Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kredīts no glābiņa kļuvis par šķērsli

Kredīts no glābiņa kļuvis par šķērsli
Foto: Egons Zīverts
01.09.2016 07:06

"Kurzemes Vārds"

Vēloties mainīt mājas apsaimniekotāju, Brīvības ielas 13./15. namā dzīvojošie cilvēki ir nonākuši strupceļā. Jaunais apsaimniekotājs – uzņēmums “Livonijas nami” – ir gatavs kaut vai tūlīt ķerties pie darba, bet līdzšinējais – “Namu serviss APSE” – nelaižot vaļā. Iedzīvotāji uzskata, ka pret viņiem izvērš šantāžu, bet amatpersonas saka: nokārtojam finansiālās saistības un šķiramies kā draugi.

Konflikts radies šā gada sākumā. “Mums beidzot vadzis bija pilns,” skaidro viena no šīs mājas biedrības valdes pārstāvēm Agita Šterna. Kamēr uzņēmuma vadībā bijis iepriekšējais firmas īpašnieks Gatis Kālis, viss esot bijis kārtībā. Tolaik apsaimniekotāji mājā veicamos darbus apsprieduši ar biedrības valdi vai plašākus – sasaucot dzīvokļu īpašnieku sapulci. Taču viss mainījies, kad par uzņēmuma “Namu serviss APSE” saimnieku kļuvusi starptautiskā kompānija “City Service”.

“Ar to brīdi arī komunikācija valdei un mājas iedzīvotājiem ar apsaimniekotāju praktiski pārtrūka,” stāsta A. Šterna. “Vairs nekādu sarunu un konsultāciju par darāmajiem darbiem un darbu plānošanu. Vien no ikmēneša bilancēm uzzinājām, kas mājā paveikts, un summas bija lielas – ik mēnesi pa 400, 500 un vairāk eiro, turklāt, kas pats nesaprotamākais, gandrīz vienmēr darbi veikti ar avārijas dienesta starpniecību.” Līdzās nopietnākiem darbiem, kā, piemēram, sūkņa nomaiņa siltummezglā, par vienu no lielākajiem kurioziem viņa min to, ka avārijas dienests mainījis arī kustību sensoru pie nama kāpņu telpas. Bet vienu no lielākajiem šokiem iedzīvotājiem sagādājis 700 (!) eiro liels rēķins par komunālo apgaismojumu.

“Līdz tam, lai arī summas par paveiktajiem darbiem mums šķita pārāk lielas, nebijām cēluši pretenzijas – nebijām tā īsti sekojuši līdzi atskaitēm, jo uzticējāmies. Bet tad “APSE” atzina – jā, tie 700 eiro esot kļūda,” atceras A. Šterna. Un jautā – tad kur ir garantija, ka arī iepriekš nav bijušas līdzīgas kļūdas? Dzīvokļu īpašnieki uzskata: ja apsaimniekotājs konsultētos ar valdi par ieplānotajiem darbiem, iespējams, atrastu variantus, kā tos izdarīt lētāk. Bet sarunas gluži vienkārši nenotiekot. “Viņi ir zaudējuši mūsu uzticēšanos, tāpēc arī nolēmām mainīt apsaimniekotāju,” saka A. Šterna. 29. februārī sasaukta dzīvokļu īpašnieku sapulce un pieņemts lēmums par apsaimniekotāja maiņu. Tad arī sākušās domstarpības.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 1.septembra numurā.

#kvards-20160901-09#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz