Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Lai rotaļlaukums piederētu bērniem

Lai rotaļlaukums piederētu bērniem
Foto: Egons Zīverts
18.06.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Jūnija sākumā jau rakstījām par vandaļiem, kuri Jūrmalas parka bērnu rotaļlaukumā bija sabojājuši bērnu atrakcijas – batutus. Tagad tie ir salaboti un mazie ziķeri atkal var kārtīgi izlēkāties. Tikmēr pilsētas Pašvaldības policija aicina Komunālo pārvaldi rotaļlaukumā izvietot norādes, līdz cik gadu vecumam bērni atrakcijas drīkst izmantot, lai varētu stingrāk kontrolēt tur notiekošo.

Iepriekš Liepājas pilsētas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls laikrakstam bija izteicies, ka batutus esot izlēkājuši lielie pusaudži, kuri tur regulāri dragājoties un bojājot arī citas atrakcijas. Tāpat A. Štāls aicināja Pašvaldības policiju biežāk kontrolēt šo objektu, lai vainīgās personas sodītu un vismaz samazinātu atrakciju bojājumu skaitu, kā arī nodarītos materiālos zaudējumus.

Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš pēc iepriekšējās publikācijas laikrakstā savukārt norādīja, ka bērnu rotaļlaukumā vajadzētu atjaunot norādes, kurās skaidri pateikts, līdz cik gadu vecumam drīkst izmantot konkrētās atrakcijas. Viņš atceras, ka savulaik tādas esot bijušas, taču tagad to tur nav. “Norāžu neesamība būtībā sasien kārtībsargu rokas, jo nekur nav pateikts, cik veci bērni tur drīkst izklaidēties,” teica K. Vārpiņš.

Komunālās pārvaldes Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļas vadītājs Juris Muskats laikrakstam pastāstīja: “Runājot par minēto gadījumu, kad tika sabojāti batuti, esmu dzirdējis, ka pa vienu no tiem uzreiz vienlaicīgi lēkājuši trīs liela auguma puiši. Tas ir paredzēts vienai personai, un, cik man zināms, tad bērnu atrakcijas, šajā gadījumā batuti, ir kvalitatīvi un var izturēt arī pieaugušā svaru. Taču, ja pa tiem lēkā uzreiz vairāki, tad skaidrs, ka būs sekas.” J. Muskats neuzskata, ka vecuma ierobežojumu norādes problēmu atrisinās. “Tas vairāk ir cilvēku ētikas jautājums – vienkārši jāsaprot, ka tas ir bērnu laukums. Atceros gadījumu pirms vairākiem gadiem, kad rotaļlaukumu atklāja Sila ielā, jau pirmajā naktī pieaugušie sabojāja vienu no atrakcijām. Tāpēc ir tik svarīga policijas klātesamība, proti, ja apkārt esošie rotaļlaukumā redzēs, ka kāds tiks sodīts, tad būs arī kārtība. Tāpat, ja mēs sāksim iedziļināties sīkās niansēs, kas kuram ir paredzēts, tad pie rotaļlaukumiem būs iesietas grāmatas ar atrakciju lietošanas noteikumiem,” sacīja J. Muskats.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli