Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta otrajā spēlē uzvar Ungāriju

08.06.2009 22:21

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta B apakšgrupas savā otrajā spēlē pirmdien Latvijas izlase pārliecinoši ar 76:59 (20:11, 20:13, 17:17, 19:18) pārliecinoši uzvarēja Ungārijas izlasi.

Spēles sākums Latvijas komandai neizdevās un pēc nospēlētām trīs minūtēm rezultāts bija nelabvēlīgs 0:4, taču nākamajās trīs minūtēs deviņus punktus Latvijas izlases labā guva komandas kapteine Gunta Baško, panākot 9:6 par labu mājiniecēm. Ungārietes vēl pietuvojās līdz 9:11, taču pēdējās minūtēs mājinieces veica izrāvienu, panākot 20:11 savā labā.

Otrās ceturtdaļas sākumā pirmos divus punktus guva ungārietes, taču pēc Baško un Anetes Jēkabsones-Žogotas vairākiem precīziem metieniem izdevās panākt arī 30:18. Ceturtdaļas septītajā minūtē Zanes Tamanes diviem precīzajiem metieniem Latvijas izlase panāca jau 21 punktu pārsvaru – 40:19. Atlikušajā laikā ungārietes nedaudz pietuvojās, tomēr Latvijas izlase pēc puslaika saglabāja pārliecinošu vadību – 40:24.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Tamanes un Lienes Jansones precīziem metieniem Latvijas izlase panāca jau 47:26, bet līdz ceturtdaļas noslēgumam ungārietes spēja pietuvoties līdz 41:57.

Pēdējo ceturtdaļu ļoti aktīvi uzsāka ungārietes, kas vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz 13 punktiem, taču pateicoties Tamanes un Jēkabsones-Žogotas Latvijas izlasei izdevās izdevās saglabāt aptuveni 15 punktu pārsvaru. Pēdējās minūtēs viešņām trūka precizitātes uzbrukumā, bet Latvijas izlasē teicami nospēlēja komandas līdere Jēkabsone-Žogota, kura guva vairākus punktus pēc kārtas, panākot 76:54. Pēdējā minūtē ungārietes spēja pietuvoties līdz 59:76.

Latvijas izlases rindās Anete Jēkabsone-Žogota guva 25 punktus, bet Zanes Tamanes rēķinā 20 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Baško guva 14 punktus, Liene Jansone – deviņus, Dita Krūmberga – četrus, bet Ievas Tāres un Zanes Eglītes kontā divi punkti.

Kā ziņots, B apakšgrupas pirmajās spēlēs svētdien Latvija ar rezultātu 86:52 sagrāva Polijas izlasi, bet Ungārija ar 43:59 zaudēja Grieķijas izlasei. Savukārt šodienas pirmajā grupas mačā polietes ar 62:60 pārspēja Grieķiju.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs otrdien plkst.20.15, kad spēkosies ar Grieķiju.

Šāda līmeņa sacensības Latvijā notiek otro reizi vēsturē – 1937.gadā Rīgā notika otrais Eiropas čempionāts basketbolā vīriešiem. Tomēr Eiropas čempionāti basketbolā Latvijā notiek jau trešo gadu pēc kārtas – 2007.gadā Valmierā sacentās kadetes, bet 2008.gadā Rīgā sabrauca labākie Eiropas juniori.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās ceturto reizi (trešo pēc kārtas), un līdz šim labākais sasniegums tai ir bijusi iepriekšējā čempionātā izcīnītā ceturtā vieta.