Svētdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Valdības koalīcijas vienotības apliecinājums

Pagājušajā nedēļā Saeimas deputāti piecas stundas veltīja tam, lai debatētu par tā dēvēto Stambulas konvenciju, kuru beigu beigās apstiprināja steidzamā kārtā divos lasījumos, kas tika izskatīti vienā dienā. Debašu saturs gan liek uzdot jautājumus par vairāku deputātu loģisko spriestspēju.

Nedēļas politikas apskats: Valdības koalīcijas vienotības apliecinājums
Kamēr parlamentā cits pēc cita risināmi svarīgi jautājumi, turpat netālu Doma laukumā Pirmajā adventē labdarības skrējienā pulcējās Ziemassvētku vecīši. (Foto: LETA)
Kamēr parlamentā cits pēc cita risināmi svarīgi jautājumi, turpat netālu Doma laukumā Pirmajā adventē labdarības skrējienā pulcējās Ziemassvētku vecīši. (Foto: LETA)
05.12.2023 00:10

liepajniekiem.lv

Gadiem ilgi vazātais un aprunātais jautājums par Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, īsuma un ērtības labad biežāk dēvētu par Stambulas konvenciju, beidzot guvis taustāmu risinājumu.

Iespējams, šis varētu pretendēt uz visvairāk skaidrotā, ķidātā un apstrīdētā likumprojekta statusu. Kādēļ tas tā sanācis?

Pirmajos gados man šķita, ka tas tā vienkārši var gadīties – apstākļu sakritības dēļ viens dokuments, kuram nepieciešama parlamenta ratifikācija, izpelnījies pastiprinātu uzmanību.

Jo vairāk par to tika runāts, jo tā lavīna auga augumā.

Nu jau man ir samērā liela pārliecība, ka šī kampaņa tomēr ir visai racionāli organizēta.

Es neņemšos izvirzīt apsūdzības, ka Stambulas konvencijas pretinieku apbrīnojami demagoģiskajiem un vienveidīgajiem argumentiem saknes meklējamas kaut kur uz austrumiem no Zilupes.

Mani daudz vairāk satrauc tas, cik viegli bija ļaužu prātos iesēt virkni absurdu un melīgu viedokļu par šo dokumentu.

Mani satrauc tas, ka skaļo strīdu vienas puses dalībnieki joprojām nekautrējas atzīt, ka dokumentu nav lasījuši, bet viedoklis viņiem ir, turklāt ļoti pārliecinošs. Un nu jau šīs neauglīgās diskusijas bijušas tik garas, ka izveidojies stabils konvencijas apkarotāju naratīvs, kurā puspatiesības draiski savijas ar klajiem meliem.

Bet kronis visam bija pagājušās nedēļas Saeimas sēde,

kur no maisa izlīda pēdējie īleni, atklājot visai netīkamu ainu par tautas priekšstāvju veselo saprātu.

Nacionālās apvienības ilggadējais demagogs Aleksandrs Kiršteins pamanījās aizrunāties līdz tam, ka konvencija veicinās masveida imigrāciju, painteresējās, kādēļ šajā dokumentā nekas nav teikts par kanibālismu un slepkavībām, kā arī piesauca kaut kādu iedomātu sabiedrības pārprogrammēšanu.

Labi atceros, kā pirms gadiem 25 “pārprogrammēja” autovadītājus, pieradinot pie domas, ka drošības jostu lietošana nemazina šofera vīrišķības pakāpi, savukārt gājēju pārejas ir domātas tam, lai neaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem būtu priekšroka attiecībā pret mašīnām. Un nekas – pārcietām agrāko stereotipu laušanu, atteicāmies no gadiem ilgām tradīcijām.

Ieguvēji no šīs “pārprogrammēšanas” bija visa sabiedrība. Lai arī mums vēl tāls ceļš ejams satiksmes kultūras pilnveidošanā un tās dalībnieku savstarpējo attiecību uzlabošanā, kopumā 2023. gadā uz ielām un ceļiem jūtamies drošāk un labāk nekā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos.

Ar Stambulas konvenciju savā ziņā būs līdzīgi. Partnera fiziska ietekmēšana, bērnu pēršana, vispār – jebkura veida vardarbība savstarpējās attiecībās – nav norma, vismaz ne civilizētā pasaulē 21. gadsimta trešajā desmitgadē.

Vardarbība Latvijā ir problēma, to apliecina kaut vai tas, ka joprojām mums līdzās ir cilvēki, kas uzskata, ka savu reizi “uzšaut” jau nav nekas īpašs

un tas pieder pie sadzīviskās ikdienas.

Dokuments pats vienā rāvienā problēmu neatrisinās, bet tas, ka parlaments piekrīt aktīvāk apkarot šādas “tradīcijas”, liks pierauties to kopējiem, kā arī ļaus drošāk runāt par pārestībām “tradīciju” skartajām sievietēm.

Kaut vai fakts, ka Latvijā katru gadu noslepkavo vairāk sieviešu nekā vīriešu, liecina, ka labi nav. Jo vīrieši no svešas rokas galvenokārt iet bojā savstarpēju rēķinu kārtošanā, bet sievietēm šāda attiecību kārtošana ir daudz mazāk tradicionāla.

Un es varu tikai apbrīnot, ka konvencijas sakarā deputāti ar kvēlošam acīm no Saeimas tribīnes runā par pusmūža vīriešiem, kas jūtas kā divpadsmitgadīgas meitenes (Jānis Vitenbergs, NA), par šādiem vīriešiem meiteņu dušās (Edgars Tavars, AS), par izvirtībai pavērtajām durvīm (Ainārs Šlesers, LPV), vīriešiem kleitās (Linda Liepiņa, LPV) un citiem “jaukumiem”.

Prātā nāk vecā anekdote par pacientu pie psihiatra, kurš visos viņam rādītajos abstraktajos attēlos saskata homoseksuāļus, un beigās arī ārstu pieskaita pie šiem, jo viņam, redziet, “tādas bildītes”.

Tādiem troļļiem kā Šlesers ar savu izdomājumu intensīvu atkārtošanu izdevies vienam otram lētticīgam klausītājam iesēt šaubu sēklu, ka varbūt tiešām ar šo dokumentu kaut kas nav kārtībā.

Visvienkāršākā atbilde tiem ir – paņemiet konvenciju un izlasiet paši.

Nu nav 30 lappuses daudzmaz domājošam cilvēkam pārāk daudz, lai varētu izdarīt savus secinājumus.

Pirms divām nedēļām valsts svētkos es Latvijai novēlēju vairāk gudru un spriest līdzi spējīgu cilvēku. Šis ir tas gadījums, kad spēja lasīt, uztvert un izdarīt secinājumus ir ļoti būtiska.

Jo tad ir vēl tie “tradīciju” aizstāvji, kuri uzskata, ka mūsu likumdošanā viss par vardarbību jau ir izrunāts un pateikts, tādēļ mums pietiek ar saviem likumiem.

Interesanti, ka Saeimas debatēs par patriotismu, valsts pašnoteikšanos un suverenitāti visskaļāk runāja frakcijas “Stabilitātei” pārstāvji.

Mums nav jāmaina likumdošana, mums jāmaina sava attieksme pret likumiem un pret vardarbību ģimenē. Tas ir tas, ko apņemamies, ratificējot konvenciju.

Konvencijā ir normas, kas jau izriet no citiem normatīviem aktiem un neuzliek Latvijai papildu pienākumus. Piemēram, konvencijā ir ietverta nediskriminācijas klauzula, kas ir standarta pants daudzos nacionālajos un starptautiskajos tiesību aktos.

Arī Latvijas Satversmē noteikts, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā un ka cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.

Savā ziņā balsojums par Stambulas konvenciju bija arī netiešs balsojums par Evikas Siliņas valdību, katrā ziņā pilnīgi noteikti par šīs valdības spēju strādāt un pieņemt lēmumus. Nākamais svarīgais balsojums, pareizāk sakot, daudzi balsojumi, būs par valsts budžetu, turklāt jau šonedēļ.

Ja Stambulas ekspresi (apņēmība un īsais laiks kopš brīža, kad premjere apņēmās šo jautājumu beidzot atrisināt, ļauj to tā dēvēt) kāds no koalīcijas spēkiem būtu nolaidis no sliedēm, tad budžeta skatīšanā un šķetināšanā strīdu un kašķu apmērs pieaugtu līdz agrāk neredzētiem apmēriem. Budžeta pieņemšana sapītos kaut vai tik triviālā jautājumā kā par dārzeņu nodokļu likmēm.

Koalīcija tagad ir apliecinājusi, ka vārdos un darbos ir vienota, un tas ļauj cerīgāk raudzīties arī uz turpmāk veicamajiem darbiem.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Saeima ratificē Stambulas konvenciju.

Paplašina pieeju elektroniskajiem pakalpojumiem ar Smart ID.

Plāno palielināt gāzes sadales tarifus.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Ģenerālprokuratūra pārbaudīs speciālo avioreisu izmantošanu bijušā premjera Krišjāņa Kariņa darba vajadzībām.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Gazas joslā pēc pamiera atsākas karadarbība.

Somija pilnībā slēdz robežu ar Krieviju.

Strīds par Partenona skulptūrām izjauc Lielbritānijas un Grieķijas premjeru tikšanos.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Izdevums “Politico” par gada ietekmīgāko Eiropas politiķi nosauc Polijas nākamo premjeru Donaldu Tusku.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz