Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunieši pa pēdām dažādu profesiju pārstāvjiem

Jaunieši pa pēdām dažādu profesiju pārstāvjiem
Foto: Jeļizaveta Borodina
11.02.2015 14:03

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Daudzās darba vietās šodien, 11. februārī, ikdiena ir nedaudz savādāka, jo skolēni izvēlējušies profesijas, kuras viņus interesē un iepazīst dažādu uzņēmumu un iestāžu ikdienas darbu. Ne vienam vienam speciālistam šodien visur līdzi staigā jaunie censoņi, kas cenšas saprast, kura ir tā profesija, kurā patiešām vēlētos strādāt.

Arī pie mums, portālā www.liepajniekiem.lv un laikrakstā “Kurzemes Vārds”, šodien viesojas ēnas, lai saprastu, ko tad īsti nozīmē žurnālista darbs. Mēs kopā ar savām ēnām devāmies uz dažādām iestādēm, lai ielūkotos, kā Ēnu diena noris citur.

Liepājas Universitātē dažādu profesiju pārstāvju ikdienu šogad pieteikušies vērot piecpadsmit skolēni no Liepājas, Pāvilostas un Talsu vidusskolām. Skolēni ir izvēlējušies ēnot dekāna, informācijas tehnoloģiju projektu vadītāja, psihologa, jurista, ārējo sakaru koordinētāja, sabiedrisko attiecību speciālista un logopēda profesijas. Šogad LiepU ir deviņi ēnu devēji, portālam pavēstīja LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Karlīna Mikne.

J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 11. klases skolniece Ieva Plostniece izvēlējusies Liepājas Universitātē ēnot logopēdes profesiju: ”Mana izvēle svārstās starp tieslietām un logopēdiju. Manuprāt, tās ir divas atšķirīgas nozares, tāpēc izvēlējos ēnot logopēdiju, lai plašāk iepazītu šo profesiju.”

Savukārt LiepU Sabiedrisko attiecību daļā šodien viesojas divas ēnas, kuras vēlas iepazīt sabiedrisko attiecību speciālistu darba ikdienu. Jolanta Barane par savu izvēli stāsta: “Nākotnē plānoju studēt universitātē, bet vēl svārstos starp divām izvēlēm – jauno mediju speciālists vai sabiedrisko attiecību speciālists. Pagaidām tieši sabiedriskās attiecības mani saista vairāk, tādēļ šodien vēlos uzzināt, kā viss notiek.”

Arī Līva Laima Kazāka šobrīd ir starp divām izvēlēm, viņas intereses ir gan grāmatvedība, gan sabiedriskās attiecības. “Atnācu, lai iepazītu sabiedrisko attiecību jomu labāk – kādi ir galvenie uzdevumi, kāda ir ikdiena,” stāsta Līva Laima Kazāka. Viņa Ēnu dienā piedalījusies arī citus gadus un pērn ēnojusi basketbola treneri.

Liepājas Universitātes Ārzemju sakaru daļa (LiepU ĀSD) uzņem trīs ēnas no Liepājas 15.vidusskolas – Emīliju no 7. b klases, Danu no 10. klases un Aneti no 12.klases. Meitenes šodien ēno ĀSD vecāko referenti Ēriku Laubergu un referenti Līgu Anškēvicu. Kā pastāstīja Ērika Lauberga, ēnas tika iepazīstinātas ar Ārzemju sakaru daļas darba specifiku, dažādiem dokumentiem, izdales materiāliem, kā arī piedalījās Erasmus+ programmas informatīvajos semināros, kuros ĀSD darbinieces iepazīstināja Liepājas Universitātes studentus ar studiju vai prakšu mobilitātēm ārzemēs.

Kā ik gadus, arī šogad ne mazums ēnotāju vēlējās ielūkoties Liepājas domes darba ikdienā. Ēnotāji bija gan domes priekšsēdētājam un vietniekiem, gan arī Vides un veselības daļā, Būvvaldē un citās struktūrvienībās. Domes priekšsēdētāja vietniekam Gunāram Ansiņam darba gaitās šodien sekoja J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas 12. klases skolniece Guna Tīde. Meitene atzīst, ka guvusi ļoti noderīgu un interesantu pieredzi.

Guna kopā ar G. Ansiņu šodien apmeklēja Liepājas lidostu, lai iepazītos ar rekonstrukcijas laikā paveiktajiem darbiem. Tāpat kopā ar politiķi, jaunietei bija iespēja apmeklēt uzņēmumu “Blue Shock Bike”, kā arī piedalīties sanāksmē. “Tiešām ļoti interesanta pieredze, tā ir iespēja apmeklēt dažādas vietas, sekot līdzi notikumiem. Ne jau visi vienkārši var ierasties lidlaukā un sekot līdzi kā notiek rekonstrukcija.

Arī dalība domes sanāksmē Gunai bijusi jauna pieredze. “Ne visiem ir iespēja piedalīties šādā sanāksmē, sapratu, kā tas viss notiek, kāda ir lēmumu pieņemšana. Bet pats galvenais, ko sapratu – viens lēmums var izmanīt ļoti būtiskas lietas,” par pieredzēto saka Guna Tīde.

Arī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē šodien viesojās kupls skaits ēnotāju, kas vēlējās uzzināt vairāk par policistu ikdienu. VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga pastāstīja, ka katru gadu Ēnu dienā ļoti daudz jauniešu vēlas ēnot tieši policistus.

“Vislielākā interese ir Liepājā, bet arī citās Kurzemes pilsētās notiek Ēnu diena. Šodien mēs ļāvām jauniešiem iepazīt policijas darbu dažādās sfērās. Jaunieši tikās un iepazinās ar kinologu un speciāli apmācītu suni. Bērniem vienmēr patīk tikšanās ar kinologu, viņi arī uzdod sev interesējošos jautājumus. Tāpat ēnām bija varētu pat teikt ekskluzīva iespēja ielūkoties šautuvē,” pastāstīja Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga.

Ēnas ielūkojās arī Valsts policijas drošības klasē, kur notiek dažādi preventīvi pasākumi, kā arī noskatījās policijas darbinieku izveidotu videofilmu par to, kā norit policistu darba ikdiena. Jaunieši ieskatījās arī dažādu policijas ekspertu darba kabinetos, kur policijas pārstāvji demonstrēja, piemēram, to kā tiek izņemtas dažādas vielas un pulveri, kā ar tām strādā, lai noteiktu, kas ir to sastāvā.

Tāpat ļoti liela interese jauniešiem ir par ceļu policijas darbu un Ēnu dienā viņiem bija arī iespēja vērot, kā policisti strādā pilsētas ielās, lai regulētu satiksmi un vērotu, vai ceļu satiksmes dalībnieki ievēro visus noteikumus.

DALP 5. vidusskolas skolēns Roberts Oļeiņiks stāsta, ka darbs policijā viņu interesē un it īpaši psiholoģiskais aspekts šajā profesijā. “Fiziskā izturība man ir, bet šodien šeit mēģinu saprast vai arī psiholoģiski šis darbs man būtu piemērots,” pastāstīja Roberts.

Savukārt viņa skolas biedrs Markuss Leinbots stāsta: “Esmu gājis jaunsardzē, tas man iepatikās un domāju iet arī kaut kur tālāk šajā jomā. Jau pats sākums šai dienai bija ļoti ieintriģējošs, satikāmies ar kinologu, nespēju noticēt, ka suns tik ļoti kādu klausa, atšķirībā no mana suņa,” smaida Markuss. Viņš arī novērtē, ka bija iespēja paviesoties policijas šautuvē. “Interese par šo profesiju man ir ļoti liela. Domāju, ka stāšos Policijas koledžu un ceru, ka strādāšu šeit, Valsts policijā,” plānos dalās Markuss.

Bet trīs
jaunieši no Grobiņas ģimnāzijas sestās un divpadsmitās klases
viesojās Zemessardzes 44.kājnieku bataljona štābā Liepājā,
Atmodas bulvārī 9, lai ēnu dienas ietvaros ”ēnotu” bataljona
komandieru majoru Vilmāru Vecvagaru. Kā
motivāciju apmeklēt Zemessardzes 44.kājnieku bataljonu jaunieši
minēja interesi par militārām lietām, ieročiem un ekipējumu,
kā arī vēlmi turpmāk savu nākotni saistīt ar profesionālo
dienestu.

Jaunieši
Ēnu dienā iepazinās ar bataljona komandiera pienākumiem un
veicamajiem uzdevumiem, kā arī ar bataljona rīcībā esošo
bruņojumu, ekipējumu un transporta tehniku. Divi no šiem
jauniešiem, kuri darbojas Jaunsardzē, aktīvi iesaistījās
diskusijās, izvēršot interesantas sarunas par militāro jomu. Jaunieši
atzina, ka bataljona komandiera amats nav viegls – vajadzīga liela
pārliecība, pieredze un laiks. 

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz