Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izvērtē iesniegtos metus skulptūru grupai “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”

Izvērtē iesniegtos metus skulptūru grupai “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”
15.07.2009 12:26

Atslēgvārdi

14. jūlijā Liepājas Domē notika žūrijas komisijas sanāksme, kur tika atvērti iesniegtie priekšlikumi konkursam par piecu skulptūru grupu ”Pilsētā, kurā piedzimst vējš”.

Pavisam konkursam iesniegti septiņi piedāvājumi. Skulptūru grupu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” paredzēts veidot kā papildinājumu tūrisma maršrutam “Liepāja – kā pa notīm” Kūrmājas prospekta un Jūrmalas parka rajonā.

Žūrijas komisiju vada Domes izpilddirektors Edgars Rāts, tajā darbojas Liepājas galvenā arhitekte Iveta Ansone, Liepājas galvenā māksliniece Agita Ansule, tēlnieks Pauls Jaunzeme, komponists Imants Kalniņš, Liepājas Būvvaldes Ainavu arhitekte Margarita Kaņevska, mākslinieks Aldis Kļaviņš, Attīstības pārvaldes Projektu nodaļas vadītāja Laura Lipska, Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke.

Katrs žūrijas komisijas loceklis līdz nākamās nedēļas beigām sniegs savu vērtējumu par skulptūru grupām, pēc kuru apkopošanas tiks sagatavots kopīgs atzinums ar vērtējumu par katru metu, komisijas lēmumu par godalgu sadalījumu un ieteikumiem par metu turpmāko izmantošanu. Vērtējot iesniegtos metus, žūrijas komisija ņems vērā sekojošus kritērijus: arhitektonisko un māksliniecisko risinājumu, objekta simbolisko, emocionālo un skulpturāli vizuālo izteiksmību, iederību pilsētvidē un īstenošanas izmaksas. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti augusta beigās, pēc tam prēmētie darbi būs pieejami arī publiskai apskatei.

Metu konkursa kopējais prēmiju fonds ir 3000 latu, no kuriem 1200 lati tiks pirmās, 800 lati – otrās, bet 500 lati – trešās vietas ieguvējam. Tiks piešķirtas arī divas veicināšanas prēmijas katra 250 latu apmērā. Žūrija, pamatojot savu atzinumu, var mainīt prēmiju sadalījumu.

Skulptūras tiks veidotas projekta ”Tūrisma maršruta ”Liepāja- kā pa notīm” pilnveidošana, papildināšana” ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Īstenojot projektu, plānots rekonstruēt Gulbju dīķi un tam piegulošo teritoriju, renovēt M.Ķempes laukumu, kā arī popularizēt tūrisma produktu ”Liepāja – kā pa notīm”.

Papildinot iecienīto tūrisma produktu, pilsēta vēlas izgatavot un uzstādīt skulptūru grupu, kurā taustāmi iemūžināti dziesmas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” leģendārie tēli. Piecas bronzas skulptūras atradīsies Kūrmājas prospekta un Jūrmalas parka teritorijā. Pie katras skulptūra izgatavos un uzstādīs plāksnīti ar dziesmas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” vārdiem. Paredzēts, ka skulptūru grupā ietilps Laivinieks, Vārna, Dzintara latvietis, Telefonists un Cilvēku mežs. Projektu plānots īstenot līdz 2010. gada pavasarim.

Visa projekta kopējās izmaksas ir 866 557 latu apmērā, no tām ERAF finansējums – 678 256 lati, valsts budžeta dotācija – 45 217 latu, Liepājas pilsētas līdzfinansējums – 187 300 latu.

Liepāja izsenis daudzināta kā mūzikas un mākslas pilsēta, kurā virmo zināma radošuma un bohēmas elpa. Nepārprotami to izdevies iemūžināt mūzikā un dzejā Māra Čaklā un Imanta Kalniņa kopdarbā – dziesmā “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Dziesmu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” Kalniņš sarakstījis jau 1973.gadā, veltīdams to Liepājai un liepājniekiem, bet teksta autors ir Māris Čaklais. Pirmā to izpildījusi Austra Pumpure. Jau tad šī dziesma ieguvusi neoficiālas Liepājas himnas statusu.

Liepājai ir trīs oficiāli apstiprināti simboli: ģerbonis, karogs un himna, kuri atspoguļo pilsētas tradīcijas un spēku. Himna “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” ir apstiprināta 1999.gadā un savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2000.gada pirmajā stundā.

Kūrmājas prospekts ir iela, kurā visbrīvāk var izskrieties nepieradinātais Liepājas vējš, kuras sākumā atrodas ēka, kurā reiz bijusi pirmā jūrskola Kurzemē, bet ielas noslēgumā atradusies vēsturiski pirmā pilsētas brīvdabas estrāde un smalka atpūtas vieta, daudzus gadu desmitus pa šo ielu gājuši vīri, kas devušies uz zvejnieku arteli, vēlāk – kolhozu, lai dotos gan tuvās, gan tālās jūrās, smeltu no tās reņģes un pelnītu lielo rubli. Algas dienās brašie jūras vilki mīlēja ar plašu vērienu sūri pelnīto rubli patērēt krodziņā uz Kūrmājas prospekta un Uliha ielas stūra.

Gunta Jākobsone,
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz