Trešdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jūrmalas ielā darbu sāk jauna ģimenes ārstu prakse

Liepāja ir pilsēta, ko aizvien vairāk jauno ģimeņu izvēlas par savu mājvietu. Taču viena no neatrisinātām problēmām, ar kuru nākas saskarties, – trūkst ģimenes ārstu. Vidēji uz vienu ārsta praksi ir 3000 pacientu, un aktīvākas slimošanas periodos jārēķinās ar garu rindu.

Jūrmalas ielā darbu sāk jauna ģimenes ārstu prakse
Ārste Linda Reicle (stāv no kreisās) par savu darbu deg, tas ir acīmredzams un jūtams. Lai arī šobrīd darba gaitās nāksies ieturēt nelielu ģimenisku pauzi, ārste ar prieku jaunās telpas nodod kolēģēm. Ģimenes ārstes Līga Bergmane (no labās) un Džūlija Kurčatova pacientus dalīs atkarībā no sarežģītības pakāpes un risināmiem jautājumiem. (Foto: Egons Zīverts)
Ārste Linda Reicle (stāv no kreisās) par savu darbu deg, tas ir acīmredzams un jūtams. Lai arī šobrīd darba gaitās nāksies ieturēt nelielu ģimenisku pauzi, ārste ar prieku jaunās telpas nodod kolēģēm. Ģimenes ārstes Līga Bergmane (no labās) un Džūlija Kurčatova pacientus dalīs atkarībā no sarežģītības pakāpes un risināmiem jautājumiem. (Foto: Egons Zīverts)
27.11.2023 00:30

liepajniekiem.lv

“Šī iemesla dēļ mūsu privātpraksē ir divas ārstes, esam gatavas izaicinājumiem un pieņemam arī jaunus pacientus,” saka SIA “Liepājas ģimenes veselības centrs” izveidotāja Linda Reicle.

Centrs šobrīd ievācies jaunās telpās Jūrmalas ielā 24/28, pirms tam dakteres L. Reicles ārsta praksi pacienti apmeklēja VCA  poliklīnikā “Liepāja”.

“Veselības inspekcija visu apsekojusi, pieņēmusi par labu esam, tad nu ar prieku varam vērt vaļā jaunās telpas saviem pacientiem,”

saka prakses radītāja un aicina mūs iekšā.

Viņa neslēpj, ka ieguldīts vērienīgs darbs. Bija plānots ievākties jau vasarā, bet realitātē tas izdevies vien novembra beigās.

Doma par jaunām telpām briedusi ilgu laiku. Jau pārņemot iepriekšējās ārstes ģimenes praksi, daktere sapratusi, ka izmaiņas ir vajadzīgas.

Liepājas ģimenes veselības centrs turpmāk atradīsies Jūrmalas un Alejas ielas krustojumā. Vienīgais, kas mainās pacientiem, ir atrašanās vieta, visi pakalpojumi un izmaksas paliek nemainīgas. Foto: Egons Zīverts

“Poliklīnikā bija divas klasiskas telpas, vienā sēž medicīnas māsa un otrā daktere. Neesmu radusi tā strādāt, iepriekšēja pieredze gūta pēc cita modeļa, kur procedūru telpas bija uz vietas, arī manipulācijas varēja veikt.

Ar laiku dabūjām vēl vienu telpu no citas ģimenes dakteres, bet līdz ar to nāca klāt arī papildu pacienti, vajadzēja vēl darbiniekus, vēl telpas.

Poliklīnika nav bezizmēra, nācās meklēt ko citu. Viegli tas nebija, jo pieejamības ziņā pielāgotu pirmā stāva telpu Liepājā ir ļoti maz.”

Daudz darīs pašu spēkiem

L. Reicle zina teikt, ka iepriekš te bijusi telpa skaistumkopšanai, vēlāk mēģināts to pārtaisīt, tomēr viss pamests pusratā.

“Nekas cits neatlika, kā visu vākt kopā. Būtībā to varētu dēvēt par vienkāršoto pārbūvi,” saka daktere un izrāda telpas: divi ārsta kabineti, uzgaidāmā telpa, kabinets māsiņai un procedūru istaba.

“Būs pieejama laboratoriskā diagnostika, ekspresdiagnostika. Sadarbojamies ar laboratoriju, būs arī pašiem sava centrifūga. Dakteres kabinetā izvietota transformējama kušete, procedūru kabinetā pieejams transformējams krēsls, kas var kalpot dažādām funkcijām – arī kā ginekoloģiskais krēsls. Viss ir kompakti pielāgots,” rāda ģimenes ārste.

Ja reiz ginekologs nav uz vietas, kādēļ nepieciešams šāds krēsls? “Tā ir mūsdienu problēma Latvijā, jo ļoti daudziem pacientiem nav skaidrs, ko īsti dara ģimenes ārsts.

Ir pierasts pie padomju laiku terapeitu sistēmas – ģimenes ārsts sēž pie galda un raksta kartītes. Vairs jau gluži tā nav.

Varam veikt ginekoloģiskas apskates vai manipulācijas, dzemdes kakla skrīningu, profilaktiskas apskates, ausu, kakla, deguna apskates. Protams, to var izvēlēties nedarīt, turklāt tas vienkāršāk izdarāms poliklīnikā, kur blakus kabinetos sēž ķirurgs, pretī ginekologs, LOR, un tu vienkārši futbolē pacientu pa kabinetiem,” skaidro L. Reicle.

Mūsdienīgs ģimenes ārsta kabinets, kurā padomāts, lai ērti būtu kā ārstam, tā pacientam. Viss apskatei nepieciešamais ir rokas stiepiena attālumā, kušete vajadzības gadījumā pielāgojama. Ja nepieciešama papildu izmeklēšana, procedūru kabinets ir tepat blakus. Foto: Egons Zīverts

Vairāki ģimenes ārsti arī īsti neorientējas pediatrijā, tādēļ bērniņa uzraudzīšanai ieteic papildus pameklēt pediatru.

“Tā tam nevajadzētu būt. Šāda situācija radās brīdī, kad tapa ģimenes ārstu institūts, pediatri un terapeiti pārkvalificējās par ģimenes ārstiem, un tad nu terapeiti nejutās pārliecinoši bērnu jomā, savukārt pediatri īsti nezināja, ko iesākt ar pieaugušo.

Ģimenes ārsta vārds jau pats par sevi runā, ka atbilstoši būtu jāstrādā ar visu ģimeni – bērniem, pieaugušajiem un senioriem.

Taču, ja tu kā speciālists nejūties pārliecināts kādā jomā, labāk to atklāti teikt nekā tēlot zinošu. Lai arī Latvijā ir priekšvēsture, kas šādu situāciju radījusi, gribas nākotnē skatīties cerīgi – jaunie speciālisti ir motivēti un ieinteresēti darboties. Cenšamies gūt pieredzi ārvalstīs un dodam to tālāk saviem pacientiem,” saka ārste.

Jaunajiem gribētos pretimnākšanu

Daktere jau iepriekš atklāja, ka šobrīd viņas izveidotajā praksē tuvākos divus gadus darbosies kolēģes, jo viņa pati dosies bērna kopšanas atvaļinājumā. Viena no tām ir sertificēta ģimenes ārste Līga Bergmane, otra – Džūlija Kurčatova.

Viena prakse, bet divas ārstes? “Lai kvalitatīvi aprūpētu 3000 vai vairāk pacientu, ar vienu ārstu nepietiek,” saka L. Reicle.

Privātprakses īpašniece atklāj, ka ar savu izveidoto komandu ļoti lepojas, māsiņas Laura un Zane esot atsaucīgas un ārstes profesionālas.

Turklāt L. Bergmani un L. Reicli vieno ne vien kopīgās studijas, bet arī tālākie mērķi – abas jaunās ārstes ir Latvijas Jauno ārstu asociācijas Ģimenes medicīnas darba grupas biedres un cenšas aktīvi aizstāvēt savu pozīciju, vajadzības un izvirzīt priekšlikumus.

Lielākoties jaunie speciālisti izvēlas palikt Rīgā, tādēļ arī Liepājā ģimenes ārstu skaits ir nepietiekams. “Ir jāsaprot, kāpēc tā ir. Ja tu nāc kā jauns ģimenes ārsts, kurš strādā pēc jaunā modeļa, tev vajag telpas, kas atbilst prasībām, procedūrām, un plašumu, kur izvērsties. Mazas telpiņas vienkārši neder, bet lielākas arī nevar tā vienkārši atvērt. Visi šie aspekti arī ir iemesli ārstu trūkumam,” uzskata L. Reicle.

“Labais piemērs būtu, ja pašvaldība šādiem aicinājumiem nāktu pretī, diemžēl vairākās pašvaldībās tas nav jūtams,”

papildina L. Bergmane.

“Līdzīgi bija arī mūsu gadījumā, man kā privātam uzņēmējam ieteica meklēt atbalstu pie “Altum”. Man ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu, es apkalpoju procentuāli lielu skaitu Liepājas iedzīvotāju, tomēr pretimnākšanas nav. Sāpīgi tas ir.

No vienas puses, pašvaldība it kā satraucas, ka ģimenes ārstu nav, no otras puses, kad viņiem prasa atbalstu, to noraida,” stāsta L. Reicle.

Ārstes pamanījušas, ka cilvēki raizējas, vai šāda pārkārtošanās neatsauksies uz pacienta iemaksām. Dakteres skaidro, ka nav jāsatraucas, viss, kas tika sniegts iepriekš, būs pieejams arī turpmāk, būtībā viss paliek pa vecam.

Lielākas pārmaiņas skar pašu prakses izveidotāju, kurai turpmāk jādomā par telpu uzturēšanu.

“Vakar saņēmām e-pastu no Ģimenes ārstu asociācijas, ka mums piešķirtais finansējums 2024. gadā tiek samazināts 13% apmērā, tad nu nācās sēdēt un plānot, kas jādara šobrīd, lai noturētos, plāni par attīstību un izaugsmi pagaidām jāatliek. Skatīsimies uz priekšu un darīsim, ko varēsim,” L. Reicle ir cerīga.

Uzziņai

Ģimenes ārsti Liepājā 2023. gadā

Šobrīd Liepājā darbojas 47 ģimenes ārsta prakses, t.sk. divas prakses darbojas gan Liepājā, gan Dienvidkurzemes novadā.

Vidējais Liepājas ģimenes ārsta vecums ir 60 gadi.

30% ģimenes ārstu ir pensijas vecumā (vecāki par 65 gadiem – 14 prakses), 32% ir vecumā no 60 līdz 64 gadiem (15 prakses), 21% ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem (10 prakses), savukārt jaunāki par 49 gadiem ir 17% (8 prakses).

Pašvaldība maksā stipendijas pieciem topošajiem ģimenes ārstiem, t.sk. ir viena pirmā gada rezidente, četras otrā gada rezidentes, kas attiecīgi darbu varēs uzsākt 2025. un 2026. gadā.

Divas stipendiātes rezidentūru ir pabeigušas (Dr. Butajeva un Dr. Ošeniece) un sākušas darbu praksē.

Avots: Liepājas dome

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz