Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jau sestdien atklās Liepājas Olimpisko centru

Jau sestdien atklās Liepājas Olimpisko centru
29.07.2008 15:31

Dažas dienas pirms oficiālās halles atklāšanas svētkiem, otrdien, 29. jūlijā, Liepājas Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, Domes izpilddirektors Edgars Rāts un Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš aicināja masu medijus uz Liepājas Olimpisko centru, kur izrādīja sporta halles telpas un pastāstīja par tās piedāvātajām iespējām. Kā atzina U. Sesks, sākotnēji halles atrašanās vietai tika izraudzīti vairāki iespējamie varianti: Raiņa parks, Jaunliepājas tirgus, Šķirotava, Zirgu sala un, kā piektais variants, Dinamo stadions. Bet rūpīgi apsekojot un izpētot visas šīs vietas, secinājām, ka neviena no tām nav piemērota, jo šajās vietās nebija attīstīta transporta un komunikāciju infrastruktūra.

Kā labākais variants tika atzīta toreizējā Liepājas Sporta un kultūras pils. 2005. gada 8. decembrī, Domes ārkārtas sēdē, tika atbalstīta projekta ”Liepājas Olimpiskā centra Multifunkcionālās sporta halle” īstenošana. Domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka liepājnieki var būt lepni, ka tik ātrā tempā mūsu pilsētā tapis moderns sporta centrs, kas būs pieejams ikvienam pilsētas iedzīvotājam. 

”Ir patiesi liels prieks, ka 2006. gadā Latvijas Olimpiskā komiteja un Liepājas pilsētas Dome atbalstīja ideju par halles celtniecību. Katrā darbā ir jāspēj izvirzīt mērķi un to arī sasniegt. Esmu gandarīta, ka halles celtniecība tapusi labā sadarbībā ar valsti”, teica S. Golde. Turklāt, pateicoties Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas piebūves celtniecībai, blakus Liepājas Olimpiskajam centram ir atbrīvojies bērnudārzs, kurā agrāk mācījās 5. vidusskolas pamatskolas klases. Šajā vietā taps sportistu dienesta viesnīca, kuras celtniecība tiks finansētā no halles būvniecības gaitā atgūtā pievienotā vērtības nodokļa, kas sastāda ap diviem miljoniem latu. 

Jaunās sporta halles noslogotība tiek plānota jau laicīgi, tiek sastādīts nodarbību grafiks, bet kā šobrīd varēja pastāstīt Sporta pārvaldes vadītājs A. Lagzdiņš, multifunkcionālās sporta halles zāles no 8.00 – 15.00 izmantos vispārizglītojošās skolas, no 15.00 – 20.00 sporta skolas, savukārt pēc tam īrnieki, kuri vēlēsies iznomāt halles zāles. 

2. augustā ar krāšņu gājienu no Rožu laukuma sāksies Liepājas Olimpiskā centra multifunkcionālās sporta halles atklāšanas pasākumi. Tie ir izplānoti tā, lai interesanti būtu gan bērniem, gan pusaudžiem, gan pieaugušajiem – padomāts ir par visiem.  

Gājiens, kas virzīsies no Rožu laukuma uz LOC sporta halli būs dažādiem pārsteigumiem bagāts, un tajā piedalīsies Liepājas labākie sportisti, tai skaitā arī motosportisti uz kvadricikliem, mākslinieki un citi. Pulcēties visi interesenti var jau no plkst. 12.00 pie TN Kurzeme, kas dāvina šim pasākumam speciālu programmu bērniem: rotaļas, seju apgleznošana, ziepju burbuļu pūšana, dažādu formu (tēlu) veidošana no baloniem. Gājienā kopā ar liepājniekiem dosies arī gājiena galvenais varonis Liepājas simbols Lauva kopā ar pieciem maziem lauvēniem. Gājienu kuplinās dzīvās skulptūras, motorizētās vienības, kā arī divi pūtēju orķestri, pūtēju orķestris ”Auseklītis” un Kazdangas pūtēju orķestris. Gājiena laikā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vērot arī divus netradicionālus salūtus, kādi tie būs, ikviens varēs pārliecināties klātienē.  

Speciāli atklāšanas gājienam tiek veidota liepājnieku kolonna un ikviens, kuram ir šāda vēlēšanās var pieteikties www.liepajniekiem.lv konkursu sadaļā. No pirmajiem 150 tiks izlozēti 15 laimīgie, kuri saņems dāvanu kartes un varēs pusdienot jaunatklātajā kafejnīcā “Lotte” Liepājas Olimpiskā centra pirmajā stāvā. 

2. augustā visiem halles apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar halles telpām un kopā ar Liepājas labākajiem sportistiem un sporta veterāniem iepazīt katru no halles zālēm, vērojot paraugdemonstrējumus, kā arī pašiem izmēģinot veiksmi kādā no sporta veidiem. Savukārt, tie, kuri nevarēs piedalīties halles atklāšanas svētkos klātienē, varēs tiem sekot līdzi klausoties Rietumu radio. Paredzēts, ka tiešās reportāžas varēs vērot arī internetā: mājas lapās www.liepaja.lv, www.liepajniekiem.lv un www.esports.lv.   

Šobrīd ikviens var izteikt savu viedokli par multifunkcionālās halles atklāšanu, piedaloties balsojumā nedēļas jautājumā Liepājas Domes mājas lapā www.liepaja.lv 

Uzziņai: 

LOC multifunkcionālā sporta halle ir mūsdienīga sporta būve, kura aprīkota ar modernāko sporta ekipējumu un aparatūrām. Hallei ir četri stāvi, kuros izvietotas vairākas zāles, kuras paredzētas dažādiem cīņas sporta veidiem, boksam, galda tenisam, kā arī dejām un konferenču rīkošanai. Pavisam sporta hallē ir 8 zāles un 11 sporta telpas. Ikvienam interesentam sporta hallē būs iespēja apmeklēt fitnesa zāli vai doties uz aerobikas nodarbībām kādā no divām aerobikas zālēm. Fitnesa zonas operators būs Sporta klubs ”Olimps” no Rīgas. Sportistu atpūtai būs pieejams arī relaksācijas centrs halles cokolstāvā, kurā ir džakuzi, divu veidu saunas un neliels baseins. Līdz Jaunajam gadam plānots aprīkot arī Sporta medicīnas centru, kurā ieeja būs no Brīvības ielas puses. Galvenā ēkas telpa ir arēna, kurā ir sporta laukums, kuru var pielāgot gan basketbolam, gan florbolam un volejbolam. Sporta laukumus var atdalīt ar starpsienām, ir arī pārvietojama tribīne, kuru nepieciešamības gadījumā no laukuma var noņemt, bet kad tā ir vajadzīga, atkal uzlikt atpakaļ. Saliktā veidā tribīne aizņem tikai 2m un 10 cm. Sporta sacensību laikā galvenajā arēnā būs aptuveni 3000 sēdvietu.  

LOC sporta hallē varēs rīkot arī kultūras pasākumus. Vecā kultūras pils zāles vietā tagad tapusi mūsdienīga zāle ar nosaukumu ”Rožu” zāle, kurā būs iespējams noklausīties dažādus koncertus un noskatīties izrādes. ”Tango” zālē savus skatītājus priecēs sporta deju dejotāji, ”Spoguļu” zāli izmantos baleta cienītāji, bet ”Liepu” un ”Saules” zālēs būs iespējams rīkot dažādas konferences un seminārus.  

Multifunkcionālajā sporta hallē bez lielajām zālēm ir arī daudz un dažādas citas telpas, vairākas plašas garderobes, informācijas centri, apsardzes telpas, tulkošanas kabīnes, speciāla VIP zona ar 50 vietām, kafejnīcas, no kurām viena darbosies pastāvīgi, bet parējās uz lielākiem pasākumiem. Tiem bērniem un jauniešiem, kuri ātrāk ieradīsies uz treniņiem sporta hallē būs pieejama pat bibliotēka ar nosaukumu ”Varavīksne”, kur varēs kavēt laiku pirms treniņa palasot kādu grāmatu vai izmantojot interneta pieslēgumu. Olimpiskajā centrā savu mājvietu radis arī Bērnu un jauniešu centrs, un, protams, arī sporta organizācijas – Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvalde, Liepājas basketbola skola un Liepājas Kompleksā sporta skola. Apmeklētāju ērtībām visapkārt sporta kompleksam būs ierīkotas autostāvvietas, tai skaitā arī pazemes autostāvvieta 70 automašīnām un stāvlaukums blakus esošajā tirgus laukumā.  

Liepājas Olimpiskā centra celtniecība ir Liepājas pašvaldības un Latvijas Olimpiskās komitejas kopīgs projekts. Ēkas celtniecības kopējās izmaksas sasniedz 14, 2 miljonus latu.

Evita Enģele,
Domes
sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­āliste

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz