Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lai latvju zobens nesarūs. Aprit 33 gadi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas

Rīt uzausīs 4. maijs – diena, kad pirms 33 gadiem Augstākā Padome pieņēma vēsturisko deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Jautājām mūspuses ļaudīm, kādas ir viņu sajūtas, sagaidot šos valsts svētkus.

Lai latvju zobens nesarūs. Aprit 33 gadi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas
Rīt uzausīs 4. maijs – diena, kad pirms 33 gadiem Augstākā Padome pieņēma vēsturisko deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. (Foto: Egons Zīverts)
Rīt uzausīs 4. maijs – diena, kad pirms 33 gadiem Augstākā Padome pieņēma vēsturisko deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. (Foto: Egons Zīverts)
03.05.2023 06:00

"Kurzemes Vārds"

Tas bija balsojums, kas prasīja drosmi un pārliecību. Balsojums, kad sirds valsts nākotnes vārdā lika teikt “par”, neraugoties uz to, ka netrūka naidpilnas pretdarbības, kas varēja arī izvērsties par draudu dzīvībai katram no šiem 138 jāvārdu teikušajiem deputātiem.

Papildu emocijas rada notiekošais karš Ukrainā. Tas mums atgādina, ka Latvija un tās brīvība nav mūžīga, ja tauta neiestāsies par to, “lai latvju zobens nesarūs un latvju saule nenoriet”.

Mums visiem ir kādi traipi dvēselē

Ivars Krastiņš, ārsts, būdams Augstākās Padomes deputāts, balsoja par Latvijas neatkarību

Ja vaicā, vai mani apmierina tas, kas notiek valstī, es teikšu – protams, ne. Ne jau velti esam vienā no pirmajām vietām nepaveikto reformu ziņā un vienā no pēdējām labklājībā un pārticībā.

Tā īsti nemēģinām nodarboties ar analīzi. Drusku pašapmierināti un lēnām muļļājas tālāk. Kad nosauc problēmu, tad labi ģērbti kungi ar aktu mapītēm piedāvā risinājumus un jaunekļi mirdzošām acīm saka, ka to mums neļauj šis rīkojums un to nevaram, jo neļauj šādi normatīvie akti.

Arī 1990. gadā Padomju Savienības normatīvie akti neko mums neļāva darīt, tomēr darījām un kaut ko izdarījām. Ja likumi ir slikti, tad vajag tos mainīt, lai dzīve nebūtu muļķīga un negodīga.

Latvija tomēr pastāv ilgāk nekā pirmskara valsts, un tas vien ir milzīgs sasniegums, neraugoties uz mūsu agresīvo, ļauno kaimiņu.

Vai katrs izdara visu iespējamo valsts labā, tur jau ir tāda neatrisināma ķēde, un ne jau tikai politiķi ir vainīgi.

Ivars Krastiņš. Foto: publicitātes

Runājot par jebkādām sociālajām lietām, cilvēki nāk un sit dūri uz galda, un it kā pamatoti prasa, ka “man pienākas un man vajag”. Kad apvaicājas, kur viņš strādājis, izrādās, ka lielāko daļu dzīves saņēmis algu aploksnē, nav uzskatījis par vajadzīgu maksāt nodokļus un no savas puses valstij neko nav devis.

Taču citreiz pretī ir pagasta bibliotekārs, pastnieks vai Liepājas Universitātes pasniedzējs, kurš visu mūžu saņēmis nožēlojamu algu, maksājis nodokļus. Viņam tagad ir 300 eiro pensija, ar kuru nevar izdzīvot.

Situācijas ir dažādas, bet domāju, ka mums visiem kaut kādā ziņā ir kādi traipi dvēselē par daudzām lietām. Ar godīgumu pie mums ir tā, kā ir, tā, manuprāt, ir viena no galvenajām problēmām.

Nevis tikai savās, bet valsts interesēs

Normunds Dzintars, pedagogs, Saeimas deputāts

Šogad 4. maijā Latvijas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienu atzīmēšu, piedaloties Saeimas svinīgajā sēdē, kam sekos ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

1990. gada 4. maijā gan vēl biju tikai pirmā kursa students toreizējā Liepājas Pedagoģiskajā institūtā, taču to dienu es atceros – Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanai sekoju līdzi, klausoties radio. Atceros, kā notika visa tā balsu skaitīšana.

Lai deklarācija tiktu pieņemta, bija nepieciešamas 134 balsis. Līdz pēdējam brīdim nebija skaidrs, vai svarīgais dokuments iegūs pietiekamu balsu skaitu, taču “par” nobalsoja 138 Augstākās Padomes deputāti.

No viņiem tas neapšaubāmi prasīja stingru pārliecību un drosmi.

Katra cilvēka drosme un apņēmība ir ļoti svarīga izšķirošu lēmumu pieņemšanā.

Nepieciešama arī ticība tam, ka tas izdosies. Pirms vairāk nekā 30 gadiem izdevās!

Normunds Dzintars. Foto: Ruslans Šuļga

Varu piekrist, ka šodien gan politiķiem, gan sabiedrībai reizēm pietrūkst šādas uzņēmības un darbošanās kāda mērķa vārdā. Svarīgi ir nevis darboties tikai savās, bet gan valsts interesēs. Tam ir ļoti liela nozīme.

Jaunajai paaudzei spēja paust savu nostāju un uzņemties atbildību jāmāca gan ģimenē, gan skolā. Lai arī šķiet, ka neatkarības atjaunošana notikusi relatīvi nesen, jaunieši tajā laikā nav dzīvojuši.

Viņiem nav tās izjūtas, kuras jau nevar arī nodot kā mantojumu. Taču, demonstrējot, piemēram, kinohroniku par šiem valsts vēsturē svarīgiem notikumiem, jaunieši vismaz daļēji var iejusties atmosfērā.

Stiprināja visiem kopīgs mērķis

Oskars Špickopfs, Izdzīvošanas un vīrišķības skolas vadītājs

Būtībā par to var runāt divos dažādos līmeņos – ģimeniskā un sabiedriskā jeb valstiskā. Vecāku galvenais uzdevums ir sagatavot savus bērnus pieaugušo dzīvei. Katrs var sev jautāt – vai es to daru?

Audzināt bērnus nozīmē ielikt viņos attiecīgas vērtības – patriotismu, neatlaidību, drosmi, palīdzēt viņiem attīstīt dzīvei nepieciešamās prasmes, formēt viņu domāšanas veidu.

Statistikas dati liecina, ka aizvien vairāk ģimenes tiek šķirtas, bērni aug bez viena no vecākiem, bet tajā pašā laikā dzirdam – Latvijā lielākā vērtība ir bērni. Tas ir absurds, ka mēs ar saukļiem sakām “Jā!” bet ar faktiem un darbiem darām ko citu.

Tas rāda, ka esam vāji, slikti izglītoti, auguši ar traumām, bet ceram uz saulaino tāli.

Šobrīd visapkārt valda egoisms, viss grozās ap indivīda vajadzībām. Pat valstiskā līmenī bieži vien likumi tiek pieņemti, akcentējot indivīda intereses, aizmirstot par sabiedrības kā kopuma vajadzībām.

Svarīgi bērnam iemācīt, ka šī dzīve nav tikai par tevi, lai viņš mēģina domāt plašāk, ko ar savu dzīvi viņš var dot pilsētas, kopienas, valsts līmenī.

Oskars Špickopfs. Foto: Egons Zīverts

Runājot par valstisko līmeni, tūlīt svētku laikā dzirdēsim spēcīgās frāzes – patriotisms, valsts, aizsardzība, tomēr būtu svarīgi to ne tikai dzirdēt, bet izprast, kā patriotisms izskatās praktiskā darbībā.

Piemēram – sakām, ka gribam stiprāku valsts aizsardzību, tad kāpēc valsts dienestā trūkst veselu un spēcīgu cilvēku, kas patiešām būtu gatavi aizsargāt šo valsti? Vai mūsu izvēle ir būt spēcīgiem un veseliem kā nācijai?

Lai 1990. gadā izcīnītu neatkarību, pagāja ilgs laiks, tomēr mūs stiprināja tas, ka visiem bija kopīgs mērķis.

Šodien būtu vērtīgi sev pajautāt, kas mūs kā sabiedrību saliedē šodien, kāds ir mūsu mērķis, tas vienotais lietussargs. Ļoti svarīgi ir izprast mūsu tautas vērtības, kuru dēļ mēs dzīvojam, nevis tikai eksistējam.

Piederības sajūta savai vietai

Gita Vanaga, Nīcas senlietu krātuves vadītāja

Pagaidām es nezinu, kurš no mūsu novadniekiem pie valdības lēmumiem ir stāvējis. Viegli saglabāt liecības no vēsturiskiem notikumiem nav. Ir jāpateicas vecākā gadagājuma cilvēkiem, kas ir saglabājuši.

Bieži vien tās ir notikumu fotogrāfijas, lai būtu atmiņas. Kā ir teikts: daudz ko tu vari nepaņemt līdzi, bet fotogrāfijas paņem līdzi, jo tās tev atgādinās par cilvēkiem un vietu.

Protams, paiet laiks un gadi, un ja tālāk nav turpinājuma, kam visu atstāt, tad es esmu ļoti pateicīga, ka cilvēki atved uz tādu vietu kā senlietu krātuvi. Cilvēkam tā ir tāda kā vērtības sajūta, ka vajag šeit uz vietas, un tad var nākt un paskatīties, iepazīties un atrast sev ko zināmu, un blakus redzēt stāstiņu.

Nīcā, piemēram, pagasta vecākais kādu laiku bija Ansis Kremēns – viņš ir bijis arī galvenais aktieris 1931. gadā uzņemtajā filmā “Latviešu kāzas Nīcā”, kas ir pirmā mēmā filma. Šodien ir daudz fotogrāfiju, un pie mums, piemēram, no Amerikas ir atbraukusi viņa meita Ruta Kremēna – mēs runājamies, un ir daudz lietu, ko uzzinām atkal.

Gita Vanaga. Foto: Ģirts Gertsons

Šādas lietas varbūt ne vienmēr ir saistītas ar Satversmi un tamlīdzīgām lietām, bet tas viss ir mūsu pašu latvietība, zināma piederības sajūta savai vietai.

Saknes velk atpakaļ. Vēstures zināšana – tas ir patriotisms un iekšējs lepnums.

Mēs lepojamies ar vietu, no kurienes nākam. Ir svarīgi zināt, kas mēs esam, no kā nākam un ko mūsu senči darījuši. Tas mūs ietekmē, jo, piemēram, pliks vārds un uzvārds jau principā neko neizsaka, bet – ja paskatāmies dziļāk, tad konkrēts cilvēks varbūt tiešām ir bijis kādā laikā nozīmīgs.

Interese par vēsturiskajām liecībām patiesībā ir sarežģīts jautājums – citam tas šķiet viegli, citam atkal nevajag un negribas neko zināt. Jaunībā mums tas parasti ļoti neinteresē, bet kaut kādā zināmā vecuma posmā mums gribas zināt par savējiem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz