Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Jūrniecības koledžas mācību kuģi nogādā uz remontu

Jūrniecības koledžas mācību kuģi nogādā uz remontu
Foto: Ruslans Šuļga
27.03.2018 11:21

liepajniekiem.lv

Šodien, 27.martā, interesants skats bija vērojams Liepājas ostas promenādē – Liepājas ostas velkoņi no piestātnes aizvilka Liepājas Jūrniecības koledžas mācību kuģi ”Namejs”, ko savulaik Jūrniecības koledža saņēma no Jūras spēkiem, novēroja portāls.

Kā pastāstīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, Jūrniecības koledžas mācību kuģis ”Namejs” tauvā tika aizvilkts uz Tosmares kuģu remonta rūpnīcu, lai tam tiktu veikts korpusa remonts, jo mācību kuģim ir radusies sūce.

Tas nozīmē, ka kādu laiku, kamēr mācību kuģim tiks veikti remontdarbi, ”Namejs” promenādē nebūs redzams.

Atgādināsim, ka bijušais Jūras spēku karakuģis ”Namejs” kopš 2009.gada vasaras tika nodots jūrskolas lietošanai un kalpo par mācību bāzi.

M-03 ”Namejs” savulaik bija mīnu meklētājs ir karakuģis, kas paredzēts ienaidnieka izvietoto jūras mīnu meklēšanai un iznīcināšanai. Tāds tas savulaik arī būvēts. Atšķirībā no mīnu traleriem, kas paredzēti noteiktu apgabalu attīrīšanai no vienkāršāku mīnu laukiem, mīnu meklētāji ir piemērotāki atsevišķu, daudz sarežģītākas konstrukcijas mīnu atklāšanai un neitralizēšanai.

2009.gada 8.aprīlī, pēc vairāku jaunu karakuģu iegādes, ”Nameju” Jūras spēki nodeva Liepājas Jūrniecības koledžai.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli