Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jau 11 mēnešus ”skaidrībā”

Jau 11 mēnešus ”skaidrībā”
Foto: liepajniekiem.lv
26.12.2016 07:18

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Atkarība. No alkohola. Narkotikām. Arī azartspēlēm. Nelaime, no kuras cieš pats atkarīgais un līdz ar viņu arī tuvinieki. Nelaime, no kuras atbrīvoties ļoti grūti. Viens no tiem, kuriem izdevies sevi pārvarēt ir Juris (vārds mainīts). Viņš, kā pats saka, jau 11 mēnešus ir ”skaidrībā” un vēlas dalīties savā purva bridēja pieredzē, lai no iestigšanas atturētu citus.

No pusaudža vecuma

Jautāts, kā iekritis azartspēļu atkarībā, puisis atklāti stāsta: ”Mans stāsts sākās 16 gadu vecumā, kad bara instinkta vadīts aizgāju draugiem līdzi uz spēļu zāli, kur arī izdarīju pirmās likmes un ieguvu pirmo laimestu.” Sācis ar automātiem jeb tā saucamajiem ”vienročiem”.

Pēc pirmās veiksmes spēlēšanu turpinājis: ”Protams, ka neapzinājos, ka tā varētu būt problēma, radīt grūtības dzīvē. Taču ik reizi, kā man bija naudas problēmas, es domāju par iespēju doties spēlēt. Jo taču iepriekšējā reizē es biju laimējis.”

Gada laikā puisim nomainījies draugu loks: ”Iepazinos ar tādiem, kuriem arī bija problēmas ar azartspēlēm.” Speciāli gan Juris šādus vienaudžus nav meklējis, taču, acīm redzot, vienādi domājošie sastopas.

”Pēc gadiem diviem tā jau kļuva par mūsu ikdienu,” viņš turpina stāstīt: ”Pirms jebkādiem svētkiem vai pasākuma, kā ir kāda naudiņa, mēs it kā gājām atpūsties uz spēļu zāli. Tajā pašā laikā jau sākās pirmie kredīti, lai tikai varētu uzspēlēt.”

Kad atvērušies pirmie lombardi, uz turieni nesuši elektroierīces, lai tikai būtu nauda, par ko uzspēlēt: ”Tas viss piecos gados pārvērtās tādā mudžeklī, ka ik rītu jau cēlos ar mērķi uzspēlēt.”

Jautāts, kur ticis pie līdzekļiem spēlēšanai, puisis ir atklāts: ”Es manipulēju ar cilvēkiem, meloju radiniekiem, liku savas elektroierīces lombardā. Tādas cilvēciskas īpašības kā godīgums un pašcieņa man pilnībā bija pazudusi.

Varēju izvairīties no visiem, sēdēt tajā iestādē jau diennaktīm. Varēju atslēgt telefonu un pēc tam mammai melot, ka esmu bijis tusēt un pa nakti palicis pie drauga. Domāju tikai par to, kā no mammas atkal izmanipulēt naudu, lai atkal ietu spēlēt.”

Uz jautājumu, vai guvis arī kādu laimestu, Juris atbild nekavējoties: ”Protams, ka nē! Jā, vienmēr, kad gāju uz to iestādi, es jutu, ka posts ir ļoti tuvu, ka pats sev roku bedri, jo parādi tikai auga. Draugu praktiski vairs man nebija, jo visiem es meloju, ar visiem manipulēju. Kad spēlēju, man bija tikai trīs emocijas: dusmas, naids un agresija. Kaut zināju, ka nevinnēšu, tomēr azartspēļu atkarīgajiem ir tā fantāzija, ka nu būs tas lielais laimests, ka atdošu parādus, nopirkšu visiem kažokus utt., beigšu spēlēt un dzīvošu laimīgi.”

”Bet līdz tam, kad es nonācu līdz saprašanai, ka tā iestāde ir izdomāta, lai nopelnītu, nevis tam, lai kāds uzvarētu, viss jau bija iegājis tik dziļi…” viņš piebilst.

Mācās ieklausīties

Nu jau gandrīz gads, kopš Juris vairs nespēlē azartspēles un neiet spēļu zālēs iekšā: ”Nu jau 11 mēnešus esmu skaidrībā. Tieši tā mēs to saucam. Tas ir laiks, kopš es vairs nespēlēju.”

Un turpina: ”Taču es apzinos, ka vēl turpmāko gadu ikdienā man būs jāsastopas ar spēles radītām problēmām. Tās ir kredītu atmaksas, jo vēl joprojām maksāju parādus. Kaut finansu slodze pēc tam, kad beidz spēlēt ir visvieglāk atrisināmā. Vēl ir jāsaskaras gan ar fiziskām, gan juridiskām personām – ģimeni, draugiem. Viņiem jāatzīstas, ka esmu slims cilvēks.”

Juris Vecmīlgrāvī izgājis Minesotas programmu: ”Tā ir programma toksikomāniem, narkomāniem, azartspēlmaņiem un alkoholiķiem. Pēc visa šī ir ļoti grūti atgūt cilvēku cieņu. Tādēļ savu dzīvi šobrīd dzīvoju dienu pēc dienas. Tieši šodienā.” Patlaban viņš vada atbalsta grupu anonīmajiem spēlmaņiem.

Taujāts, kas viņa dzīvē izmainījies pēdējā gada laikā, kopš viņš vairs nespēlē, puisis klāsta: ”Agrāk manī bija tikai dusmas, naids un agresija, es visiem meloju, visus krāpu, slēpos, pats sevi neieredzēju, nespēdams uz sevi spogulī paskatīties. Pēc Minesotas programmas, kuras laikā piecas stundas dienā strādājām ar psihologiem, ar grupas biedriem dalījāmies pieredzē, esmu mainījies. Programmas laikā pirmo reizi sāku ieklausīties sevī un cilvēkos, sapratu, ka man ir savas domas, ka neesmu pakļauts atkarībai, kas mani kontrolē.”

”Pēc Minesotas programmas aptuveni četrus mēnešus man bija eiforijas sajūta,” viņš turpina:

”Apjautu, ka varu kontrolēt savu dzīvi, pieņemt lēmumus varu atbildēt par savu rīcību. Manī bija prieks un laime, spēju paskatīties uz sevi spogulī. Visas šīs mazās lietiņas likās tik ļoti svarīgas un patīkamas! Turklāt apjautu, ka mainās arī mans raksturs. Un tās sajūtas ir vienkārši brīnišķīgas.”

”Minesotā mums ļoti stingri uzsvēra, ka reizi nedēļā obligāti jāpiedalās sapulcēs, jātiekas ar sev līdzīgiem, lai dalītos pieredzē un pārdomās. Ja neiet uz sapulcēm, tad lielākā daļa parasti ”noraujas” vai aizmirst par problēmu un atgriežas pie atkarības,” skaidro puisis.

Un norāda: ”Man samērā liela problēma bija tā, ka Liepājā tobrīd nebija azartspēļu atkarīgo atbalsta grupa. Bija grupas alkoholiķiem un narkomāniem, bet tas man nederēja, man vajadzīgi cilvēki, kuri saprot tieši mūsu problēmu. Jo sapulču ideja ir gūt spēku un motivāciju iet uz priekšu. Dalāmies pieredzē un motivējam cits citu noturēties. Sapulcēs neizskan vārds ”tu”. Ir tikai ”es”, mana pieredze.”

Tādēļ pēc Jura iniciatīvas tika izveidota atbalsta grupa anonīmajiem azartspēlmaņiem: ”Sapulces reāli palīdz. Tiesa, jau vairākas nedēļas esmu bijis viens, bet es turpinu iet, lasu materiālus, izglītojos, lai neatkristu atpakaļ. Negribu riskēt ar to, ko jau esmu sasniedzis.”

Pašam jāapzinās problēma

Jautāts, kur un kā sapratis, ka ir purvā, no kura jātiek ārā, puisis stāsta: ”To, ka ir problēma, sapratu jau pēdējā gada laikā, kad vēl spēlēju, – 20 gadu vecumā. Sapratu: ja tā turpināšu, ir divi varianti – vai nu es palikšu uz ielas vai arī būs kas krimināls un es nonākšu cietumā. Jo es vairs nespēju kontrolēt ne savu rīcību, ne domas. Biju pārņemts un apsēsts ar spēli – slims cilvēks.”

”Es vēl joprojām esmu slims cilvēks,” viņš turpina: ”Bet es veiksmīgi ar to varu sadzīvot. Bet piecu gadu laikā es nospēlēju visu. Man bija darbs – biju bārmenis.

Nekad nevarēju aiziet līdz autobusam, lai aizbrauktu uz mājām. Jo visur pilsētā zaigo spēļu zāļu logi. Un tikko es ieraudzīju kādu no šīm iestādēm, nespēju domāt ne par ko citu, kā par spēlēšanu.

Gāju taisnā ceļā uz turieni un zaudēju visu. Meloju mammai, sakot, ka visu kontrolēju, tajā pašā laikā melojot sev.”

”Vienu dienu apņēmos sevi patiešām kontrolēt, saņemt sevi rokās. Atdevu mammai, kura par manu problēmu zināja, kredītkartes, lai viņa man palīdzētu kontrolēt situāciju. Bet, līdzko kontā ienāca avanss, es aizgāju uz banku, izņēmu naudu un devos spēlēt… Bet mammai tajā pašā laikā rakstīju, ka esmu ar draudzeni. Mamma mani atrada zālē… Tajā mirklī es sapratu, ka man vajadzīga palīdzība, ka esmu slims un pats nespēju kontrolēt sevi.”

Juris piekrīt, ka nevienu spēlmani labi padomi no malas vai aizliegumi neatturēs no spēlēšanas, tāpat kā nevienu alkoholiķi nevar atturēt no dzeršanas, ja viņš to negrib. Pašam spēlmanim jāsaprot, ka viņam ir problēma, ka viņam vajadzīga palīdzība, lai šo problēmu atrisinātu.

Kad viņš atzinis savu problēmu ar mammas atbalstu jau pēc trim dienām viņš bijis Minesotas programmā. Azartspēles pilnībā izgriezušas no Jura dzīves piecus gadus. 

Taujāts par pašsajūtu, puisis atzīst: ”Esmu laimīgs. Ja iepriekš nekontrolēju situāciju un sāku ārdīties par niekiem, tad nu esmu mierīgs. Esmu atvērts un harmonisks. Jo esmu sapratis, ka neatrisināmu problēmu nav.”

Vēlas palīdzēt

”Ik diena man ir pateicības pilna diena, priecājos par sīkumiem. Jo dzīve iet uz priekšu. Es kontrolēju situāciju. Parādus es atdošu, sevi es iekšēji esmu sakārtojis. Viss ir sabalansēts. Ne tā kā iepriekš, kad man bija vienalga, kā es izskatos un ko es ēdīšu.”

Uzlabojušās arī puiša attiecības ar mammu un tuviniekiem: ”Tāds kontakts, kāds ir šobrīd, manuprāt, nav bijis nekad iepriekš. Mēs vairs necīnāmies viens pret otru, esam kļuvuši atvērtāki. Jo atkarība jau skar arī tuviniekus, kuri kļūst līdzatkarīgi. Tāpēc strādājam ar mammu gan kopā, gan katrs par sevi.”

Juris atradis darbu un atzīst: ”Pēc dzeltenās grāmatas cenšos dzīvot dienu pēc dienas. Grāmatā ir veseļošanās programma, vienotības programma. Tā ir skelets manai ikdienai.”

Arī pa pilsētu, garām spēļu zāļu spožajām izkārtnēm, iet kļuvis vieglāk: ”Kādreiz bija tā, ka, ieraugot uzrakstu, kalkulēju, kā sablēdīties, lai varētu uzspēlēt. Tagad es braucu garām šīm iestādēm, redzu tās, bet man galvā ir doma: esmu tur bijis, pašā apakšā, lejā, bet man tas vairs nav interesanti un es negribu tur vairs būt. Tagad gribu būt augšā un nepadoties. Man ir interese būt skaidrībā, augt un attīstīties kā personībai.”

Viņš atzīst, ka zina salīdzinoši daudz cilvēku, kuriem ir problēmas ar azartspēļu atkarību:

”No malas neviens spēlmani pret viņa paša gribu glābt nevar. Kamēr cilvēkam ir ilūzija, ka vēl var uzspēlēt un varbūt laimēt, nekas nemainīsies. Spēlmanim jānonāk līdz pašai apakšai, līdz pašam dibenam, lai apjēgtu, ka ir problēma.

Pats zemākais punkts jeb dibens ir tad, kad cilvēks padodas slimības priekšā un saka: viss, es vairs nekontrolēju savu dzīvi, esmu atkarības priekšā bezspēcīgs. Kad cilvēks ir padevies, tikai tad viņš ir gatavs pieņemt un pat meklēt palīdzību.”

”Tāpat ir ar alkoholiķiem,” salīdzina Juris: ”Ja alkoholiķis neapzinās, ka viņam ir problēma, tad aizrādījums no malas neko nedos. Gluži pretēji – cilvēks par spīti ieslīgs vēl dziļākā purvā. To varu teikt pēc pieredzes.”

Jautāts, kādēļ par savu purva bridēja pieredzi gatavs pastāstīt, Juris atzīst: ”Priecājos par to, ka savu pieredzi varu izstāstīt. Pirmkārt, tādēļ, ka, uzzinot manu pieredzi, kāds spēs savilkt paralēles, atzīt problēmu un saprast, ka ir cilvēki, kas uzklausīs, un ka var ārstēties. Turklāt tepat Liepājā. Ir anonīmo spēlmaņu atbalsta grupa un mums Flotes ielā 7 sapulces notiek katru svētdienu divos dienā.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz