepāja bija viena no lielākajām un plaukstošākajām ostām visā Krievijas impērijā, pauda Kiršteine. Tajā ieradās kuģi ar pilniem klājiem Atlantijas okeānā nozvejotu zivju.

Bēgļu masas plūda uz ostu, lai ar tvaikoni Liepāja-Ņujorka dotos labākas dzīves meklējumos uz “jauno pasauli” – Ameriku.

Mācību stundā skolēni varēs vizuāli uztvert, kā agrāk notikusi šī silķu brāķēšana, kā arī just līdzi kādam jauna, tikko no Latvijas laukiem atbraukuša puiša patstāvīgas dzīves uzsākšanai pilsētā. Trīsdesmit minūšu garajā digitālajā mācību stundā tiks apskatīts laika posms no 19.gadsimta beigām un 20.gadsimta sākuma, iezīmējot spilgtākos kultūras notikumus tā brīža Latvijas vēsturē, kā arī tiks pavērsts skats uz notiekošo pasaulē.

Kiršteine skaidro, ka mācību stunda veidota kā aizraujošs un reizē izskaidrojošs mācību līdzeklis, kas palīdzētu skolotājiem ļaut veiksmīgāk vizualizēt un pievērst skolēnus tādiem mācību priekšmetiem kā sociālās zinības, vēsture, literatūra, ģeogrāfija, kultūra un māksla.

Pēc viņas paustā, filmas saturs veiksmīgi mijas ar vēsturiskām fotogrāfijām no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un portāla “Zudusī Latvija”. Lai skolēni spētu izveidot ar skolotāju veiksmīgu atgriezenisko saiti, digitālajai mācību stundai ir pievienota darba lapa, kas ļaus saprast nozīmīgākos notikumus, vēsturiskos un kultūrvēsturiskos faktus, ko iegaumēt un stundas laikā pārrunāt ar skolotāju.

Filmā darbojas Liepājas teātra aktrises Karīna Tatarinova un Madara Viļčuka, Viļa tēlā iejūtas Daumants Vidiņš, siļka brāķa amata pratējs un vēstures entuziasts ir Andis Lācis, un šo stāstu krāšņāku un aizraujošāku rada cirka studija “Beztemata.”

Digitālā mācību stunda skolotājiem un skolēniem ir pieejama ar “Latvijas skolas somas” programmā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz