Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lai vēršanās pret nabadzību nebūtu cīņa ar vējdzirnavām

Pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām sarīkotajā aptaujā noskaidrojās eiropiešu uzskats, ka prioritārā kārtā parlamentam vajadzētu risināt jautājumus, kas skar sabiedrības veselības problēmas, tad seko cīņa ar nabadzību un sociālo atstumtību. Par otro kā EP risināmu jautājumu nobalsojuši arī 40% Latvijā aptaujāto.

Lai vēršanās pret nabadzību nebūtu cīņa ar vējdzirnavām
Kamēr vieni cenšas rast risinājumu, kā nomaksāt dzīvokļa rēķinus, citi pēc siltas maltītes gaida rindā zupas virtuvē. Labdarības iestādes pārtikas paku veidā saņem atbalstu arī no ES. (Foto: Egons Zīverts)
Kamēr vieni cenšas rast risinājumu, kā nomaksāt dzīvokļa rēķinus, citi pēc siltas maltītes gaida rindā zupas virtuvē. Labdarības iestādes pārtikas paku veidā saņem atbalstu arī no ES. (Foto: Egons Zīverts)
28.12.2023 06:20

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Laba iespēja startam

Vairāk nekā puse aptaujāto Latvijā sagaida dzīves līmeņa pazemināšanos nākamā gada laikā un 37% norāda, ka dažkārt nākas saskarties ar grūtībām apmaksāt rēķinus.

Tiekoties ar Liepājas Nakts patversmes pārstāvjiem, noskaidrojām, ka pieprasījums pēc patvēruma pieaug.

Kā viens no iemesliem izskanēja tieši nespēja apmaksāt mājvietu, kā arī pandēmijas vai citu iemeslu dēļ zaudēta darba vieta.

Tie, kuri apstākļu sakritības dēļ nonākuši patversmē pirmo reizi, no sarunas atteicās, esot neērti. Savukārt tie, kas šeit naktsmājas meklē regulāri, atzina, ka tur jūtas ērti un savu ikdienu mainīt nemaz nevēlas.

“Katrs mazais projektiņš mums paver iespēju jaunām lietām, respektīvi, tās problēmas, ko esam apzinājuši savā iestādē vai pašvaldībā kopumā, ar projektu līdzdalību varam uzsākt risināt, tas kalpo par palaidējmehānismu.

Iesaistoties projektos, lielākoties nākas koncentrēties uz to norises laiku, tomēr ir svarīgi skatīties, lai uzsāktais spētu darboties ilgtermiņā. Starts ir labs ievads, tomēr tā turpināšanai ārpus projekta ir jāparedz finanses.

Bieži situācija ir tāda – mēs iesaistāmies, labās lietas realizējam, apzinām mērķauditoriju, piesaistām resursus, cilvēkus, telpas, un viss beidzas.

Jautājums – kas notiks tālāk? Projekts beidzas, bet vajadzība turpinās,” par ES atbalstu stāsta Liepājas Nakts patversmes vadītāja Ilona Šlisere.

Viņa atzinīgi izsakās par to, ka ES projekti dod šo starta impulsu, tomēr vērš pašvaldību uzmanību, ka ir svarīgi plānot finanses tā, lai uzsākto būtu iespēja turpināt.

“Svarīgs ir skatījums ilgtermiņā. Darbs ar cilvēkiem ir laikietilpīgs – jāiepazīst, jāgaida, kamēr atveras iespējām, jāmotivē, jāizprot viņu vajadzības. Labklājības un sociālajā jomā strādājošie vislabāk redz konkrētās vajadzības.

Krīzes gadījumos atbalstam jābūt kompleksam – lai mēs visi mijiedarbojoties varētu atveseļoties kā sabiedrība, jāstrādā plecu pie pleca. Galu galā šie cilvēki arī ir mūsu pašvaldība, sabiedrība un mūsu valsts,” turpina I. Šlisere.

Jāspēcina pašvaldības un iedzīvotāji

Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs vērš uzmanību, ka bezpajumtniecība nav tikai ļoti nabadzīgu sabiedrību īpatnība.

“Arī citās Eiropas valstīs ar to nākas saskarties. Ir Eiropas programmas, kas ar to nodarbojas un dažādos veidos atbalsta pašvaldību sociālās funkcijas, kas nav tikai finansiāla palīdzība, bet arī atbalsta projekti patversmēm vai sociālām mājām.

Mēs labi apzināmies, ka īres cenas lielajās pilsētās šobrīd ir ārkārtīgi augstas, tajā skaitā arī Liepājā.

Skaidrs, ka, esot grūtākos finansiālos apstākļos, atļauties to nevar. Tādā gadījumā pašvaldībai būtu jānodrošina sociālie dzīvokļi.

Nav laba doma attālināti, no ārpuses, risināt šādas problēmas, vienkārši dodot naudu, jo vislabāk problēmas savā vidē pārzina konkrētā pašvaldība. Tieši viņi var likt lietā tās iespējas, kas tiek nodrošinātas, izmantojot Eiropas fondu,” skaidro deputāts.

Viņš izceļ, ka šajā kontekstā būtisks ir jautājums, kādā veidā EP atbalsta pašvaldības, kurām ir jāpilda atbalsta funkcija šiem cilvēkiem, maksājot pabalstus vai minimālos ienākumus.

“Īpaši ģimenēm ar bērniem vai vecākiem cilvēkiem, lai viņi savā dzīvē nav spiesti noiet zem kāda totāla nabadzības sliekšņa.

Trūcīgie cilvēki jāatbalsta tām iestādēm, kas viņiem ir vistuvāk.

Protams, ES ir tā ekonomiskā telpa, kurā Latvijai ir jāattīstās un jācīnās pret nabadzību visos iespējamos veidos. Domāju, šī aptauja ir ļoti nopietns rādītājs.”

I. Ijabs skaidro, ka šī mandāta laikā nabadzības mazināšanai noteikti Eiropas minimālās algas standarti.

Tā gan nav absolūtā summa, tie ir procenti no vidējās algas attiecīgajā valstī, kur maksāt mazāk par minimālo algu nevar.

“Tāpat, reaģējot uz Covid-19 krīzi, ārpus budžeta tika radīts Atveseļošanas fonds (AF), kas stimulēja Latvijas ekonomiku un radīja darba vietas, vienlaicīgi veidojot nodokļu ienākumus. Tas ļāva siltināt mājas, izbūvēt infrastruktūru.

Būtiska nozīme arī Eiropas Sociālajam fondam. Dažādi izglītojoši kursi, kas tiek finansēti, arī studentu programma “Erasmus” palīdz, lai darba tirgū viņi būtu pēc iespējas spējīgāki.”

Deputāts uzskata, ka visas šīs programmas un atbalsta iespējas Latvijas uzņēmēji varētu izmantot, lai stiprinātu konkurētspēju Eiropā.

“Uzskatu, ka ir ļoti būtiski ES dot vienlīdzīgu iespēju visiem Eiropas uzņēmumiem un visiem Eiropas uzņēmīgajiem ļaudīm godīgi konkurēt, lai vienai vai citai bagātai valstij nerodas priekšrocības,” vēl būtisku aspektu piemin I. Ijabs.

Lēmumi, kas dod drošību

EP deputāte Inese Vaidere piekrīt I. Ijaba teiktajam, ka galvenais iedzīvotāju atbalsta instruments nabadzības un sociālās atstumtības risināšanai, kā arī palīdzībai nelabvēlīgās situācijās nonākušajiem atrast darbu un jauniešu nodarbinātības veicināšanai ir tieši Eiropas Sociālais fonds.

EP deputāts Nils Ušakovs, kurš strādā arī budžeta komitejā un pārstāv sociāldemokrātu grupu, skaidro, ka EP ir institūcija, kas vistiešākajā veidā ir atbildīga par ES budžetu.

Viņaprāt, būtiskākais, ko parlaments var izdarīt, ir piedalīties jēgpilnā ES budžeta pieņemšanā.

“Tiek veidotas dažādas programmas, kas palīdz cīnīties ar sociālo nevienlīdzību un citiem sociālās jomas jautājumiem.

Nauda ir tas instruments, kurš visefektīvāk palīdz nabadzības un sociālās nevienlīdzības izskaušanā.

ES būtība ir izveidot savienību, kurā dalībvalstis attīstās līdz tādam līmenim, lai jautājumus par bezpajumtniekiem var izlemt pašu spēkiem pašvaldībās un valsts iestādēs. Protams, labs risinājums ir dalīties pieredzē – kā šādus jautājumus risina citās valstīs, kāda pieeja ir tur.

ES nefinansē regulāras lietas – pensijas, pabalstus utt. Atbalsts vairāk koncentrējas uz infrastruktūras uzlabošanu, ES palīdz attīstīties valstij kā organismam, lai varētu sakārtot tālāk arī tos jautājumus, kas pašvaldībās ir svarīgi.

No fondiem atbalstītie projekti pašvaldībām var palīdzēt kādu lokālu jautājumu risināšanai, bet tas nozīmē vairāk dalīties ar pieredzi nekā finansējumu,” skaidro N. Ušakovs.

Runājot par ekonomiku un nabadzības novēršanu, EP deputāti kā vienu no būtiskākajiem lēmumiem izceļ AF. Tajā ieguldīti 750 miljardi eiro.

“Šis fonds Latvijai grantos jeb neatmaksājamā palīdzībā sniedz vairāk nekā 10 miljardus eiro.

Tieši nevienlīdzības mazināšanai ir paredzēti 370 miljoni eiro, piemēram, zemas īres mājokļu būvniecībai un sociālās iekļaušanas pasākumiem,” papildina I. Vaidere.

“Tas bija unikāls lēmums gan finansiālā apjoma, gan kopējās procedūras ziņā. Tas mums ļauj apzināties to – ja būs vēl kāda krīze, varam justies drošāk, jo pieredze rāda, kā Eiropas dalībvalstis var apvienoties un risināt aktuālās problēmas kopā.

Protams, ir arī citas jomas, kur EP ir liela nozīme, tas saistīts ar likumdošanu. Piemēram, finanšu regulācija. Tiks ieviests princips – ja kāds saņem Eiropas naudu, nedrīkst pārkāpt sociālo likumu normas, attiecīgi – maksāt algas aploksnēs vai citādākā veidā ierobežot darbinieku tiesības. Lai arī tas ir netiešs veids, kā cīnīties par sociālo vienlīdzību, tas jebkurā gadījumā ir būtisks rīks.”

Uzziņai

– 70% aptaujāto uzskata, ka ES lēmumi ietekmē viņu ikdienu. Vairāk nekā trešdaļa respondentu uzskata, ka cīņa pret nabadzību un sociālo atstumtību (36%), kā arī sabiedrības veselība (34%) ir galvenie jautājumi, kuru risināšanai būtu jāpievēršas EP.

– Latvijā 60% aptaujāto sagaida dzīves līmeņa pazemināšanos nākamā gada laikā, bet dažkārt vai vairumā gadījumu grūtības apmaksāt rēķinus ir 37% respondentu.

– Lielākā daļa aptaujāto (53%) vēlas, lai EP nozīme būtu lielāka. Tāpat lielāko daļu eiropiešu (57%) interesē gaidāmās EP vēlēšanas.

Avots: eirobarometra 2023. gada rudens aptauja

Publikācija sagatavota sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz