Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kurzemes reģiona pārvaldē amatus līdz šim apvienojusi ceturtā daļa policistu

Kurzemes reģiona pārvaldē amatus līdz šim apvienojusi ceturtā daļa policistu
07.02.2011 11:27

Atslēgvārdi

No 650 darbiniekiem, kuri strādā Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē, aptuveni ceturtā daļa ir saņēmuši atļauju savienot amatus, lielākoties viņi strādā apsardzes firmās, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

Viņš norāda, ka traģiskie notikumi Jēkabpilī būtiski ietekmēs policijas darbu un daudz lielāka vērība turpmāk tiks pievērsta disciplīnai.

“Šī gada sākumā vēl pirms notikumiem Jēkabpilī biju uzdevis apkopot informāciju par darbiniekiem, kuriem ir izdotas atļaujas savienot darbu policijā ar citu amatu ārpus darba laika, lai izvērtētu, vai tas netraucē tiešo amata pienākumu pildīšanai, kā arī, lai noskaidrotu, kādi amati tiek savienoti,” informēja Grūbis.

Viņš atzīst, ka “statistika ir diezgan nopietna” – no 650 Kurzemes reģiona darbiniekiem aptuveni 140 policisti ir saņēmuši atļauju savienot amatus. “Taču vismaz reizi mēnesī konstatējam gadījumus, kad mūsu pārvaldes darbinieki amatus savieno bez atļaujas,” informēja Grūbis. Lielākoties likumsargi strādājot apsardzes firmās, taču, kā norādīja pārvaldes priekšnieks, policistiem jau pirms vairākiem gadiem ir liegts apsargāt spēļu zāles un krogus.

“Spēļu zāles neļaujam apsargāt, jo tas var negatīvi atsaukties uz policista darbu,” skaidro Grūbis. Viņš norāda, ka spēļu zālēs ir tradīcija, ka laimētājs veiksmes gadījumā ar savu laimestu padalās arī ar citiem – tai skaitā arī policistu, kurš šo vietu apsargā. “Var gadīties situācija, ka policijas darbiniekam saistībā ar saviem pienākumiem policijā šis cilvēks ir jāaiztur un, iespējams, ka policists šos pienākumus vairs tik cītīgi negribēs pildīt,” bīstamos faktorus, kas var rasties, savienojot amatus, norāda Grūbis.

2010.gadā VP Kurzemes reģiona pārvaldē trīs darbinieki ir saukti pie kriminālatbildības, bet valstī kopumā – 50 policisti.

“Pirmajā brīdī negribējās ticēt, ka tas ir noticis,” pirmo reakciju, uzzinot par notikumiem Jēkabpilī, atklāj Grūbis. Viņš norāda, ka šie notikumi būtiski ietekmēs policijas darbu un daudz lielāka vērība turpmāk tikšot pievērsta disciplīnai. “No februāra praktiski atgriežamies pie 12 stundu darba režīma un nebūs vairs iespējas strādāt 24 stundas un tad saņemt trīs dienas brīvas, kurās tad policisti strādāja citus darbus,” norāda Grūbis.

LETA

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz